Skocz do zawartości

Skrzypienie drzwi przednie


siwyoscar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tydzień temu odebrałem auto f31 LCI.. i niestety mają ten sam problem co X1(które miałem) skrzapią uszczelki górne strona kierowcy oraz pasażera.. :duh:

 

Czy wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w X1 skrzypiała szyba.

 

Moje F31 LCI odebrałem w listopadzie i początkowo nic nie skrzypiało. Od pewnego czasu coś skrzypi i chyba też uszczelka bo po posmarowaniu silikonem pomaga ale tylko na jakiś czas.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mi skrzypią uszczelki z tyłu. Obie. Wk*rwia bo odzywają się przy powolnej jeździe, kiedy jest względnie cicho. Pomaga silikon do uszczelek, choć tylko do czasu mycia, potem trzeba znów go nałożyć. Planuję zakup jakiegoś bardziej zaawansowanego ustrojstwa do uszczelek.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowanie silikonem przerabiałem w X1 @#$Y&^$# :evil: :evil: i faktycznie pomagalo na klika tygodni... Teraz powtórka z rozrywki jestem wstępnie umówiony na serwis :norty:

 

Jeżeli też macie takie problemy sugeruje się zgłosić "przy okazji" na serwis... bo będzie tylko gorzej... jak w X1

 

Środki pomogają tylko na jakiś czas... W X1 wymieniali mi uszczelki i ramkę okna... i nic to nie dalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jak coś to zapraszam na skuteczne usunięcie problemu przy pomocy taśmy teflonowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja dodam, że silikon na uszczelki nakładałem ze 3 tygodnie temu i był spokój od tego czasu. Po wczorajszym myciu wyczyściłem porządnie wnęki drzwi i jeszcze raz nałożyłem silikon do uszczelek, włącznie z pokryciem tej takiej "welurowej" uszczelki która bezpośrednio styka się z obramowaniami drzwi. I jest perfekcyjnie cicho. Podejrzewam, że to właśnie te "welurowe" uszczelki tak hałasują.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki jest koszt i czas trwania usługi... jestem z Częstochowy... Warszawa mi srednio po drodze... :roll: :roll:

 

1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe miałem podobny problem. Nagle samochód zaczął trzeszczeć ze wszystkich stron jak by był 20 letnim gruchotem. Byłem mocno załamany bo sprawa zbiegła się w czasie z wymianą zawieszenia na twardsze i juz podejrzewałem, że karoseria jest za mało sztywna. Na szczęście powód był inny: na myjni wymyli i wytarli do sucha wszystkie uszczelki w drzwiach. Żaden silikon nie pomógł, naszukałem się sporo po forach co zrobić. Rozwiązaniem jest TURTLE WAX SZTYFT OCHRONNY DO USZCZELEK z Alledrogo za całe 9,50. Ani jednego trzasku.

 

 

http://allegro.pl/turtle-wax-sztyft-ochronny-do-uszczelek-i5718975476.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem to samo, ale jako że nie mogłem nerwowo wytrzymać to zakupiłem w aptece wazelinę za 2 zł. Zdjąłem na ile to możliwe uszczelkę i ja posmarowało. Z przodu cisza jak makiem zasiał, natomiast okazało się że tylne również skrzypią. Zrobiłem więc z nimi to samo i teraz w całym aucie cisza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja mam pytanie co to może być gdy podczas jazdy i wjechaniu w doły te większe słyszę gdzieś w środku (albo wydaje mi się ze to w środku) taki delikatny oddźwięk jak gdyby blaszka stukała o coś delikatnie - dzieje się to tylko po najechaniu na większy dół gdy auto ma większe drgania. Nie mam pojęcia co to może być auto sprawdziłem pod siedzeniami bo myślałem że coś tam wpadło np. 1 gr i się tucze lub coś innego ale nic tam nie ma. Dźwięk jest słyszalne od strony kierowcy. Ktoś ma jakies pomysły co to może być za kurestwo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stuka zawieszenie z tylu, odglos jakby luznej polki bagaznika. Dzieje sie to tylko przy niskich temperaturach, byc moze wtedy guma opon staje sie twardsza.

Czytalem, ze stuka tez czesto przekladnia kierownicza przy ukladzie adaptacyjnym.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, przy najechaniu na progi zwalniajace, czy też jazda po kostce brukowej powoduje hałas w srodku jak w 30 letnim Żuku. Jednak zauważyłem, że po wizycie na myjni kiedy auto jest jeszcze mokre hałas ustaje. Dlatego podejrzewam, że problem może mieć przyczynę również w uszczelkach.

Hehe miałem podobny problem. Nagle samochód zaczął trzeszczeć ze wszystkich stron jak by był 20 letnim gruchotem. Byłem mocno załamany bo sprawa zbiegła się w czasie z wymianą zawieszenia na twardsze i juz podejrzewałem, że karoseria jest za mało sztywna. Na szczęście powód był inny: na myjni wymyli i wytarli do sucha wszystkie uszczelki w drzwiach. Żaden silikon nie pomógł, naszukałem się sporo po forach co zrobić. Rozwiązaniem jest TURTLE WAX SZTYFT OCHRONNY DO USZCZELEK z Alledrogo za całe 9,50. Ani jednego trzasku.

 

http://allegro.pl/turtle-wax-sztyft-och ... 75476.html

 

Czy smarowałeś wyłącznie uszczelki gumowe wokół drzwi czy również te filcowe (welurowe) bezposrednio przy szybie ? Jeśli tak to czy je zdejmowaleś czy nakładałeś wosk na założone? Jak długo ten wosk wytrzumuje? Czy po kolejnym myciu auta trzeba nakładać go ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odebralem swoje auto w polowie marca i ja z kolei zauwazylem skrzypienie listew w przednich drzwiach od strony slupka srodkowego (te czarne, blyszczace, trzymajace szybe). Problemu nie ma jak jest chlodno, pochmurno itd. Problem wystepuje jak jest slonecznie i listwa sie troche nagrzeje. Jak zamykam drzwi, to czesto pchan je wlasnie za ta listwe, nie za klamke i wtedy to slychac. Macie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam,

 

Odebralem swoje auto w polowie marca i ja z kolei zauwazylem skrzypienie listew w przednich drzwiach od strony slupka srodkowego (te czarne, blyszczace, trzymajace szybe). Problemu nie ma jak jest chlodno, pochmurno itd. Problem wystepuje jak jest slonecznie i listwa sie troche nagrzeje. Jak zamykam drzwi, to czesto pchan je wlasnie za ta listwe, nie za klamke i wtedy to slychac. Macie to samo?

Tak... :roll:

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie zaczely skrzypiec tylne drzwi od strony kierowcy. Zastanawiam sie czy jechac do serwisu i co teraz z tym robia w serwisie, bo problem na pewno znaja - naklejaja tasme teflonowa, czyszcza uszczelki, smaruja sztyftem, gummipfledgem czy co? A jesli nie ma sensu jechac do serwisu, to ktora z tych metod polecacie? Turtle Wax? Na Bimmerpost polecaja tasme teflonowa albo gummipfledge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, przy najechaniu na progi zwalniajace, czy też jazda po kostce brukowej powoduje hałas w srodku jak w 30 letnim Żuku. Jednak zauważyłem, że po wizycie na myjni kiedy auto jest jeszcze mokre hałas ustaje. Dlatego podejrzewam, że problem może mieć przyczynę również w uszczelkach.
Hehe miałem podobny problem. Nagle samochód zaczął trzeszczeć ze wszystkich stron jak by był 20 letnim gruchotem. Byłem mocno załamany bo sprawa zbiegła się w czasie z wymianą zawieszenia na twardsze i juz podejrzewałem, że karoseria jest za mało sztywna. Na szczęście powód był inny: na myjni wymyli i wytarli do sucha wszystkie uszczelki w drzwiach. Żaden silikon nie pomógł, naszukałem się sporo po forach co zrobić. Rozwiązaniem jest TURTLE WAX SZTYFT OCHRONNY DO USZCZELEK z Alledrogo za całe 9,50. Ani jednego trzasku.

 

http://allegro.pl/turtle-wax-sztyft-och ... 75476.html

 

Czy smarowałeś wyłącznie uszczelki gumowe wokół drzwi czy również te filcowe (welurowe) bezposrednio przy szybie ? Jeśli tak to czy je zdejmowaleś czy nakładałeś wosk na założone? Jak długo ten wosk wytrzumuje? Czy po kolejnym myciu auta trzeba nakładać go ponownie?

 

Smarowałem obie bez zdejmowania cienką warstwą. Wystarczyło na jakieś 10 mcy i zaczynają się powoli odzywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.