Skocz do zawartości

Dekodowanie czujników RDC


Mariusz040

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam problem tego typu że po zmianach wraz przestawia mi się opcja RDC_SAFETY na aktiv i auto wraz widzi opcje RDC zamiast RPA

To przestaw ja na nicht_aktiv.

Widocznie w FA zostalo a zrobiles Code

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Temat trochę umarł ale może ktoś doradzi:

Dowiedziałem się, że te wiersze trzeba zmienić, żeby auto monitorowało ciśnienie w oponach za pomocą abs a nie czujników w kołach.


FTMS (flat tire monitoring system ABS based) RPA

<<< CAFD_00000069.caf.009_001_004 (KOMBI L6 BO) >>>

KOMBI L6 BO > ERM_Konfiguration 3004 > ST_TYR_RDC_ALIVE nicht_aktiv

KOMBI L6 BO > ERM_Konfiguration 3004 > ST_TYR_RDC_TIMEOUT nicht_aktiv

KOMBI L6 BO > FZG_Ausstattung 3003 > DSC_MIT_RPA mit_rpa


<<< CAFD_00000052.caf.007_010_000 (ICMQL) >>>

ICMQL > Daten 3000 > IcmKod_B_SA2VB nicht_verbaut


<<< CAFD_000000F9.caf.007_003_022 (HU_CICHB) >>>

HU_CICHB > EXBOX 3001 > RDC nicht_aktiv

HU_CICHB > EXBOX 3001 > RDC_SAFETY nicht_aktiv

HU_CICHB > EXBOX 3001 > RPA_CIC activ


+ wyciągniecie bezpiecznika z TPMS.

Czy ktoś może to potwierdzić?


Zrobiłem dokładnie tak jak powyżej i w idrive przycisk od reset jest wyszarzony (choć przy RPA to powinna być chyba inicjalizacja). Mógłby mi ktoś doradzić w temacie? Nie chce grzebać w V0 czyli zmieniac wyposażenie bo to wiazaloby się z ponownym kodowanie wszystkiego a auto jest z USA i było tam dużo rzeczy zmienionych i dobrze to działa.

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No wszystko się zgadza. Teoretycznie trzeba jeszcze wywalić 2VB z listy wyposażenia, ale to nie powinno mieć znaczenia gdy ręcznie zmieniasz wartości i kodujesz przez FDL. Jeżeli nie pominąłeś czegoś to powinno śmigać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie koduję tym wynalazkiem bo to moje początki w tym temacie A program jest W miarę prosty. Z drugiej strony można w nim zmieniać ustawienia poszczególnych wierszy w modułach tak jak powyżej więc nie powinno mieć to znaczenia. Inne rzeczy działają bez problemu. Szukając po forum widzę że ludzie koduja to esysem i też im to nie działa- wszystko zachowuje się dokładnie tak jak u mnie - nie wyświetla błędu ale nie ma możliwości resetowania- wyszarzona funkcja w idrive.
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to nie wiem w czym problem. Robiłem to wiele razy i działało. Niestety ostatni raz było to z 3 lata temu, więc ciężko mi jest sobie przypomnieć czy był tam jakiś detal, który mogłeś przeoczyć lub który nie jest zawarty w tym opisie. Rozumiem, że po kodowaniu jeździło to auto już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję MMW za odpowiedź. Oczywiście autem jeżdżę. Komunikat w idrive jest taki żeby ustawić dobre ciśnienie i na włączonym zapłonie zresetować- w sumie tak powinno działać RPA - no ale reset jest wyszarzony i nieaktywny... bezpiecznik 132 od tego modułu radiowego RDC jest wyciągnięty (Nie wiem czy to ma znaczenie ale jest to F31 z USA) Sam już nic nie wymyślę więc proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarnąłem jeszcze diagnostyki - Nie mogę się połączyć INPĄ z kablem USB mimo, że wykrywa zapłon. Spróbuję jeszcze przez ten kabel enet. Błędów na liczniku i idrive nie ma.
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam . Mam dokładnie to samo . Miałem RPA i działało . Później dopadłem BimmerCode i po kodowaniu na RDC cieszyłem się ze mam RDC zakodowane w Idrive :) ....Po zmianie opon na letnie w ASO bez TPMS okazało się ze mam wyszarzaly napis w IDRIVE . Nie dziala mi to jednym słowem .Zorientowałem się po pół roku . Ciekawe jak to ogarnąć . Auto to F10 LCI rynek Kanada .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie bardzo rozumiem. Miałeś czujniki w kołach i sprawny system TPMS, i kodowałeś żeby go mieć? Każde auto z rynku Północnej Ameryki ma czujniki w kołach więc działa RDC/TPMS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Czekam na jakieś efekty w tym temacie bo póki co utknąłem w martwym punkcie...nie wywala żadnego błędu to nie ma choinki na liczniku ani żadnych gongów ale przecież nie o to chodzi. RPA w E87 działał mi bez zarzutu to w F31 też powinien się sprawdzić- tylko żeby zadziałał;)

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie udało mi się uruchomić INPA ale udało mi się uruchomić dr.Gimi błędy skasowane a RPA dalej nie da się skasować- wyszarzona opcja w idrive...włożylem spowrotem bezpiecznik 132 od RDC I wypiałem wtyczkę bezpośrednio z modułu RDC koło baku i nic...może ktoś jest w stanie coś pomóc?

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hej. Po zmianie kół z zimowych 225/45 R18 na nowe 235/35 R20 wywala mi błąd RDC a mianowicie po zainicjowaniu resetu, wyskakuje komunikat że trwa Resetowanie RDC...który nie działa. Dodam, że w zimowych kołach na 100% nie ma czujników w kołach. Pacjent F32 z US 2014rok produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do mnie pytanie ale się podałem z tym wykodowaniem rdc - w letnich mam orginal czujniki i zakodowane temperaturę i ciśnienie w I drive i dała to zaje... to dokupie na alle drugi komplet czujnikow do zimowek i będzie ok - mam nadzieje,)
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam . Czy ogarnąłeś temat ? Ja używałem ESYS . Dlaczego ESYS nie widzi RDC ECU tylko DSC ECU ? Dlatego że system jest zintegrowany w jeden moduł DSC , który odpowiada za RDC i RPA ? ?? Pacjent to F10 LCI 2016 rynek Kanada .

 

O ile sie nie myle, to w F10 do konca produkcji stosowano modul RDC jako osobny element. To w F30 od marca 2014 zmieniono kompletnie system, nie stosowano juz osobnego modulu RDC, a sygnal z kol zczytuje ten sam odbiornik sygnalu, z ktorego korzysta pilot do centralnego zamka.


Powinienes wiec na liscie modulow miec modul RDC. Jezeli nie masz, to pewnie jest wyjety bezpiecznik.

 

Hej. Po zmianie kół z zimowych 225/45 R18 na nowe 235/35 R20 wywala mi błąd RDC a mianowicie po zainicjowaniu resetu, wyskakuje komunikat że trwa Resetowanie RDC...który nie działa. Dodam, że w zimowych kołach na 100% nie ma czujników w kołach. Pacjent F32 z US 2014rok produkcji.

 

Nie bardzo rozumiem czemu sie dziwisz, ze nie chce Ci system ruszyc, skoro nie ma czujnikow w kolach zimowych, co sam przyznales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Może dlatego Ci nie działa, bo jakimś wynalazkiem kodujesz. Myślałem, że Esysa używasz jak biały człowiek. :)))

 

Cześć koledzy. Trochę odgrzeje temat - czy ktoś z Was robił to za pomocą Bimmercode? Pozmieniałem niby wszystko, we 3 modułach, zgodnie z wytycznymi. Na ekranie mam Już "resetowanie RPA" ale po czasie wyskakuje błąd RDC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.