Skocz do zawartości

Komunikat brak płynu chłodniczego


pawel12319

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bmw f30 328i niedawno padł mi termostat w aucie wymieniłem na nowy zalałem nowy płn chłodniczy , po paru dniach jazdy wyskoczył błąd uzupełnij płyn chłodniczy wyświetla się on jak mu się zachce raz podczas jazdy raz po odpaleniu silnika czasem jest dzień że nie ma błędu. Problem polega na tym ,że płyn jest w zbiorniczku nawet trochę ponad max . Miał ktoś u siebie taki przypadek ?? Czy to może zaszkodzić silnikowi w jakiś sposób ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w zbiorniczku padł...czujnik w zbiorniczku z tego co ja wiem działa na banalnej zasadzie. Są dwa końce i jeżeli zalejemy je płynem to popłynie prąd i obwód się zamyka. Jeżeli nie ma płynu to prąd nie przepływa, bo obwód jest otwarty i mamy błąd... Sprawdź czy kostka jest dobrze wpięta a jak nie to odepnij i psiuknij preparatem do styków czy coś. Ciężko mi powiedzieć dlaczego tak głupieje, ale ten czujnik na mój stan wiedzy nie może paść :D Może się mylę.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Podepne się pod temat, ponieważ mam podobny problem. U mnie w 116i f20 była nieszczelność i po jej usunięciu mam podobny komunikat. Płynu w zbiorniczku jest tyle ile być powinno. Ja musiałem dolać trochę płynu (miał homologacje VW nie BMW - pozostałość po poprzednim samochodzie), ale nie wiem czy to może mieć znaczenie. Ktoś ma coś nowego do napisania na ten temat? Jak autor wątku się uporał z problemem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.