Skocz do zawartości

N42 vanos Aisin


kaziu099

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
witam wszystkich...sledze ten temat ktory jest napisany na temat vanos zakupilem te vanosy jeden ssacy i wydechowy akurat u mnie byl padniety wydechowy wiec wymienilem dwa wydech i ssacy tej firmy aisin polecam dzisiaj odebralem auto od mechanika i jest gites polecam...jestem na forum pierwszy raz ... :D koniec klekotania jak w dieslu..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich...sledze ten temat ktory jest napisany na temat vanos zakupilem te vanosy jeden ssacy i wydechowy akurat u mnie byl padniety wydechowy wiec wymienilem dwa wydech i ssacy tej firmy aisin polecam dzisiaj odebralem auto od mechanika i jest gites polecam...jestem na forum pierwszy raz ... :D koniec klekotania jak w dieslu..........

 

Witaj, czy mógłbyś nagrać pracę silnika po wymianie?

To będzie najlepsze potwierdzenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich praca silnika jest cicha jak mi sie uda nagrac prace silnika to wrzuce jak narezie nie mam chwilowo czasu ale zauwazylem po tej wymianie dzisiaj ze troche obroty faluja i podlaczylem kompa i wyskakuje blad jak przed wymiana tych vanosow 27bb-sterujacy walka rozrzadu wydechu i o co tu chodzi to juz niewiem auto jezdzi normalnie i taki blad wychodzi .....kto mi powie o co tu chodzi prosze o jakies wskazowki...... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić do rozmowy. Od niedawna jestem posiadaczem e46 N42 i poznaję również trochę jeszcze zagadkowy system Vanos i valvetronic. Na internecie znalazłem kolesia, który też miał problem z vanosem - straszne klekotał/szumiał itp. Jedyne co zrobił to rozebrał całego vanosa i wymienił uszczelki. jego zdaniem problem tkwi w zużytych oringach vanosa - jest to pokazane na filmiku na minucie 8:50 - 10; 20 -

co o tym sądzicie?

 

 

 

 

Tutaj jest też ciekawy blog o tym, jak regenerować vanosy. http://www.blogomotive.pl/index.php/2015/06/19/474-vanos-bez-tajemnic-regeneracja/ oraz o tym, że winę za zużywanie się Vanosa, który sam w sobie jest ok, ponosi jakiś i d i o t a od uszczelek :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.