Skocz do zawartości

N42 vanos Aisin


kaziu099

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

parę dni temu zdiagnozowałem awarię vanosa w moim nieszczęsnym N42B20. Poprzeglądałem popularne serwisy ogłoszeniowe w celu wyszukania używanej części zamiennej, aż tu nagle znalazłem ogłoszenie z nowym vanosem za 670zł firmy AISIN. W ogłoszeniu jest napisane, że jest to nowa część, która również trafia do fabryki na pierwszy montaż.

Ssący - http://allegro.pl/nastawnik-faz-rozrzadu-vanos-bmw-3-e46-e90-e91-e92-i5936603869.html

Wydechowy - http://allegro.pl/kolo-nastawnik-vanos-bmw-1-x1-3-x3-5-n42-n45-n46-i5946402182.html

Mógłbym poprosić o opinie, czy rzeczywiście nie są to jakieś podróby?

Na używane musiałbym wydać 800-1000 zł, tu wyszłoby raptem 300zł więcej. Google niewiele mi powiedziało o tej firmie, a nie chciałbym wydać 1300 na nie wiadomo co.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kaziu099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słychać klekotanie z dolotowego vanosa. Na jałowym biegu bardzo delikatne, wraz ze wzrostem obrotów klekotanie zamianie się w nawalanie. Przy około 1900 obrotów gdy pójdzie ciśnienie na vanosy, wszystko wraca do normy i silniczek pracuje jak marzenie. Gdy obroty spadną poniżej 1200- 1100, klekotanie powraca i znów trzeba obroty podnieść żeby go uciszyć. Parę dni temu musiałem dobrze silnik wygrzać, żeby zaczął dzwonić, dziś wystarczy mu już trasa 15km. Czyli na coraz gęściejszym oleju dzwoni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem by ktoś pisał na forum, że wymieniał ww. koła zębate i naprawił vanosa. Zawsze były to wałki i w tym kierunku bym podążał.

 

Tak się składa, że ta część z kołem zębatym to jest właśnie vanos. Usterka polega na nietrzymaniu ciśnienia przez niego, a naprawa sprowadza się do wymiany. Do vanosów w tym silniku jeszcze nie ma zestawów naprawczych, ale jest nadzieja gdyż chłopaki z firmy "Mehenker" na podkarpaciu nad nim pracują :)

 

Filmy wrzucę za około pół godziny.

 

A wracając do głównego wątku, ma ktoś jakieś informacje o tej firmie aisin oferującej nowe vanosy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 6tys. km temu przeszedł kapitalny remont, więc żadne popychacze ani zawory nie wchodzą w grę.

 

A zalany jest castrolem edge 5w40. (wbrew powszechnie krążącej opinii castrol nie jest złym olejem)

 

Osłuchując silnik i obmacując go dzwonienie dochodzi właśnie z ssącego vanosa

 

EDIT 1:

 

Film z kabiny pilota:

https://www.youtube.com/watch?v=ODJ4vRzZME8&feature=youtu.be

 

EDIT 2:

Film z komory silnika, w rzeczywistości jest trochę ciszej. Uprzedzam, że to nie cykają wtryski lpg, na czas nagrywania wyłączyłem gaz.

https://www.youtube.com/watch?v=weS9Yw3YxUY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche dziwne ze obroty nie falowały ale jak twierdzisz ze to napewno vanos to podmien czujniki . sam sie podejmujesz naprawy ?

 

Falowanie nie przychodzi z dnia na dzień.

Co mi da podmiana czujników? Jeszcze jest za wcześnie na błędy komputera. Gdyby któryś czujnik był walnięty, nie dzwoniłoby na jałowym biegu.

Chciałbym sam, ale nie mam na to czasu. A tutaj chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tych nowych vanosach, żeby się wywalić w błoto 1300 PLNów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisin robi sprzęgła i skrzynie biegów do samochodów japońskich min. Toyota, Subaru. Nie jest to firma krzak, tylko porządna japońska. Montowałem sprzęgła tej firmy i nigdy nie było z nimi problemów, wiec Vanosy raczej też będą porządne, co więcej firma ta mogła robić Vanosy do N42/N46 itp dla fabryki BMW jako podwykonawca, jak np: Lemforder wahacze i inne elementy zawieszenia - ale to tylko moje przypuszczenia bo nigdzie na Vanosach z N42 nie ma oznaczenia producenta.

Podsumowując, lepsze nowe Aisin z gwarancją, niż używane OEM po niewiadomym przebiegu i niewiadomym stanie bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego takie promocje nie pojawiły się w zeszłym roku to nie bawiłbym się w używkę. Swoją drogą to już taka opcja powinna pojawić się dawno temu, bo rosnąca cena w serwisie z 900 do 1600 to kpina jak na część do starego auta, a tu masz dwa za cenę jednego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jak wymienię te oba vanosy, to silnik przestanie "cykać" na jałowym?

Z tego co czytam, to wcale winowajcą dźwięku tego silnika nie jest pompa vacuum, tylko właśnie vanosy.

Czekam na filmik od autora tematu po wymianie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.