Skocz do zawartości

Prędkość wycieraczek e91 +nie działający czujnik deszczu?


RobaT

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle wywala błąd "sygnał lub wartość poniżej progu" jeśli chodzi o czujnik deszczu, a jeśli chodzi o czujnik zaparowania to pokazuje "nieprawidłowa wartość". Może mieć to coś wspólnego z tym, że szyba była wymieniana?

 

A skąd wiesz że pokazuje nieprawidłowa wartość? Masz z nim komunikację tzn. potrafisz odczytać jego parametry za pomocą inpy? Jeżeli tak to zrób inicjalizacje. Jeżeli nie to ten czujnik można rozpiąć od szyby. Jak będę miał czas mogę Ci poszukać jak wygląda bo kiedyś kupiłem nie potrzebnie, bo u mnie była winna kostka. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa wygląda tak, że komputer łączy się z czujnikiem deszczu/zmierzchu gdyż pokazuje parametry oświetlenia. Niestety nadal nie można zainicjować czujnika deszczu. Wpisywane był i również to "lokalizatory" Ale to także nie pomogło. Może płytka żelowa jest nie tak jak powinna być przyklejona? Tylko z zewnątrz wygląda wszystko ok. Panowie pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To i ja podepnę się pod temat.

Ja mam problem (w zasadzie nie jest to problem, ale uciążliwość), że w trybie AUTO (na manetce jest "A") wycieraczki raz działają super - czyli wtedy gdy potrzeba wycierają szybę, a czasem szyba jest zalana deszczem i gdzieś, za którymś tam razem wytrą szybę. Wkurza to, bo bywa, że muszę się posiłkować ręcznym "wspomaganiem", a w dłuższej trasie to raczej klops.

Kalibrację robiłem już dwa razy, ostatnim razem półtora roku temu i widzę, że coraz bardziej potrzebne jest wspomaganie ręczne.

Dzisiaj przyjrzałem się sensorowi i wygląda na trochę zmatowiały. Czy to ma znaczenie w odbiorze sygnału z szyby? Czy on po prostu taki jest?

E90 z 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
No większa zdaje się być w górnej pozycji na II,a nie masz przerywanych bo komputer sam sobie dobiera częstość załączenia wycieraczek w pozycji auto. W instrukcji obsługi tego nie ma, że tak pytasz? Tak sie domyślam a może koledzy podpowiedzą jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa czułość jest w pozycji górnej.

Masz 4 stopnie regulacji.


Jak masz ustawione na samą górę i pada niezbyt mocny deszcz, to może tak być, że wycieraczki będą pracowały cały czas bez przerwy, bo tak sobie życzy kierowca.

Przełącz z "II" na "I" to zaczną działać z przerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom wycieraczki,weź butelkę wody i polej na przednia szybę w okolicach czujnika.Zobaczysz co się dzieje i jak reagują.Jeśli w ogóle nie zadziałają to może nie są ustawione w kompie na "aktiv". Jeśli zadziałają to ustawiając pokrętło przy dźwigni zobaczysz jak jest z tą czułością u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To i ja podepnę się pod temat, być może ktoś ma/miał podobnie i rozwiązał problem.


Otóż jestem posiadaczem e91 LCI (2008) który posiada wycieraczki automatyczne, pomimo, że manetka jest zwykła (jak poniżej):

d1e870315b571ff33d5b732bc3680137f622d6e32a4b4419296c140b1a533fa5


Po rozkodowaniu VIN mam kod: S521A REGENSENSOR -> Czujnik deszczu. Pomimo, że podczas deszczu wycieraczki załączają się automatycznie (po uprzednim wciśnięciu przycisku), to sama częstotliwość z jaką działają jest bardzo nieprzewidywalna - zazwyczaj załączają się za późno i trzeba wspomagać się ręcznie. Ustawianie czułości (pokrętło) nic nie zmienia.

W aplikacji (od @pawelgawel) B-Tool przy opcji RLS (czujnik deszczu i zmierzchu) informuje: "Brak odpowiedzi z ECU".


Kolejna rzecz to światła dzienne -> zostały zakodowane i działają (w ustawieniu "Auto" przy słonecznej pogodzie świecą światła drogowe - na 30% -, natomiast gdy jest pochmurno/zmierzch, przełączają się na światła mijania), ale również wydaje mi się, że nie do końca poprawnie, wg mnie przełączanie następuje zbyt wcześnie -> czasem nie jest pochmurno, a mimo to włączają się światła mijania.


Może jakiś mądry umysł podpowie czy/w jaki sposób można ustawić czułość tych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.