Skocz do zawartości

F10 stuki przy hamowaniu


daniell162

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z dziwnymi stukami np przy dojeżdżaniu do świateł przy prędkości 20km/h i niższej, hamuje do świateł a tu takie głuche dwa puknięcia czuć to tak jakby pod nogami. Dodam, że nie za każdym razem tak się dzieje ostatnio nawet przy toczeniu się i parkowaniu pod marketem było to słychać.

 

Mogą być to drążki kierownicze waszym zdaniem? bądź przekładnia kierownicza?

Jak byłem autem na sprawdzeniu przed zakupowym to wypisali mi w usterkach "lekki luz na drążkach kierowniczych bądź przekładni kierowniczej"

Skrzynia może wydawać tez takie dźwięki i uderzenia?

Przebieg 134tyś

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam serdecznie koledzy u mnie też się pojawiło takie coś nie wiem co to identyczne objawy jak u was nawet jak puszczę hamulec i pomału ruszam to takie lekkie stukanie jest nie głośne i nie zawsze to występuję ostatnio chciałem pokazać koledze i zapytać co to może być i nawet ani razu nie stuknęło jak jechał masakra co to może być ?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Też miałem takie stuki w przodzie przy zwalnianiu np. do świateł, byłem na szarpakach i nic nie mogli znaleźć, po roku przerodziło się to w głośne zgrzytanie, pojechałem do mechanika i stwierdził że to wahacz, dla testu wstrzyknął olej strzykawką i zgrzytanie ustało, wymieniłem obydwa wahacze po obu stronach i więcej pukania już nie słyszałem. Chodzi o wahacze z nr. 10 na rysunku: http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=FW12-EUR-07-2011-F10-BMW-520d&diagId=31_0824
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam podobne objawy w F30. Zauważyłem, że stuki nasilają się przy rozgrzanym aucie. W środę diagnoza zobaczymy co wyjdzie. Ja bym to jeszcze określił jakoby stukało pod pedałem hamulca, w trakcie hamowania oraz ruszania po zwolnieniu hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Sporadycznie i przy bardzo małych prędkościach parkingowych. Hamulce mam nowe (tarcze, klocki, zaciski, blaszki), końcówki drążków również, więc może to będzie wahacz. Dodatkowo czasami podczas jazdy na niewielkich nierównościach na asfalcie słyszę lekkie stuki z lewej strony z przodu. Do tej pory tylko ja to słyszę, bo wszyscy mi mówią, że wymyślam :D Poczekam aż stuki się nasilą i przymierzę się do dolnych wahaczy z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam podobnie. najeżdżam na próg zwalniający słyszę pukniecie , nierówności na drogach jest pukniecie x2 czyli podwójne ... miedzy zmiana biegów z 1na 2 pukniecie (automat) , obawiałem się ze to możne być skrzynia biegów ale rozpędziłem auto zmieniłem pozycje z "D" na "N" i na tzw luzie na nierównościach słyszę stuki. Zawieszenie sprawdzone nie czuć luzów... co to możne być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie też nie było czuć luzów i również sprawdzali dokładnie zawieszenie i nic nie mogli znaleźć a jednak później się okazało że stukał sworzeń wahacza ten który podałem wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo to dziwne.. ja mam jeszcze tak ze na zimnym silniku nie mogę tego usłyszeć dopiero po kilkunastu km jak auto się rozgrzeje to dopiero wychodzi, i najczęściej jest to w korkach , jak jadę trasa np 100 km nic nie puka nie stuka, jak wjadę w miasto zaczynają się korki wolna jazda stawanie ruszanie, wtedy zaczyna stukać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to u mnie było podobnie, też to było zależne od temperatury, w upalne dni było słychać pukanie a kiedy temperatura powietrza spadła np. poniżej 20 stopni to przestawało pukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze
Było czuć lekko na kierownicy przy powolnych przejazdach przez progi zwalniające i powolnym przemieszczaniu się w korkach, natomiast przy szybkiej jeździe nie było żadnych objawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo... Właśnie jestem po trasie i wymiana wachacza nie pomogła dalej puka :oops:

 


Jeszcze pare dni temu miałem ten sam problem co wy. Na kostce brukowej głuche stukanie przy bardzo powolnej jeździe. Na łącznikach stabilizatora były delikatne luzy, 40 euro za dwa laczniki i problem wyeliminowany.


Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.