Skocz do zawartości

Dziwne komunikaty


jacek2144

Rekomendowane odpowiedzi

A nie bawiłeś się przypadkiem na śniegu? Mi wtedy to wyskoczyło i musiałem rekalibrować ciśnienie w oponach :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Masz na pewno dwa komunikaty?

U mnie wyskakiwały trzy:

 

DSC failure! Drive moderately

DBC failure! Drive moderately

Run Flat indicator failure

 

Ja miałem tak samo w żony e90. Dobiłem powietrze i ustało ale jak podłączyłem pod kompa to w DSC miałem błędy:

 

5DF7 - Bordnetzspannung > 18V - za wysokie napięcie

5E40 - Lenkwinkelsensor Signal unplausibel, Offset - czujnik kąta skrętu

 

Sprawdź błędy jakie masz zapisane w sterowniku. Jak zacząłem szukać w necie to chłopaki z za oceanu pisali ze może to być słaby akumulator albo padający alternator. Podobno e90 jest bardzo czułe na skoki napięcia. Albo czujnik od ABS w którymś kole.

 

A jak RPA ma błędy to tak się dzieje że trakcja wypada i ABS hehe.

 

Po skasowaniu jeszcze raz się wszystko zaświeciło jak gdzieś jechaliśmy ale po chwili zniknęło.

Na razie mam spokój. W jakiej kondycji masz akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku sprawdzałem i mam sprawdzałem nie dawno u mechanika.

A mam te same błędy co ty kolego

 

DSC failure! Drive moderately

DBC failure! Drive moderately

Run Flat indicator failure

ty naprawiłeś to w swojej bmw ? czy tak jak mi samo znikło od czasu do czasu mignie

 

Ja pojechałem na myjnię i każde koło bardzo mocno wymyłem tzn. tam gdzie się tarcza kręci w zacisku. Ponadto wykonałem rejestrację akumulatora w DIS i jest na razie spokój. Ogólne e90 jest mocno zainwestowane w elektronikę która jest bardzo czuła na wahania napięcia jak już wcześniej wspomniałem. Lekko odchodząc od tematu:

Wiem jedno jak miałem e36 m50b20 to było autko marzenie hehe. Mam e46 i też jest w porządku ale im nowsze tym wg. gorsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio myłem nadkola ale umyję jeszcze raz i te gniazda gdzie te czujniki są zamontowane może pomoże.

Najlepiej jak by ciągle świeciły te błędy było by łatwiej wyeliminować je niż zaświecą uruchomię auto od nowa i niema żadnego błędu

 

Z tym myciem to też ostrożnie bo możesz pozalewać wszystkie czujniki hehe. Wtedy będziesz miał choinkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem ostatnio taki meldunek, co kilka dni. Przy wymianie płynu hamulcowego, mechanik nie dokręcił odpowietrznika w tylnym kole. Z tego powodu ze zbiorniczka znikał płyn. W czasie wyświetlenia meldunku, o niskim poziomi płynu hamulcowego ,automatycznie pokazywal sie taki sam obrazek jak u ciebie. Przy dokręceniu tzw.odpowietrznika i dolaniu płynu,problem zniknol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.