Skocz do zawartości

535 kompresja


YatzeK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Planuję zakup 535 no i oczywiście chciałbym wcześniej sprawdzić kompresję.

 

Powiedzcie mi proszę, jaka kompresja dla tego silnika jest idealna, jaka jest akceptowalna )uwzględniając fakt, że te silniki mają już po 25 lat i pewnie blisko pół miliona km nalotu), jaka daje jeszcze szansę na reanimację bez remontu generalnego (np. może oznaczać tylko problem z luzami zaworów lub ich uszczelniaczami), a przy jakiej kompresji szkoda nawet do niego dotykać?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podoba mi się słowo "gamgać" : )

 

Przy okazji istnienia takiego tematu. Wiadomo, że kompresję trzeba sprawdzać na ciepłym silniku ale z drugiej strony świece wymienia się na zimnym silniku tak aby nie uszkodzić gwintów w głowicy ( w szczególności jeżeli jest ona aluminiowa). Jak pogodzić te dwie sprzeczne rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy już mierzyłem w swojej m20b25 ciśnienie a głowica też aluminiowa i nic się nie ukręciło ani urwało.Grzej silnik do normalnej temperatury pracy przedmuchaj gniazda świec sprężonym powietrzem żeby jakieś paprochy nie wpadły i do dzieła.Musisz to zrobić chcąc dowiedzieć się w jakim stanie jest ten silnik.Wynik pomiaru może być zaskakujący tak jak w moim przypadku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są obawy co do możliwości zerwania gwintu a to jest raczej mało prawdopodobne no chyba że jakiś melepeta kręcił kluczem z przedłużką a nie dynamometrycznym to zostaje tylko usługa u mechanika.Jakiś grosz trzeba będzie wysupłać ale przynajmniej wiadomo będzie co w silniku siedzi .Innego sposobu sprawdzenia ciśnienia nie widzę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.