Skocz do zawartości

Rozładowany akumulator i zamykanie drzwi E39


Erykshimmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj padł mi akumulator i zamknąłem drzwi wciskając rygle od kierowcy i pasażera następnie z tylu od kierowcy i od pasażera wcisnąłem rygiel i zastrzalinem drzwi. problem polega na tym ze dziś drzwi z przodu i stylu po stornie pasażera były otwarte. czy w E39 jest coś takiego ze jak pada akumulator to się otwierają czy poprostu ktoś mi je otworzył,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi od kierowcy z tego co mi się wydaje można wcisnąć dopiero jak są zamknięte. Czyli jak były otwarte, wcisnąłeś bolec i zamknąłeś drzwi to mogą się nie zamknąć ale nie jestem pewien na 100% Albo drzwi kierowcy tylko zamykasz kluczykiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi z przodu były wciśnięte przy zamkniętych natomast z tylu wciśnięte i zatrzasniete. Zastanawia mnie to bo chwile wcześniej kręcił się ktoś po parkingu, dlatego wyszedłem sprawdzi i się zdziwiłem. Dlatego też ten temat czy jest możliwość żeby się same otworzyły czy ktoś się do tego przyczynił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi od kierowcy z tego co mi się wydaje można wcisnąć dopiero jak są zamknięte. Czyli jak były otwarte, wcisnąłeś bolec i zamknąłeś drzwi to mogą się nie zamknąć ale nie jestem pewien na 100% Albo drzwi kierowcy tylko zamykasz kluczykiem

 

Jak wyżej. Prawdopodobnie zabezpieczenie na wypadek jakbyś kluczyk zostawił w stacyjce i przez przypadek zamknął. Drzwi z tyłu i pasażera zamykasz bolcami a kierowcy kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylne możesz wcisnąć rygle i zatrzasnąć, mi czasem nie domykał zamek i tak robiłem, zamkną się normalnie, tylko bez podwójnego ryglowania.

Zamykając pilotem i kluczykiem tak że drzwi pociągnie centralny, ryglowanie będzie podwójne, tj. najpierw wciągnie rygle, a potem je tak zablokuje, żebyś nie dał rady otworzyć auta nawet od środka (pociągnięcie klamki podniesie rygiel, ale jej puszczenie wciągnie go spowrotem), zamknięcie guzikiem od środka czy poprzez wciśnięcie rygla blokuje tak, że nie otworzysz ich z zewnątrz, ale od środka jedno pociągnięcie klamki podnosi rygiel, a następne już normalnie otwiera drzwi. Przednie o ile pamiętam to rygle można wcisnąć dopiero przy zamkniętych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.