Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem okazał sie być blokujący się zawor EGR. Trzonek zaworu jest juz napuchniety od temperatury albo przytarty od czestej pracy. Czas na jego wymiane. Póki co po wyczyszczeniu problem zniknął. Zamawiam nowy i na szczęscie o problemie moge zapomnieć.


Dzięki wszystkim za rady.

 


Napisz czy miałeś jakieś błędy w związku z przycinajacym się zaworem EGR ??? Juz od dawna chodzi wymiana tego zaworu i nie pierwszy raz słyszę ze ma on wpływ na prawidłową pracę skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam BM Motors Service w Roszkowie, pod Pruszczem Gdańskim. Pasjonaci i bardzo profesjonalna obsługa.

 

Byłem tam dwa dni temu. Wymiana statyczna poszła bezproblemowo i szybko. Wszystko zostało omówione po wymianie. No i cena też bardzo atrakcyjna. Także mogę śmiało polecić.

 

dzięki za info Panowie. zadzwoniłem tam dzisiaj i umówiłem się na wymianę oleju w skrzyni. i btw, przemiła obsługa przynajmniej na telefonie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie mogę kupić pewny nie kombinowany oryginalny olej+miske do zf8hp? Na allegro widziałem taki zestaw po 800 brutto... Jak podsumuję w Intercars wychodzi to razem prawie 1300 brutto... :shock: Czy te promocje z allegro to napewno oryginalne produkty? https://allegro.pl/oferta/zf-olej-miska-filtr-zf-bmw-f10-f01-f07-e70-e71-kpl-8730787324?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=OTY1YjJlYjUtNDQxNy00MjRlLTk3YWItY2UzNzg1NDBmOWI1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=752e43e4-50d4-4b4f-b573-d5fb58e96bb6

Mam auto od nowości przy 98 tys. km zrobiłem dynamiczną wymianę na oryginalnym oleju ZF (przynajmniej tak zarzekał się serwis w którym to zleciłem - jest przedstawicielem Ravenola - a nie patrzyłem im na ręce) :roll:

Po wymianie auto zaczęło przeokrutnie szarpać myślałem , że wrócę do nich lawetą jednak po 60 km praca skrzyni się unormowała. Podejrzewam, że zapomnieli o adaptacji ? Jakie jest wasze zdanie? Teraz mam przejechane 150 tys. km i przymierzam się do kolejnej wymiany. Po przygodzie z szarpiącą skrzynią nie jestem przekonany do wymiany dynamicznej; i chcę mieć 100% pewności, że użyto oryginalnego oleju i części.

Jak radzicie? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może poziom oleju jest nieprawidłowy.

 

Teraz jest wszystko ok (Poziom później sprawdzili był ok)


Ponawiam pytanie o pewne źródło oleju i miski. Ciekawi mnie skąd taka rozpiętość cenowa.

W intercars produkt x - 323zł, po rabacie 240zł.


Takie marże są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Może poziom oleju jest nieprawidłowy.

 

Teraz jest wszystko ok (Poziom później sprawdzili był ok)


Ponawiam pytanie o pewne źródło oleju i miski. Ciekawi mnie skąd taka rozpiętość cenowa.

Też przymierzam się do wymiany i też zamierzam kupić z allegro. Ty podjąłeś już jakąś decyzję odnośnie zakupu?

Wiesz ile oleju wchodzi przy wymianie dynamicznej? W zestawach można kupić 7 lub 10 litrów oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej w skrzyni.

Przebieg 120tyś,


Wymiana w aso. Inchcape Wro,


Dynamiczna z 2 letnią gwarancją.


Bez wymiany miski. Wg zaleceń tego Aso nie jest to konieczne. Pokazali wylewający się nowy olej dynamicznie po przepłukaniu.


Czyściutki. Czy robili adaptacje skrzyni? Nie wiem.


Skrzynia na zimnym chodzi dużo lepiej. Poza tym wszystko ok. Polecam!

2200 zł brutto.


Ale dziś przy wymianie poduszek silnika / już u kolegi na podnośniku,

Po zdjęciu osłon wszystkich takie zapocenie. Co to może być ?

Po zdjęciu tej zaślepki sucho tam gdy palcami przejechałem....


Tam jest sprzęgło skrzyni wewnątrz? Coś się poci?


https://www.fotosik.pl/zdjecie/90fa77d8090efb61


https://www.fotosik.pl/zdjecie/b609b6aa4db0fc93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w silniku też polecam robić wymianę bez filtra, jeszcze pohula, masz świadomość że w tej cenie mogłeś zrobić prawie dwie porządne wymiany z filtrem ?, masz świadomość że cały syf masz na magnesach w misce i że ten syf powoduje że one już słabiej bądź wcale nie działają ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... ja nie miałem gdzie zrobić,


Auto od niedawna po gwarancji, a robiłem w aso.

I tylko na tym mi zależało. Bo tam auto kupione i serwisowane.

Olej czyściutki i dali gwarancje. Coś się posypie to od razu reklamacja.


Cytat z maila serwisu: "Do 120 tyś przebiegu samochodu, po sprawdzeniu skrzyni przed wymianą oleju, dajemy gwarancję 2 lata.

Wymiana miski z filtrem dopiero przy 200 tyś. Teraz nie ma takiej potrzeby."



No i ten wyciek//. Sam nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no właśnie tak postępuje aso, klapki na oczach i tylko $ się liczy, widząc wyciek z uszczelniacza konwertera i być może uszczelnień śrub pompy zrobili wymianę dynamiczną, brawo za pomysłowość w zarabianiu a można było wyjąć skrzynię i przy tej okazji wymienić olej a tak to drugi raz skasują 3tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni wysylaja filmik z nagraniem :) i wysylają smsem link do nagrania:)


Chodzi gosc pod podnosnikiem i pokazuje auto z kazdej strony i mowi....


M.in "zero wyciekow, zapoceñ" - a jak to gadał to przeciez oslona silnika byla zalozona a pod nia jest jeszcze oslona metalowa....


Dodam dla tych, co chcą wymienić w aso:


Dzień dobry,

W nawiązaniu do Pana pytania odnośnie oleju w skrzyni biegów. Przy wymianie dynamicznej używany jest olej o barwie żółtej ( słomianej ), zamiennik o lepszych właściwościach niż stosowany przez producenta skrzyni ZF.



Ja po wymianie czuje różnicę na plus.... na razie.


Ale nie wiem co myśleć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chce otwierać nowego wątku.


Ma przejechane prawie 60 tys. km na obecnym oleju w skrzyni biegów GA8HP70Z i chciałbym go wymienić. Posiadam F10 550xi z momentem 730 Nm i pytanie do Was czy kupić oryginalny olej od ZF jak np. tutaj -> https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-wymiany-oleju-zf-1087-298-365-8hp70-978274193 czy warto wlać do niej inny lepszy olej o lepszych właściwościach z uwagi na wysoki moment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojej oferty z linku brak. Tu masz aktualny link

https://allegro.pl/oferta/olej-filtr-sruby-miska-zf-8hp-bmw-24118612901-7839846752?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ja co prawda w swojej M40i mam trochę mniejszy moment ale będę właśnie zmieniał na olej z tego linku. To olej zalecany i wystarczający do skrzyni 8HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni wysylaja filmik z nagraniem :) i wysylają smsem link do nagrania:)


Chodzi gosc pod podnosnikiem i pokazuje auto z kazdej strony i mowi....


M.in "zero wyciekow, zapoceñ" - a jak to gadał to przeciez oslona silnika byla zalozona a pod nia jest jeszcze oslona metalowa....


Dodam dla tych, co chcą wymienić w aso:


Dzień dobry,

W nawiązaniu do Pana pytania odnośnie oleju w skrzyni biegów. Przy wymianie dynamicznej używany jest olej o barwie żółtej ( słomianej ), zamiennik o lepszych właściwościach niż stosowany przez producenta skrzyni ZF.



Ja po wymianie czuje różnicę na plus.... na razie.


Ale nie wiem co myśleć....

Ja juz się wyleczyłem z ASO. Cena usług w najmniejszym stopniu nie odpowiada jakości - za mniej niż połowę ceny w zaufanym serwisie zrobisz wszystko to co w ASO włącznie z wpisem do bazy danych BMW. Ja znalazłem taki w Poznaniu.

PS. wymiana oleju w skrzyni w cenie ok. 1500 zł ze wszystkimi częściami.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce otwierać nowego wątku.


Ma przejechane prawie 60 tys. km na obecnym oleju w skrzyni biegów GA8HP70Z i chciałbym go wymienić. Posiadam F10 550xi z momentem 730 Nm i pytanie do Was czy kupić oryginalny olej od ZF jak np. tutaj -> https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-wymiany-oleju-zf-1087-298-365-8hp70-978274193 czy warto wlać do niej inny lepszy olej o lepszych właściwościach z uwagi na wysoki moment?

Może nie wyważaj otwartych drzwi. Skontaktuj się z kolegą gorik79 (jest 3 posty powyżej) a on na 100% dobrze dobierze "graty".

W mojej ocenie zna się na tym doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.