Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

zastanow sie

 

moze i w silniku nie zmieniac bo po co

Obawiam sie, ze to Ty powinienes sie zastanowic.

Nad sensem pisania takich postow.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zweryfikować jaką mam skrzynię? Jakie w ogóle są rodzaje? VIN DV02662

 

GA8HP70Z

 

dzięki w końcu zadowalająca odpowiedź.... :)

 

 

ale dylemat pozostaje wymieniać czy nie wymieniać :)

 

Generalnie temat taki, że jeżeli auto jest niewiadomego pochodzenia - konkretnie mówiąc przebieg to są przypadki, że po zmianie oleju skrzynia może się wysypać. Może, ale nie musi.

 

Sprawa ma się tak, że te ZF-y mają dłuższe interwały niż poprzednie standardowe skrzynie, gdzie było to max. 60 tys km.

 

Jeżeli Twoja F-ka ma prawdziwe 187 tys. zrobione przez 5 lat to jest szansa, że sporo przebiegu jest typu trasa/autostrada i wymiana nie zaszkodzi, a jak nie zaszkodzi to rzecz jasna pomoże.

 

Niektóre skrzynie są po prostu mocno wyeksploatowane, sporo zanieczyszczeń i twardych osadów - w takich wypadkach bywa, że wymiana powoduje szybkie jej unicestwienie bo nagle elementy nie współgrają ze sobą jak powinny. I TYLKO DLATEGO niektórzy odradzają (jest to dość słuszne jak się pojmie dlaczego) gdyż wymiana oleju może pociągnąć za sobą naprawę, a tam już leci od 4 do 7k (zależy co wymaga wymiany i jak do tego podchodzi właściciel a także serwis). I tak jeżdżą póki skrzynia chodzi, bo jak się wysypie to czeka ich i tak ten sam remont - czyli koszt pomniejszony o ryzykowną wymianę :)

 

To tyle.

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Generalnie nie należy przesadzać w jedną czy druga stronę.

Osobiście jestem zwolennikiem wymiany oleju w ASB i zawsze wymienia ale przeczytajcie o E39 ze skrzynią ZF która bez wymiany oleju zrobiła milion kilometrów :)

http://www.auto-swiat.pl/uzywane/test-dlugodystansowy-bmw-serii-5-e39-jak-wyglada-auto-ktore-przejechalo-milion/mnh4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JokerDaniel

 

Po Pierwsze dzięki za info odnośnie warsztatu dziś byłem i jestem mega zadowolony ale to na priv i w innym temacie.

 

Moja F-ka ma 103 tys przebiegu auto z 2011 roku z tego 8 miesięcy stało na sprzedaż w salonie .

 

Dziś byłem na wymianie . Była opcja statyczna/dynamiczna

 

Po spuszczeniu olej i oględzinach miski .

Panowie z warsztatu mówili że olej jeszcze dawał radę opiłków na magnezach prawie brak minimalne (taka ilość to na dotarcie)

Zrobiliśmy wymianę Statyczna

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też umówiłem się w Tarnowie, najpierw na sprawdzenie auta przed zakupem(według mnie wszystko ok-auto z krajowej dystrybucji ale niestety przez ręce posrednika przeszło) kilka stówek poświęce.

Następnie jak będzie wszystko ok - chłopaki maja zmienić olej w 8hp. f11 ma 133 tys przebiegu, moim zdaniem zwykła statyczna wymiana by przeszła ale warsztat w Tarnowie robi tylko full opcje czyli dynamiczną i przyklepałem. Zrobie pełną wymiane to do 250tys przelata,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też umówiłem się w Tarnowie, najpierw na sprawdzenie auta przed zakupem(według mnie wszystko ok-auto z krajowej dystrybucji ale niestety przez ręce posrednika przeszło) kilka stówek poświęce.

Następnie jak będzie wszystko ok - chłopaki maja zmienić olej w 8hp. f11 ma 133 tys przebiegu, moim zdaniem zwykła statyczna wymiana by przeszła ale warsztat w Tarnowie robi tylko full opcje czyli dynamiczną i przyklepałem. Zrobie pełną wymiane to do 250tys przelata,

 

W zależności od stylu jazdy (również częste gaszenie itd. czyli krótkie odcinki miejskie) interwał dla 8hp to 80-120 tys. km

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto pomyslnie przeszło test przedzakupowy w firmie Ślusarczyk Tarnów

Następnie Olej w skrzyni wymieniony dynamicznie, w sumie nie wiem nawet jak to odbywało się, bo siedziałem w poczekalni

dodatkowo uległem urokowi szefa i dałem się namówić na świece żarowe oraz wymiane oleju w silnku gdyż nie chciał na starym oleju na hamowni go sprawdzić

Firma ok, ma swoje zasady i trzyma się ich. Czy jest lepiej po wymianie oleju w skrzyni niż przed wymianą to nie wypowiem sie nie mam porównania. zakupiłem auto i odrazu zrobiłem obsługe, ale droga powrotna do domu to jedna wielka frajda z jazdy, jak ktoś wcześniej pisał już - auto warte wydanych na nie pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem się namówić na świece żarowe oraz wymiane oleju w silnku gdyż nie chciał na starym oleju na hamowni go sprawdzić

Firma ok, ma swoje zasady i trzyma się ich.

Patrzac na to, co napisales, to troche mnie ich "zasady" przerazaja.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie odnosnie skrzynii bmw f10 530d 8HP45z ,pojawia mi sie co jakiś czas przy większym obciążeniu bład 420002 EDS zwarcie do masy, wówczas skrzynia wchodzi w tryb awaryjny,zdarza sie że nie działa wsteczny huh.gif do chwili pojawienia sie błedów skrzynia działa jak należy. Szukałem informacji na temat takiego błędu ale z miernym efektem.Być może ktoś z kolegów miał styczność.Czyżby sterownik,skrzynia czy zaczać od oleju bo juz 220 000km i chyba nie byl ruszany :roll:

 

Dzięki za wszelkie wskazowki i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po pierwsze kto Ci powiedział że masz 8hp45, w 3,0d powinna być 8hp70 chyba ze masz 525d N57?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dobry jesteś nawet w awatarze zmieniłeś ;) , 3,0i to samo ale jak przełożysz skrzynię to z twojej potrzebny będzie sterownik a jak to problem sterownika to jesteś w d.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2,0d konstrukcyjnie się różni, nie znam nikogo kto by przepisywał sterowniki 8hp aczkolwiek lada chwila może się to zmienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taka podejdzie???

http://allegro.pl/bmw-f10-f11-f07-3-5i-535i-skrzynia-biegow-8hp-45-i6123610084.html

 

ciężko widzę do 525d n57 o skrzynie :roll:

 

dobry jesteś nawet w awatarze zmieniłeś ;) , 3,0i to samo ale jak przełożysz skrzynię to z twojej potrzebny będzie sterownik a jak to problem sterownika to jesteś w d.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.