Skocz do zawartości

elektryka- wycieraczki, centrany, i spryskiwacze nie trybia


muszka005

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam problem z moim autkiem[ 530d 2002 ], a mianowicie słuchałem sobie wieczorem muzyczki z auta i rano podczas sprzątania, nie była odpalana, aku padł, po odpaleniu na kable po 10 sekundach odpalila, lecz wycieraczki i spryskiwacze nie dzialaja, do tego centranlny zamek, probowalem 100 razy zaprogramowac klucczyk lecz nic to niedawalo. bezpieczniki sa wsszystkie ok .ktos coś wie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem że nie działa oświetlenie główne we wnętrza auta, musiało tez być to wczoraj, auta nie zamknę kluczykiem, od kierowcy, czyli ze wszystkie drzwi mogę zamknąć od środka, oprócz drzwi kierowcy. jeśli ktoś coś może podpowiedzieć to proszę, ponieważ jestem autem w Holandii, a tu bardzo często w dodatku za 2 tyg powrot do polski, a spryskiwacze i wycierczki by sie napewno przydaly. a do elektryka holenderskiego się boje ceny, lecz jeżeli nie będzie wyjścia to wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, auto normalnie na dotyk pali i jezdzi ale wciaz nie dziala elektryka centranlnego, czyli nie moge zamknac auta nawet z kluczyka, swiatło w srodku, wycieraczki i spryskiwacze szyby i ksenonu. po padnieciu akumulatora nie odpalil, krecilem go trzy razy i nic, ale na kablach odrazu odpalil i po tym wystapily te usterki. . :mad2: :mad2: czy z braku bateri moglo cos sie przepalic czy cos ?! :mad2: :mad2: :duh: :duh: :duh: :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chcę Cię martwić ale wszystkie objawy prowadzą do uszkodzonego GM.

Wyciągnij go i otwórz obudowę, prawdopodobnie masz nadpalone ścieżki.

 

Kiedyś pisał do mnie jakiś użytkownik z problemem braku oświetlenia w bagażniku w e46. Dłubał coś przy lampce bagażnika i zrobił zwarcie.

To wystarczyło żeby usmażyć GM.

W twoim przypadku mogło nastąpić jakieś przepięcie kiedy odpalałeś z kabli i chociaż GM ma zabezpieczenie to mogło go uszkodzić.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

GM to nie czujnik.

To moduł sterujący elektryką auta - General Module.

Znajduje się za schowkiem pasażera, dochodzi do niego 20pinowa wtyczka.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety będę musiał sam się do niego dostać i sprawdzić czy to na pewno to, jeśli tak to znajomy wysle mi jakiś sprawny na wymianę, w sobote sie za to wezme bo wiecej czasu. Do tej pory możne ktoś podpowie jak tam się dostać, a dokładniej jak wyrabować ten schowek :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do tego modułu musisz najpierw zdjąc palstikową osłone pod schowkiem ciągniesz ją do siebie w poziomie i wychodzi, i później schowek jest na 2 śrubach na 10 klucz odkręcasz je i jak wyciągniesz schowek to będziesz widział już ten moduł. Ogólnie max 10 minut roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjąłem moduł, ścieżki wizualnie wyglądają na całe. Znajomy wyśle mi nowy i wymienię, zobaczymy czy pomoże, jeżeli nie to za 14 dni czeka mnie ciężkie 1400km do domu bez spryskiwaczy i wycieraczek :| :| . a co innego mogło by być jezeli to nie GM ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.