Skocz do zawartości

E83 3.0D - serwis nie chce wymienić oleju w skrzyni


ziomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

po zakupie profilaktycznie chciałem wymienić olej w swojej skrzyni automat...dzwonię do salonu, podaję vin a oni że ogólnie to kosztuje 2500zł ale mi, że nie wymienią bo serwis nie zaleca i nie będą tego robić po sprawdzeniu jaka to skrzynia :| mój silnik 3.0D rok 2004 z lutego, więc chyba skrzynia GM 5 stopniowa? Ktoś miał już taki przypadek?:D Czy mechanicy z warsztatów (ogarnięci w temacie bmw) poradzą sobie z wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

po zakupie profilaktycznie chciałem wymienić olej w swojej skrzyni automat...dzwonię do salonu, podaję vin a oni że ogólnie to kosztuje 2500zł ale mi, że nie wymienią bo serwis nie zaleca i nie będą tego robić po sprawdzeniu jaka to skrzynia :| mój silnik 3.0D rok 2004 z lutego, więc chyba skrzynia GM 5 stopniowa? Ktoś miał już taki przypadek?:D Czy mechanicy z warsztatów (ogarnięci w temacie bmw) poradzą sobie z wymianą?

 

 

Poradzą sobie, poradzą.

Wymien tez olej w skrzyni rozdzielczej - nie zaszkodzi; mostom nowy olej tez nie zaszkodzi..

 

Skąd jesteś? Jak mazowieckie to mogę polecić warsztat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Mi też nie chcieli wymienic. Ale gdy powiedzialem że mają to zrobić i zapłacę to nie mieli problemu. Wymienili olej miske i filtr ( skasowali 2500pln) :-(

 

to po co potem te żale, że wyłożyłeś 10000 PLNów w naprawy. ja za wymianę wszelakich olejów z filtrami ( bez cen olejów i filtrów ) zapłaciłem 100 PLN w Radomiu. serwis nie zaleca wymian olejów w skrzyni manualnej a w automacie to akurat zalecają i to po 100 000 km a w ZF jeszcze szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w serwisie przy skrzyni GM, powiedzieli, że nie zalecają wymiany :)

Ja również wymieniałem olej ale w warsztacie u normalnego mechanika...za całość wymiana oleje/filtry zapłaciłem ok 500zł przy czym oleje i filtry (poza tym do skrzyni) miałem swoje. Więc nie widzę sensu przepłacać w serwisie w aucie, które już jest po gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jednak wymieniac olej w skrzyni GM mozna to zrobić samemu nawet bez kanału. choc dostep nieco mały bo trzeba sie wslizgnac pod auto.

kupic olej texaco 10l + filtr odkrecic spust wylac stary olej zakrecic wlac swiezy odpalic pomiesza sie znow wylac odkrecic miske, zdjac filtr, umyc miske (zobaczycie ile tam szlamu na dnie w okolicy magnesu) wymyc wytrzec zalozyc filtr przykrecic wlac olej odpalic dolac oleju przemieszac biegami dolac oleju przemieszac biegami dolac oleju przejechac sie dolac oleju i gotowe. skrzynia pracuje znacznie plynniej a wymienione okolo 60-70% oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja przedstawię troszkę inny punkt widzenia na wasz problem. Pomimo wszystkich cudownych zaleceń co do tych wymian i przebiegów to jest trochę bajki. Nie ma siły na zużycie mechaniczne skrzyń automatycznych tarczki koszyk itd. Tak naprawdę nikt z użytkowników których pytałem kiedy wymieniał olej w skrzyni automatycznej nie jest w stanie udzielić odpowiedzi. Co skutkuje tym że olej i filtr jest na tyle zużyty, że zaczynają odkładać się syfy w różnych zakamarkach skrzyni. Z własnego doświadczenia wiem, że często po takich prostych wymianach tzn zlanie oleju, wymiana filtra ze skrzyniami zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. Jest to skutkiem wypłukiwania syfów przez nowy olej i ich przemieszczania po skrzyni szczególnie pod zaworki w płycie sterującej. Dodatkowo tak jak piszecie około 30% oleju starego oleju zostaje w konwerterze. Każdy olej ATF ma właściwości pochłaniania zanieczyszczeń i jeśli wymieniany jest regularnie to jest wszystko ok. Gdy nie syfy osadzają się i rozprowadzają po skrzyni. Wg mnie w takich skrzyniach powinno się wymieniać olej co 50-60 tys km bez względu na to co zalecają producenci.

Więc wymieniać jak najbardziej ale ani nie w domowych warunkach, w zwykłym warsztacie czy w ASO. Tylko porządny serwis automatów gdzie wymienią wam olej dynamicznie czyli za pomocą specjalnej maszyny. Nie wszystkie serwisy oferują taką usługę. Co to daje wymiana : 100% wymienionego oleju plus przepłukanie skrzyni z zanieczyszczeń.

tutaj macie link jak to miej więcej wygląda na innym aucie.

 

Tak naprawdę każda wymiana płynu czy po uszkodzeniu jakiegoś elementu układu czy nie powinna odbywać się z przepłukaniem i w sposób dynamiczny.

Tym bardziej ze większość płynów w naszych autach oprócz oleju pewnie nigdy nie była zmieniana chyba, że coś padło. Nie oszukujmy się.

Ja zalecam taki właśnie sposób wymiany ATF w skrzyni automatycznej. I sam jako mechanik odesłałem nie raz klienta na coś takiego gdy nie wiedział kiedy był wymieniany olej. A mam taką zasadę bo miałem sporo przypadków wadliwego działania skrzyń własnie po takiej "mało profesjonalnej" wymianie gdzieś tam czy samemu. I były to najróżniejsze auta nie tylko BMW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg producenta zf np. właśnie taka nieprofesjonalna wymiana jest zalecana

Może mam niewielkie doświadczenie ale olej w swoich skrzynkach automatycznych wymieniałem tak około 10 razy i nigdy nic się nie działo i zawsze po wymianie zdecydowanie na plus.natomiast znam kilka przykładów ze powstały problemy po dynamicznej wymianie oleju. Dlatego nadal będę wymieniał olej ta metoda i wszystkim to polecam i dla gm 40 a zf co 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgadzam się co do czasu wymiany kolego :). Mamy różne doświadczenia jak widać ale 10 razy wymieniany olej to raczej regularnie :). Każdy ma wolną wolę i wybór. Ważne żeby wymieniać regularnie a nie czekać aż całkiem padnie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi :-) jak skrzynia źle pracuje to na wymianę juz za późno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.