Skocz do zawartości

Dokładki M-Technic II


Pawcio.30.44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam BMW e30 Coupe Wąska lampa z 1987r, która aktualnie jeszcze u blacharza stoi z powodu braku czasu z mojej strony :( Ale do rzeczy, chciałem kupić dokładki z laminatu gdyż te oryginalne są drogie strasznie a co gorsze ciężko dostępne :/ A więc są tam dokładki np od tego sprzedającego:http: //allegro.pl/bmw-3-e30-m-technik-2-spoiler-dokladka-przod-tyl-i5868985146.html i mam pytanko bo nie ma napisane czy to do wąskiej czy do szerokiej, a że ja właściwie zaczynam moją przygodę z e30 to nie wiem czy będzie pasowało i tutaj właśnie zwracam się do was bo noszę się z zamiarem kupna Dokładek M-Technic przód+tył+progi proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję :)

 

A jeszcze bym zapomniałem bo muszę kupić także zderzaki przód-tył bo moje są popękane trochę, czy do mojej coupe'ty będą pasowały zderzaki od sedana, cabrion, kombi, coupe czy tylko coupe? Moim zdaniem nie będą pasowały bo pewnie mają różne rozmiary ale chciałbym się was spytać bo może akurat będzie prościej znaleźć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podobno te laminaty to straszna lipa. A jak już masz kupować laminaty to może lepiej w mt1? Bo akurat mt2 to jeszcze jest dostępny, a mt1 jest nieosiągalny. Do wąskiej wg. mnie tylko mt1 ;) Ale lepiej sobie już podaruj te laminaty, wąską to zostaw bez pakietu ;)

 

Zderzaki masz w chromie?

 

Teraz tak patrzę... do pełnego mt2 potrzebujesz jeszcze listwy po bokach... i dopiero to robi robotę. Bez tych boków to nawet nie montuj tych dokładek bo to będzie kiepsko wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem tylko obramowania szyb w chromie i nerki w chromie ale wszystko będę się starał zamienić na ( w e30 nie wiem jak się nazywała ta opcja) ale coś jakby shadowline, a chodzi ci o listwy po bokach no to dokładki na progi ci chodzi co nie? Ej a że laminaty odpuścić sobie ze względu na to że pękają po zetknięciu z krawężnikiem czy co? (Bo nie planuje przypierdolenia w krawężnik :P) A a jeśli chodzi o dokładki Mt1 to ma ktoś link do takowych? bo wgl nie mogę znaleźć właśnie :/

A właśnie żeby bez pakietu to też myślałem tak ale jednak zrobię w pakiecie :D I TO fakt Mt1 lepszy ale nie ma na allegro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

MT1: http://www.ebay.pl/itm/BMW-E30-M-Tech-MTech-Technic-1-MT1-style-I-full-body-kit-bodykit-spoiler-/262100089384?hash=item3d0661fa28:g:quwAAOSwQPlV~xkj

 

Z chromami chodziło mi o zderzaki i listwy na drzwi. Czyli będziesz je chciał zmienić na shadow line? A w dobrym stanie są? Bo swego czasu szukałem... może jakaś transakcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Większość asób o robią e30 do perfekcji nie montuje tych laminatow gdyż jakość wykonania, spasowanie jest dalekie od ideału. Może na festyn pod remizą to ujdzie ale jak chcesz by auto wyglądało a nie szpeciło otoczenia to lepiej zostaw w OEM stanie. Oczywiście wąskie wygląda najlepiej w pełny chromie. W raz ze zderzakami listwami itp. DO tego lekka gleba i oryginalna felga alu lub szeroka stal i wygląda miodzio.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chciałbym zapytać czy te na aukcji to laminaty bo sądząc po stanie w jakim są to stawiałbym na laminat bo oryginalne ciężko utrzymać w takim stanie ale z drugiej strony cena za nie jak za oryginały według mnie :P. A jeśli chodzi o wykonanie to nie będę się kłócić ale czy na żywo naprawdę taka różnica jest? Bo jak patrzę po zdj to ja bardzo różnicy nie widze i serio nosiłem się z zamiarem kupienia laminatu z powodu że budżet narazie na oryginały(cały komplet to pewnie 2 tysie to mało żeby już były ładne te elementy) to narazie mi nie pozwala bardzo :( Apropo moich chromów to wydaje mi się że są w nienagannym stanie lecz no jak wiadomo przydało by się je jakoś spolerować czymś do chromu bo swoje lata mają :D A ty masz shadowline na zamianę lub handel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie zmyliła cena, jak za laminat to trochę przesada.

Co do jakości laminatów to pomijając spasowanie przy którymto loteria to ważniejszym kryterium jest to że wyglądają ładnie tylko w dniu odbioru auta od lakiernika. Po chwili pajączki pęknięcia itd., po zetknięciu z czymkolwiek zaraz się łamią i pękają, a oryginały się wygną i wrócą do pierwotnego kształtu- oczywiście w ramach rozsądku.

No i oryginał to oryginał.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem że oryginał to oryginał pasowanie to akurat nie problem bo auto jest u blacharza (miałem sam robić ale brak czasu ) i od razu by dorobił wszystko ładnie pięknie bo pas tylny jest lekko podrdzewiały więc pewnie będzie coś kombinował i właśnie dokładkami chciałem to jakoś zakamuflować, wiem wiem pewnie powiecie że to gówno warte takie maskowanie ale w sumie auto nie będzie na jakiejś glebie gdzie będę zachaczał o źdźbło trawy tylko na delikatnej żeby kozy nie było :D (Felgi prawdopodobnie 16) Więc moje pytanie czy jeśli (załóżmy) nie przypierdziele gdzieś tą dokładką to nie będzie się odróżniać od oryginału? Wiecie oryginał możliwe że zagości w aucie ale zkompletowanie jego trochę zejdzie a auto będzie służyło zarówno do jazdy na codzień jak i od święta bo sprzedaję mój dupowóz którym aktualnie jeżdżę(Audi A6C6) bo mi się znudził :D i będę tym szlifował drogi przez jakieś 2-3 lata potem zostanie jako auto do kościoła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Do cabrio też gdzieś widziałem taki pakiet ;)

 

Co do mojego shadow line'a to raczej marnie wygląda, wiec na wymianę chyba by nie podszedł... ale mi tam marzył się chromline, więc jak będziesz chciał sprzedać to koniecznie się odezwij ;)

 

 

Co do jakości laminatów... pomijając temat ich trwałości, podobni różnicy nie widać z 10m, ale jak bliżej podejdziesz to masakra - od razu widać, że to imitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT2 do wąskiej....

Twój cyrk, twoje małpki zrobisz jak uwazasz.

 

Jeśli ma być i na codzień i dobrze wyglądać jeszcze przy glebie to przynajmniej kup coś drugiego na zimę, bo sól momentalnie rozprawi się z Twoim podwoziem.

Co do laminatu to szkoda czasu i zabawy- klejenie na silikon do pasa dolnego, pasowanie a i tak w końcu pęknie, szczególnie jeżeli masz zamiar jeździć zimą.

Jeżeli gnije pas z tyłu, zakładam, że w okolicach ucha holowniczego, to do kontroli także kopuły błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak jak pisałem auto jest u blacharza i będzie robione dosłownie wszystko gdzie jest tylko mały zalążek rdzy i zakonserwowany produktami z górnej półki gdyż nie mam zamiaru robić jej co roku blacharki :D, A jeśli chodzi o pas tylny to tak dokładnie w tym miejscu co mówisz. Tzn cyrk właśnie nie chce zrobić wieś tjuningu dlatego też chciałem się was poradzić ale skoro mówicie że niema co się bawić w laminaty to może i racja ale znowu piszecie że Mt2 do wąskiej to paskudnie będzie wyglądać Hmmm czyli mam rozumieć że musze szukać Mt1 oryginałów czyli każecie mi zrobić coś co graniczy z cudem właściwie bo teraz znaleźć cały komplet nawet na oddzielnych aukcjach z Mt1 w oryginale to ciężko będzie wiem bo szukałem Mt1 i mt2 oryginalnych przez jakieś kilka miesięcy z tym że było kilka tylko Mt2 nwm może tak szybko znikają(a może i tak być) że nawet nie zdążę ich zobaczyć.

 

Ale jeśli tak to może ma ktoś na sprzedaż dokładki oryginalne Mt1 ale jeśli ktoś ma Mt2 niech też się odezwie.

 

Co do chromline nie ma sprawy mogę się odezwać z tym ze dopiero jak skompletuje shadowline wtedy zmienie i mogę się odezwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że ori zderzaków MT2 nie zamontujesz do wąskiej, bo mają inne mocowania, pomijając że fabrycznie nie wychodziło Mt2 w wąskiej lampie. MT2 w wąskiej to większa wiocha niż jakbyś nic nie robił.

Poza tym zakup ori MT2 to koszt ponad 4tyś na dzisiejsze realia.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no tak ale bez jakiegokolwiek pakietu to mi się nie bardzo podoba :/ i Domyślam się ze nie wychodziły lecz raczej da się przerobić mocowania no ale to odradzacie zakładać MT2 bo do wąskiej hujowo wygląda i mówicie ze droga sprawa no to Mt1 jest przynajmniej 2 razy droższe więc nwm już teraz co robić :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zostaw tak jak jest... wąska wygląda bardzo ładnie bez dokładek :)

Co do dokładek... Możesz spróbować skompletować jakiś pakiet z firm tuningowych: Hartge, AC Schnitzer, Zender... Ten ostatni mam nawet ja :) Co ciekawe średnio mi się podoba - ale też nie chcę go jeszcze sprzedawać. Do puki całkiem jej nie zrobię ;) I ostatecznie zdecyduję co z nią zrobić :D

Niestety wszystkie te pakiety do wąskiej są także coraz trudniej dostępne :(

A co do samego MT2 to większość elementów jest jeszcze dostępna w ASO, więc warto weryfikować ceny używek z cenami nowych elementów. Mimo wszystko... pakiet MT2 jest bardzo ładny, ale do SZEROKIEJ lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerobisz mocowań bo to zupełnie inny sposób mocowania równie dobrze mógłbyś montować mocowania od Golfa.

Przekonanego nie przekonamy ale zakup laminatów mowa tylko o MT1 to strata kasy bo to najzwyklejszy bubel. Większość się bawiła laminatami pod koniec lat 90 i początku 2000 i jedno jest pewne- NIKT nie chce do nich wracać.

Laminaty kupują tylko Ci co ich nie mieli...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie bo tak ciągle czytam o tych dokładkach i znalazłem kilka informacji o dokładkach wykonanych z ABS-u podobno bardzo dobrze znoszą styczność z czymś tzn no w miarę rozsądku ale o wiele lepiej od laminatu i niewiele gorzej od OEM, więc moje pytanie czy ktoś ma namiary na takie dokładki, bo nie mogę ich znaleźć :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czasami można się nieźle zdziwić co do cen w ASO, jak się tylko patrzy na ceny na allegro. Nie raz jakiś plasticzek używany na allegro potrafi być droższy niż w ASO nowy, więc radzę kontrolować ceny ;) Co do MT1 - praktycznie nie dostępne w ASO, MT2 - prawie całe jeszcze jest dostępne (jeśli dobrze pamiętam to brakuje chyba prawego progu) - cena pewnie wyjdzie w okolicach 5tyś zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz z tą ceną. Ostatnio kupiłem sobie uszczelkę do dachu w cabrio, jakieś 1,5m gumy kosztowało mnie 800zł, 5 lat temu kupowałem spinki do MT2 brakowało mi jakieś 50% i płaciłem ponad 600zł więc komplet spinek do MT2 jakieś 1,2tyś o ile jest jeszcze dostępny.

MT2 za 5 tyś to niekompletne używane sprzedają w stanie hmmm średnim. Myślę że przedni zderzak już może kosztować ponad 2 tyś

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też podejrzewam znalazłem progi i lotkę ori Mt1 progi 400 lotka 500 opłaca się? Progi wyszczerbione w niektórych miejscach niestety, da się to ładnie naprawić i czy się opłaca wgl? Najgorzej jest na mocowaniu od spodu reszta taka nawet w miarę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chyba sobie żartujesz z tą ceną. Ostatnio kupiłem sobie uszczelkę do dachu w cabrio, jakieś 1,5m gumy kosztowało mnie 800zł, 5 lat temu kupowałem spinki do MT2 brakowało mi jakieś 50% i płaciłem ponad 600zł więc komplet spinek do MT2 jakieś 1,2tyś o ile jest jeszcze dostępny.

MT2 za 5 tyś to niekompletne używane sprzedają w stanie hmmm średnim. Myślę że przedni zderzak już może kosztować ponad 2 tyś

Pzdr

OK.... możesz mieć rację - tz. na pewno masz ;) Tak kompletnie z czapki wziąłem tą cenę za komplet... no ale chyba w 10tyś zł to już się zmieści.

 

P.S. Coś tam się pojawiło na Allegro z MT1:

- http://allegro.pl/bmw-e30-rarytas-dokladka-m-technik-1-tyl-zderzak-i5932215774.html

- http://allegro.pl/progi-m-technik-1-bmw-e30-rarytas-waska-mtechnic-i5932232893.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.