Skocz do zawartości

E83 - nie działa panel sterowania lusterek i szyb


ziomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poradziłeś sobie z panelem sterowania szyb i lusterek? Ja mam info od pewnej osoby siedzącej w temacie, przełącznik i nowy i stary masz w 100% sprawny, moduł komfortu również ;) problemem jest wiązka. Będę ogarniał temat przy weekendzie bo naprawa jest banalna i nie zamie więcej jak godzinę, bez kosztów no chyba że liczysz piwo. Tak że nie polecam słuchania "wymieniaczy" części bo też prawie stałem się posiadaczem nowego panelu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo, to koniecznie daj znać gdzie szukać przyczyny :)

ja stałem się posiadaczem zupełnie nowego panelu za grubą kasę, którego nie mogłem już oddać, bo został podpięty na próbę ;/ mam na sprzedaż...do wyboru...nowy lub używany, ktoś chętny?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

problemem jest wiązka. Będę ogarniał temat przy weekendzie bo naprawa jest banalna i nie zamie więcej jak godzinę,

 

 

... masz na mysli wiazke kabli przy lusterku ?

 

http://fs5.directupload.net/images/160209/uwpqx4np.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, lusterko gdy robi zwarcie to nie działają tylko lusterka oraz głupieją przy przestawianiu przy cofaniu(można to łatwo zdiagnozować odłączając lusterko od instalacji drzwi, natomiast problem panela leży gdzie indziej. Będę działał w weekend jak ogarnę temat, porobię fotki i dam znać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

oooo. kkkk. :D

 

... tak sciagasz poszycie wewnetrzne drzw ?

 

Wiesz jak to zrobc " fachowo " i nic nie uszkodzic ?

 

.... czy moze mam pomoc i cos doradzic ?

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, temat opanowany ściągałem ostatnio tylne bo kiedyś ktoś połamał te kieszonki w drzwiach i spec handlarz wkleił na klej do szyb, oczywiście mróz zweryfikował montaż i musiałem kupić nowe, jeżeli w przednich jest coś trudniejszego to proszę o info ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podłącze sie do tematu....

U mnie dziś rano przestały działać panele sterowania szyb (działają tylko w drzwiach pasażera z przodu)

I zgasła lampka w przycisku blokowania otwierania szyb w drzwiach kierowcy

Sterowanie lusterek u kierowcy działa.,,, co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do kolegi na priv i nie dostałem odpowiedzi, więc nie wiadomo. Ja oddałem do mechanika, poczyścił wszystko, styki, kostki...przejścia wszystkie są a panel dalej nie działa. Też stwierdził, że to moduł komfortu na 99%, bo mam dwa panele i na każdym to samo. Ma załatwić jakiś używany moduł na przekładkę, żeby potwierdzić usterkę. Czy taki moduł to przełożeniu trzeba jakoś programować?

Rozmawiałem o diagnozie z naszym specem z forum ale nie bardzo mam czas, żeby podjechać do nich na próbę reanimacji mojego modułu póki co (pod warunkiem, że to jednak kwestia modułu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim X3 nie działał panel sterowania, podświetlenie działało reszta nie, panel ze składanymi lusterkami. Przeczytałm to forum i wywnioskowałem że to moduł komfortu bo ktoś napisał że panele się nie psują.

Okazało się że jednak uszkodzony był panel sterowania. Po wymianie na inny wszystko działa jak należy.

Dla potomnych na przyszłość, podstawa to podłączyć auto pod komputer i będzie wiadomo co jest zepsute.

W tym wypadku mógł być uszkodzony moduł komfortu jak i panel sterowania, mogła być jeszcze uszkodzona instalacja elektryczna.

 

Pomiędzy drzwiami a słupkiem jest guma w której są przewody, w słupku jest kostka która jest narażona na wilgoć.

Guma przykręcona jest na jedną śrubkę, po odkręceniu przesunąć do góry i wyciągnąć gumę ze słupka, pojawi się kostka którą trzeba sprawdzić czy wszystko jest ok.

Przed ewentualnym czyszczeniem kostki odłączyć akumulator.

W gumie przewody pracują podczas otwierania i zamykania drzwi, trzeba sprawdzić czy któryś nie ma uszkodzonej izolacji, może być tak że jest przerwany.

Edytowane przez camel456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może i ja podepnę się pod temat.Ja mam natomiast problem z samoczynnym składaniem i rozkładaniem lewego lusterka,nawet podczas jazdy samoczynnie się składa rozkłada.Prawy się złożył i tak został,nie reaguje.Natomiast szyby raz działają raz nie,i samoczynnie się blokują.Już nie mam sił,ale w poniedziałek jadę do kumpla podpiąć zobaczę co pokaże.Wyczytałem że może być padnięty moduł komfortu.Czy może coś innego dolega,może ktoś ma ten sam problem i pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pilotem możesz złożyć lusterka, otworzyć i zamknąć szyby, u mnie nie działało nic z panela sterowania. Pilotem otwierałem szyby i zamykałem lusterka też.

Jeżeli coś raz działa a raz nie, to może być zaśniedziała kostka w słupku, lusterka mogą mieć uszkodzony mechanizm.

Sprawdź instalację, jeżeli jest ok to przekaźniki w module się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega Artur sprawdzil mi autko i albo instalacja (kabelki dochodzace do przelacznika) albo modul jest do wymiany. Instalacje sprawdze miernikiem, czy dochodzi w kazdym kabelku, jak bedzie ok, to biore sie za modul.

 

Czym sie kierowac przy doborze modulu? Wchodze na realoem i po vinie mi pokazuje mój oraz kilka zamienników...ale jak szukam po allegro po tych numerach, to kazdy ma inne SW i HW niz ten, który realoem sugeruje jako pierwszy pasujacy. Te wartosci SW i HW maja duze znacznie?

 

przepraszam, że bez PL znakow ale pisze na obcej klawiaturze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie, mam podobny kłopot, może ktoś się odezwie, kto już rozwiązał problem.

 

Nie działa cały panel od kierowcy tzn. szyby i lusterka, z kluczyka można szyby opuścić, ale się nie podnoszą, dodatkowo nie działa szyba lewa tylna. elektrycznie działają, gdyż po podaniu napiecia na silniki, szhyby można podnieść.

Zakupiłem panel zamienny, ale to nic nie pomogło, kable dochodzące do panela (4 sztuki) zostały sprawdzone, czy to może być problem z modułem komfortu?

Diagnostyka komputerowa pokazuje tylko brak łączności z modułem.

 

Szukam kogoś z Dolnego Śląska, kto rozwiąże ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie to co ja :) wczoraj dotarł do mnie moduł na podmiankę, dziś wieczorem lub jutro będę go zamieniał, to zobaczymy czy coś pomogło.

 

U mnie też brak łączności z modułem a w kablach w kostce przy panelu sterowania napięcie jest. Odezwę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kicha...moduł wymieniłem i dalej to samo...jeszcze spróbuję się z nim kompem połączyć, bo może trzeba jakieś błędy pokasować albo zaadoptować?

 

Wydaje mi się jednak, że oba moduły mam sprawne, podobnie jak panele sterowania...czy ma ktoś schemat instalacji od przełącznika szyb, przez co idzie do modułu komfortu? Czy bezpośrednio przewody idą do kostki w słupku i dalej do modułu czy gdzieś po drodze jeszcze wchodzą? Nie wiem już gdzie mam szukać przyczyny...zauważyłem jeszcze, że po wyjęciu kluczyka i zgaszeniu świateł, panel dalej się podświetla, gdy pozostałe przełączniki podświetlenia już nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem kilka testów, mam nowy panel i moduł komfortu, w żadnej konfiguracji nie chodzi jak trzeba. Po sprawdzeniu instalacji doszedłem do tego, że ktoś zamienił piny w kostce wchodzącej do panelu sterowania szybami (są dwa szaro czerwone kable, były odwrotnie), całość jakby odżyła...jakby, bo żeby otworzyć szybę, muszę trzymać przycisk otwarcia jakieś 10-15 sekund, podobnie żeby zamknąć i tak jest z każdą. Lusterka otwierają się i składają tak samo...trzeba trzymać przycisk, podobnie sterowanie nimi. Jest postęp, to chyba świadczy, że są przejścia między kablami, tylko kable od tej wtyczki idzie w różne miejsca z tego co patrzyłem ;/ Kostki w drzwiach były czyszczone i psikane kontaktem...w Inpa wchodząc w centralny zamek, pojawiają się 4 błędy jak poniżej. Może teraz coś ktoś pomoże?

 

8ee7903689d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

106 keine Antwort Schalterblock Error frequency : 1 statischer Fehler Errorcode: 6A 21

brak Odpowiedzi bloku-przelacznika

 

103 Diebstahlwarnanlage: Sirene, Funkinnenraumschutz, Neigungsgeber oder Leitung STDWA Kurzschluss gegen Masse oder Leitungsunterbrechung Error Frequency : 1 statischer Fehler Errorcode: 07 21

alarm samochodowy: syrena, radiowe wewnetrzne zabezpieczenie , czujnik przechylenia albo przewod STDWA zwarcie z masa albo przerwa w przewodzie

 

94 Fahrerspiegel: Potentiometer Achse 1/3 Error Frequency : 1 statischer Fehler Errorcode: 5E 21

Lusterko kierowcy: potencjometr osi 1/3 blad

 

95 Fahrerspiegel: Potentiometer Achse 2/4 Error Frequency : 1 statischer Fehler Errorcode: 5F 21

Lusterko kierowcy: potencjometr osi 2/4 blad

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.