Skocz do zawartości

E60 i nawigacja NBT


cdxa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma takiej opcji NBT (CIC HIGH) dla E60,e61 , więc nie zakodujesz jej do swojego samochodu , trudno powiedzieć ile trzeba przerabiać , jak będzie NBT od serii F to już całkiem inna magistrala inne oprogramowanie , może z bmw e 70 , e71 da sie przerobić , dla e60 max to CIC

pamiętaj że NBT ma współpracować z z resztą magistrali MOST i Z CAN z ZGM moduł nadrzędny w stosunku do wszystkich magistral , sterowników, w nim jest identyfikacja sterowników i tam są też zapisywane błędy, ZGM też budzi sterowniki w momencie otwarcia dzwi , włożenia SMART KEY , ZGM też odcina sterowniki od magistrali w momencie wysyłania błędnych danych , a ZGM twoje nie będzie widzieć NBT tylko max CIC ponieważ tylko to możesz zakodować,

z Drugiej strony NBT zawiera moduł GW czyli gateway bramy co pośredniczy w wymianie informacji między magistralą CAN a magistralą MOST i teraz z drugiej strony czy będzie widzieć resztę twoich sterowników z magistrali most od e60, a w dobrze wyposażonym e60 nie jest ich mało .

Ale pewnie jest jakiś sposób ... ciekawa dyskusja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupić można z tej stronki http://customretrofit.ro/bmw-nbt-retrofit-kit-for-e-series-bmw-nbt-e-retrofit

na YouTube jest dużo filmików na temat NBT w e-60 większość rzeczy normalnie działa

ja osobiście się przymierzam do montażu w mojej e 60 jak coś to dam znać

tutaj jest to fajnie opisane http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=96280784

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak śmieszne , i w cyrku iść nie trzeba . Zrób sobie sam wtedy za darmo

Brawo, jak bym Cię zrozumiał to może bym się z tobą zgodził.

 

Co do 2 postu, chodzi Ci o brak ustawień klimatyzacji czy o to że klimatyzacja wariuje lub nie da się tego jakoś normalnie ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moglibyście bliżej określić koszty takiej instalacji Nbt w e60...bo nbt z f30 mozna kupic za polowe wartości cic + emulator i wychodzi ok 5000 zl czyli praktycznie wartosc cic od e60. Tylko czy jest ktoś, kto by sie podjął poskładania i uruchomienia tego wszystkiego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozeslalem zapytania do kilku speców polecanych tu na forum i albo się nie chcieli podjąć albo oferta w okolicach 1000euro za sam montaż lub 3500euro z gratami chyba żeby się nie przyznac że się nie potrafi taka oferta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś żart jest, cena jak z kosmosu, tak jak pisałem Nbt z emulatorem kosztuje ok 5000 zł, jak ktoś ma dojścia to i taniej, kable potrzebne do instalacji ok 200, 300 zł . Na bulgarskim forum facet pisał ,że instalacja jest trochę bardziej skomplikowana niż zwykły cic, ale do ogarniecia. Jeśli tylko ktoś przerabial f30 , lub f10 na Nbt, a do tego jeszcze cic w E60 to na pewno sobie poradzi. Tylko pytanie czy ktoś się tego podejmie, ale nie za 1000 euro, bo za tyle to do Bułgarii mogę podjechać , koleś mi to zrobi, wrócę i na dobra flaszke zostanie. Panowie nikt nie podjął by się tego w ramach proby , oczywiście odpłatnie, podejrzewam że po udanym modzie, byłoby wielu chętnych klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi jest emulator ale bez przesady tyle za instalację to przegięcie.

 

Proszę o przeniesienie do działu e60 może tam się więcej osób wypowie

 

Nie przeniosę do działu E60, jak chcesz to załóż sobie nowy temat w dziale e60. Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja właśnie doposażam e61 2010 w NBT, już wszystkie części mam i kosztowały mnie prawie 5000 zł, kodowanie ogarnę sobie sam, montaż również. Jedyna funkcja z jakiej póki co rezygnuję to dotykowy iDrive. To będzie w następnym kroku. W ciągu miesiąca umieszczę fotorelację i dokładne koszty.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
tak widziałem już ten temat... jedynie szukam jeszcze osob którym to się udało, aby nazbierać jak najwiecej informacji :mrgreen: Sam myśle że choć drogi mod... to napewno wprowadza trochę młodości w auto ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.