Skocz do zawartości

Lokalizacja odmy N47 177KM


scooby117

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bardzo proszę o pomoc w lokalizacji odmy w N47, D2.0 177KM.

Czytałem różne wpisy, niestety nigdzie nie ma aktualnych, wyświetlających się zdjęć, w związku z tym proszę o pomoc. Domyślam się tylko, że znajduje się ona tuż za wlewem oleju, ale chciałbym mieć pewność zanim zacznę grzebać.

 

Dodatkowo jakby ktoś był na tyle uprzejmy i napisał jak ją wymontować w celu wyczyszczenia, to będę bardzo wdzięczny.

 

BTW

Czy zatkana odma może być powodem wycieku oleju - głowica silnika sucha, skrzynia sucha, a cieknie mi skąsik olej, ale jeszcze nie zlokalizowałem dokładnie wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma w silniku N47 jest tak jak piszesz powyzej wlewu oleju i niestety jest niewymienna w tym silniku możesz jedynie otworzyć górną pokrywę i wyjąć jej elementy i wyczyścić.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma występuje z całą pokrywą zaworów, tą czarną plastikową. Wymieniałem kiedyś w całości bo była popękana i połamana od wypadku i poklejona silikonem :norty: . Generalnie droga zabawa, więc widocznie w tym silniku nie przewidzieli wymiany samej odmy jako takiej niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie pocieszyłeś kolego :)

 

No nic, muszę wejść pod auto i zobaczyć z czego mi cieknie, bo mam plamy oleju na dolnej osłonie.

Jak wyciągałem bagnet na odpalonym silniku, to psika lekko olejem. Do tego czuję, że na wężu dolotu (11617802753) od spodu jest rosa.

Także nie wiem o co chodzi i w czym problem, liczyłem, że wyczyszczę odmę, to może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym też leciał wszędzie olej i okazało się że i tak spod pokrywy zaworów, która była do wymiany z racji partackiego systemu naprawiania powypadkowego, więc za jedną robotą niestety kosztowną załatwiony był wyciek oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.