Skocz do zawartości

Remont/odbudowa BMW DIXI.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Ten cytat o kierowaniu autem to chyba znam :wink: .

Tak...... zacytowałem Klasyka czyli Ciebie:)

 

aaaa te wcięcia na ramie nad którymi zastanawialiśmy się czy to nie jakaś rzeźba są... oryginalne:)

 

Prace nad kierownicą ze względu na wizytę szwagra uzbrojonego w butelkę rudego płynu po którym głowa robi się całkowicie kwadratowa uległy niestety na dwa dni wstrzymaniu:(

 

Odwiedził mnie także kolega z klubu który powiedział, ze posiada lampy oraz stacyjkę do dixi. Całość wycenił na 700 zł. Po dwóch dniach stwierdził, że może zamienić się na kilka przed wojennych gadżetów będących w moim posiadaniu:)

Oto lampy firmy Bosch oraz stacyjka:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img188.imageshack.us/img188/6291/dscn17358rx.jpg

W stacyjce brak kontrolki ale coś się w jej miejsce kupi lub zrobi. Powinna być czerwnona ebonitowa... swoją drogą polimery czyli "to" z czego zrobiny jest pastik wynaleziono/odkryto(?) chyba później niż ebonit... wie ktoś coś na ten temat? z chemii zawsze byłem trójkowy:(

 

Mam już także pedał hamulca:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img188.imageshack.us/img188/8121/dscn17340ms.jpg

 

Kolejne trzy godziny spędzone nad kierownicą:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img82.imageshack.us/img82/9504/dscn17408jf.jpg

Już nie mówię kiedy ją skończę... jak to nastąpi to dam znać:)

 

Kolega Diesel dał mi namiar na reprint prospektu dixi... wszystko wskazuje, że wkrótce będzie mój :D

  • Odpowiedzi 75
  • Wyświetleń 33,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Kolega Diesel dał mi namiar na reprint prospektu dixi... wszystko wskazuje, że wkrótce będzie mój :D

 

Zobowiązuje sie do trzymania warty na aukcjach allegro i w sieci w temacie DIXI. :cool2: :8)

Czuwaj! :mrgreen:

Pozdrawiam

Marcin

Opublikowano

Dzizes Robert... ale job. Czyta sie to jak powieść sensacyjną. Powodzenia.

Aaaa bym zapomniał. Podobno jechałem kiedyś DIXI. Czerwonym :mrgreen: Jak miałem 6 lat :norty:

Opublikowano
Nie chce zasmiecac topicu, ale kazdy nastepny post Roberta czytam z zapartym tchem :roll2: Tak jak ktos pisal przypomina to detektywistyczna powiesc :D Tak trzymaj Robert i informuj nas o kazdym nastepnym kroku w odbudowie Dixi :D
Opublikowano
wielki szacunek dla Roberta :cool2: niech zapal i chec do pracy nigdy nie opada - cel wszakże szczytny :D

pozdrawiam

qba_m

Opublikowano
Śmieci wyniesione :!:

Edytowane przez Luciu-Wrocław

Nie ma tego złego co by mi dobrze nie wyszło!
Opublikowano
  • Autor
Robert po tym płynie co glowa sie kwadratowa robi to takie coś może powstać :duh: :

 

Płyn należy spożyć jaki się coś takiego zobaczy... mimo wszystko przejechałbym się tym sprzętem:D

 

 

Po kolejnych 15 godzinach piłowania pilnikiem oraz papierem 180 i 240 (samochodowym... w końcu to kierownica do auta) oraz lakierowniu półmatowym bejcolakierem uzykałem taki efekt:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img154.imageshack.us/img154/7402/dscn17696qc.jpg

 

Myślę, że jeszcze przeszlifuję kierownicę papierem ściernym 300-500 i pomaluję ją jeszcze raz bejcolakierem (dla nadana jej równomiernego koloru) oraz być może czymś bezbarwnym (dla nadania połysku).

Opublikowano
Jestes nienormalny :) Pozytywnie nienormalny :) Szacun :modlitwa:
Opublikowano

Panowie nie róbcie tu śmietnika jakimiś zdjęciami :nienie: troche szacunku dla autora tego wątka i dla super dokumentacji jaka tu powstaje :!: :police:

 

Kierka wyszła naprawde fajnie :cool2:

Opublikowano
  • Autor

Kierownicę pomalowałem drugi raz (po spolerowaniu papierem ściernym 500) . Wyszło super - foto wrzucę potem.

 

 

Tymczasem odebrałem dorobiony (brakujący) uchwyt łączący ramę z nadwoziem oraz element mocujący przednie amortyzatory cierne.

Części wyszły gartis:D... dobrze, że mam taką możliwość.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img282.imageshack.us/img282/9370/dscn17700ph.jpg

 

Coraz częściej myślę o nadwoziu... prawdopodobnie facet z J. Góry ma takie jak na foto poniżej:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img458.imageshack.us/img458/4403/dscn17729kl.jpg

 

Na dniach zajmę się lampami... szkoda, że nie wiem jakie nadwozie uda mi się kupić ponieważ wybrałbym odpowiedni kolor i od razu je pomalował. To powyżej (nadwozie) było malowane na czerwono... o numerze farby można pewnie pomarzyć

Edytowane przez ROBERT MALINOWSKI

Opublikowano
Piekne to nadwozie... (tutaj jest emotikon: "marzyciel który chciałby sie przejechać gotowym DIXI" ) :P
Opublikowano
  • Autor

Przeszlifowałem i pomalowałem jeszcze raz drewno półmatowym bejcolakierem ostatecznie rezygnując z lakierowania połyskiem. Ostateczny wygląd kierownicy jest taki:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img149.imageshack.us/img149/568/dscn1788dw3.jpg

Opublikowano
  • Autor

Wycieczka do Berlina zaowocowała nabyciem modelu Dixi firmy Revell w skali 1:24.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img391.imageshack.us/img391/3280/dscn1816hc0.jpg

Przy okazji tego zakupu coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że auta z roku 1928 nie posiadały ŻADNYCH znaczków BMW. Na pudełku z modelem jest napis BMW 3/15 PS natomiast na rysunku jedynie DIXI (na atrapie chłodnicy).

 

Zakupiłem także na allegro (dzięki koledze Dieselowi) reprint prospektu Dixi z lat '70.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img522.imageshack.us/img522/3346/dscn1817si2.jpg

Opublikowano

Znalazłem u siebie na kompie :wink:

http://img47.imageshack.us/img47/6967/1696grxk7.jpg

Opublikowano
  • Autor
Znalazłem u siebie na kompie

 

Fajne foto - dzięki. Powoli zaczynam zwracać uwagę na detale w tych autach... to na Twojej fotce ma np. malowane ramki lamp oraz wloty powietrza na prawej masce a sama maska jest jakby dłuższa niż w innych Dixi... w sumie nigdy nie widziałem takiej wersji.

 

Jak Macie jakieś inne fotki to wklejajcie je tu śmiało. Z góry dziękuję.

Opublikowano
W nowym Automobiliście (z cudną Alfa na okładce :8) ) jest "gdzieś" mała fotka DIXI. Strony nie pamiętam :oops: , ale jest po prawej stronie w górym prawym rogu. :cool2:

Pozdrawiam

Marcin

Opublikowano
Przegladałem ostatnio jakiegoś "Automobiliste" i znalazłem Dixi na rozkładówce :mrgreen: Niestety nie mam pojecia z kiedy to wydawnictwo ale opisany był w nim Wercedes w114 coupe. Dixi było zielone, z zamknietym nadwoziem.
Opublikowano
W nowym Automobiliście (z cudną Alfa na okładce :8) ) jest "gdzieś" mała fotka DIXI. Strony nie pamiętam :oops: , ale jest po prawej stronie w górym prawym rogu. :cool2:

 

Oto cytowana fotka:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img357.imageshack.us/img357/1580/imgp0145ke4.jpg

 

w rzeczywistości wym. 6cm x 4 cm :wink:

 

Oraz inne, wyszukane w tym samym numerze A.

%5B480%3A480%5Dhttp%3A//img367.imageshack.us/img367/7089/imgp0146qy8.jpg

http://img453.imageshack.us/img453/8854/imgp0147nt2.jpg

 

Sorry za jakość fotek :oops:

 

 

 

No i ta o której mówi Lagadula, bo chyba o ta chodziło? tak? :twisted2:

http://img357.imageshack.us/img357/6669/imgp0148pd4.jpg

Ta miała być na deser :mrgreen:

Pozdrawiam

Marcin

Opublikowano

Ten brodacz to mój kolega klubowy Zbyszek Płócienniczak za kółkiem swojej Dixówki :!:

 

W naturze jego Dixi ma mniej jadowitą zieleń i dużo gorzej wygląda, bo już ładnych naście latek od ostatniej renowacji minęło... Ale daje radę. :cool2:

 

Robert, załatwić Ci audiencję :?: :wink:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Opublikowano
  • Autor
Robert, załatwić Ci audiencję :?: :wink:

 

Dzięki za propozycję :modlitwa:

Jeżeli trafię budę od cabrio to na pewno skorzystam. Narazie jednak jak już pisałem mam gdzie podglądać. Oto dowód:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img169.imageshack.us/img169/7738/dscn1431yf9.jpg

Kolega jest w trakcie składania Dixi z nadwoziem typu kareta więc (prawie) cała potrzebna mi wiedza lezy u niego na warsztacie :D

Może nawet jakieś części się zostaną :D

Tak sobie myślę, że jestem w komfortowej sytuacji ponieważ kolega ma również Dixi z nadwoziem Ihle (identycznym jak nadwozie Dixi A. Bartnickiego) więc mogę czerpać wiedzę całymi... megabajtami pamięci mojego aparatu.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Było tak:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img134.imageshack.us/img134/336/dscn1820os5.jpg

A jest tak:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img157.imageshack.us/img157/8128/dscn1856eg7.jpg

 

Po nawierceniu dwóch otworów i zrobieniu jednego nacięcia opiłowałem pilnikiem nadlewki i oszlifowałem całość papierem ściernym 180-1000. Następnie spolerowałem elementy (podkładkę, klakson, dżwigienkę ręcznego gazu oraz zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu) pastą polerską. Mała trudność wystąpiła przy dźwigience na którą nakręcony jest klakson - piaskowy odlew z mosiądzu nie był dokładny więc ramię dżwigienki wyszło stosunkowo chude. Najważniejsze jednak, że się trzyma i" na oko" nie widać różnic pomiędzy jedną a drugą dźwigienką.

Mosiądz z upływem czasu się utleni i nie będzie się tak błyszczał jak na foto.

W oryginale powyższe elementy wykonane były prawdopodobnie z aluminium (napewno tak było w przypadku podkładki z napisami)... ale cóż kto o tym wie? :D

Opublikowano

Znalezione ostatnio w domku :) tyle ze z tymi MXVXX juz sie pogubilem ale jaksie nie myle to 1920 rok :)

 

http://img92.imageshack.us/img92/9195/ksiazkanf5.th.jpg

 

a w srodku dla obecnych uzytkownikow aut czarna magia :

 

http://img92.imageshack.us/img92/3412/knigaay5.th.jpg

[addsig]

 

Moze jak cos bys nie kumal to tam sie znajdzie iec jak cos to wal smialo :)

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Opublikowano
  • Autor

 

Niestety na tych fotkach mało widać a powiększyć się nie dadzą - może wkleisz większe?

 

Tymczasem skleiłem model dixi:

%5B638%3A480%5Dhttp%3A//img147.imageshack.us/img147/1203/dscn1920nv8.jpg

Żadna rewelacja ale niestety nie posiadam aerografu :(

 

Rozebrałem także w celu naprawy stacyjkę. Niestety nie mogę rozdzielić jej frontu, który zamierzam pochromować od okrągłego korpusu. Całość wygląda jakby została w fabryce zgrzana. Chyba będę musiał dokładnie oczyścić wszystko z rdzy oraz starej farby... może wtedy wymyślę jak rozłączyć te dwa elementy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.