Skocz do zawartości

Przednia szyba F10 - wymiana


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiennik to chyba za duże słowo, bo to jest ta sama szyba tylko bez logo BMW. Nie mam racji?

U siebie zmieniłem na Pilkingtona, razem ze wstawieniem 750zł.

 

Dokładnie tyle samo zapłaciłem w Łodzi tyle tylko że jeszcze uszczelkę nad szyba kupiłem w ASO chyba za 85pln

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wymieniałeś w Nordglasie w Łodzi?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Zamiennik to chyba za duże słowo, bo to jest ta sama szyba tylko bez logo BMW. Nie mam racji?

U siebie zmieniłem na Pilkingtona, razem ze wstawieniem 750zł.

 

Dokładnie tyle samo zapłaciłem w Łodzi tyle tylko że jeszcze uszczelkę nad szyba kupiłem w ASO chyba za 85pln

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wymieniałeś w Nordglasie w Łodzi?

 

Tak, juz po zabiegu wszystko Ok

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś w Nordglasie w Łodzi?

 

Tak, juz po zabiegu wszystko Ok

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Też przymierzam się do wymiany szyby w Nordglass. Możesz napisać w której fili w Łodzi wymieniałeś?

Ja przymierzam się do wymiany w fili przy ul. Szparagowej. Wolałbym znać wcześniej opinie o firmie

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć,

to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie, niestety zacznę od odgrzania kotleta. Moje F11 w "prezencie od zajączka" dostało strzała w szybę, niestety na tyle mocnego, że szyba nadaje się tylko do wymiany. Mam doubezpieczone szyby, niestety w warunkach tego ubezpieczenia widnieje kwota graniczna (3000zł), a z tego co się zorientowałem zarówno oryginał ze znaczkiem BMW jak i zamiennik Piklingtona o jakości takiej jak produkt z pierwszego montażu są droższe. Co w takiej sytuacji począć? Wybrać tańszy zamiennik? Szukać używanej? Likwidować z AC? Nie ukrywam, że w tym roku zamierzam sprzedać auto, do tej pory nigdy nie było nawet draśnięte, nawet odprysków od kamyczków na masce brak bo cały przód zabezpieczony folią. Nie chciałbym aby nieoryginalna szyba wpłynęła na wartość przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa szyba nawet ori BMW bedzie miała inny rok prod niż auto :) - jak głupi kupujący bedzie chciał sie przyczepic to sie przyczepi :D - ja bym brał to co dają z ubezpieczenia szyby - wymiana szyby to tak jak wymiana opon. Gosciu i tak przeleci całe auto czujnikiem lakieru ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zgłoszę szkodę chciałbym się dowiedzieć na co mogę przystać - czy są lepsze/gorsze zamienniki? Których unikać? Szyba z HUD, z czujnikiem deszczu i kamerą. Czy wraz z szybą konieczna jest wymiana uszczelki? Nie wiem czy w ramach wymiany szyby ubezpieczyciel sfinansuje czujnik deszczu ze specjalnym żelem (wspomniane w tym wątku jako zalecane przy wymianie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W F10 jest rocznik na szybie? Od kiedy? W BMW E60 na bank nie było rocznika na szybach, a w F10 nawet nie sprawdzałem tego detalu.

 

Z tego co się orientowałem nowa, oryginalna szyba czołowa do F10 (oczywiście z HUD, kamerami itp.) to jakieś 3100zł. Może da radę dopłacić te 100zł z kieszeni? W innym wypadku dogadałbym się z warsztatem, żeby ubezpieczalni podali kwotę 3000zł, a resztę im dopłacę za jakąś fikcyjną usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieć inny rok. Dlatego przed wymianą warto zrobić fotkę ;)

 

Fotka + faktura za wymianę. Też o tym pomyślałem, szczególnie, że dokumentacje fotograficzną z oklejania przodu posiadam gdyby jednak lakier pod nią miał po 3 latach inny odcień.

 

W F10 jest rocznik na szybie? Od kiedy? W BMW E60 na bank nie było rocznika na szybach, a w F10 nawet nie sprawdzałem tego detalu.

 

Z tego co się orientowałem nowa, oryginalna szyba czołowa do F10 (oczywiście z HUD, kamerami itp.) to jakieś 3100zł. Może da radę dopłacić te 100zł z kieszeni? W innym wypadku dogadałbym się z warsztatem, żeby ubezpieczalni podali kwotę 3000zł, a resztę im dopłacę za jakąś fikcyjną usługę.

 

Co do rocznika na szybie - dziś to sprawdzę i dam znać.

Znalazłem ceny 3100, 3300 i około 5000 za nowe szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bialowol

dostalem strzala w szybe w marcu http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=317103

po pierwsze pojedz do serwisu i posluchaj co ci powiedza i zastosuj sie do ich wskazowek przy zgloszeniu do ubezpieczyciela

kwota 3 tys jest bardzo rozciagliwa jak sie okazuje ;)

wymienili mi szybe na oryginal zgodnie z technologia bmw, czujnik deszczu na zel i nawt robili testy (dostalem protokol)

 

tapatalked

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś zorientowany napisze..

czy ASO BMW wymienia szyby na miejscu u siebie w serwisie czy zleca jakieś firmie zewnętrznej?

Edytowane przez ITommyI

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ile może trwać wymiana w ASO?

 

ja zostawilem auto rano o 8-mej, dostalem zastepcze i wrocilem po swoje po pracy wieczorem

mowili mi ze po wymianie auto musi kilka godzin postac w hali a potem testy na szczelnosc i dzialanie czujnikow

szyba ori ze znakiem bmw bez hud

 

tapatalked

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana szyby w F10 zajmuje wprawionemu fachowcowi nieco ponad pół godziny.

 

Później jeszcze samochód powinien trochę postać bo klej twardnieje. Po dwóch godzinach można z reguły odjechać.

 

Podobno w większości ASO (nie tylko Beemek) szyby rzadko wymieniają sami. Z reguły dzwonią po zaprzyjaźnionego(lub najtańszego) szybiarza który to wykonuje najczęściej w ich garażu jako podwykonawca za taką samą cenę jak robi to u siebie (150-250 zł) a oni doliczają swoją marżę (kilkaset procent) :lol:

 

Testy na szczelność :8) Fajne hasło, ale jak oni to sprawdzają :?: Rozpędzają się do "dwóch pak" czy więcej i słuchają szumów , czy myjką ciśnieniową leją po mokrym kleju dookoła szyby :?:

 

p.s Na przedniej szybie nie ma w prostej formie podanej daty produkcji szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słychać chyba coraz więcej ASO korzysta z firm zewnętrznych przy wymianie szyby.

 

jak to się ma w kwestii gwarancji?

Ile po wymianie w ASO BMW jest gwarancji na wykonaną usługę?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana szyby w F10 zajmuje wprawionemu fachowcowi nieco ponad pół godziny...
Podobno w większości ASO (nie tylko Beemek) szyby rzadko wymieniają sami...
Z reguły dzwonią po zaprzyjaźnionego(lub najtańszego) szybiarza...

 

Widzę że się znasz :mrgreen:

 

Testy na szczelność :8) Fajne hasło, ale jak oni to sprawdzają...

 

Dziwne że taki znawca tematu tego akurat nie wie :mrgreen:

 

z tego co słychać chyba coraz więcej ASO korzysta z firm zewnętrznych przy wymianie szyby...

 

W trzech które sprawdzałem wymieniają sami.

Likwidator powiedział że gwarancja na usługę rok.

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam peknieta szybe od kamienia.

 

W ASO oprocz nowej szyby chca wymieniac czujnik zmierzchu i deszczu :) - cena 5200 brutto. Bylem w jakies tam sieciowce All Glass i tam koszt szyby bez logo BMW Pilkington to koszt 1200 z robocizna.

Mam HUD'a.

 

Czy ASO nie przeszadza z ta wymiana? Mysle, czy wziac to na szkode AC bo poleca mi znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten zamiennik na 100% jest do hud-a Jesli chodzi o wymiane czujnikow to sa one klejone i domyslam sie ze chodzi o estetyke.

Ja bym robil w bmw z AC. A przed wymiana czy to na ori czy zamiennik zrobil i zachowal zdjecie z jakiego powodu szyba zostala wymieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sa pierwsze pytania jak dzwonisz do serwisow szyb. Raczej skusze sie na Pilkington. To jest to samo tylko bez logo BMW.

Mam takie fajne AC, ze jak zglosze szkode to zamiast zaplacic 3800 we wrzesniu zaplace 6800. Wiec tak na prawde szkoda znizek. Robie bardzo duzo tras i te kamyszki i dziurki to normalne wiec pewnie szybko zapackam sobie nowa szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.