Skocz do zawartości

E91 320i 170km halas-dyfer???


dexter7d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto z 2007r, 120000km udokumentowanego przebiegu.

Problemem jest dudnienie nawet na gladziutkim asfalcie od 70km/h wzwyz taki jakby jechal caly czas ma kostce brukowej. Kola wywazone, na probe przelozone na tyl, zbieznosc robiona pod obciazeniem. Co jeszcze wazne to fakt ze na dyfrze byla plama oleju. Mogl ktos jezdzic po wycieku bez odoowiedniej ilosci oleju w dyferencjale.

zrobione zostaly dwa testy.

1: na podnosniku tyl do gory rozpedzilem auto do pozadanej predkosci i dudni w srodku. Na zewnatrz tylko swist z dyfra.

2 test.

Odpielismy wal od strony skrzyni i ponownie ta sama proba i...nic nie dudni

 

Czy to dyfer? Mam rozne opinie. Np. gosc ktory regeneruje dyfry mowi ze dudnilo by od niskich predkosci a nie od

wyzszych. Ktos inny twierdzi ze sie moze przenosic cos przez dyferencjal...

Co myslec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos jak ponizej to łozysko dyferencjału na łączeniu z wałem. WEZ zrob probe na podnisniku bez odpinania wału i sluchaj pod spodem napewno znajdziesz.

wyłacz kontrole trakcji wsadz kogoś za stery i niech dodaje gazu co 10 km/h i jak obsluchasz od silnika do dyfra i polosi to dalej 10 wyzej i tak do skutku

Edytowane przez DWAYNE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos jak ponizej to łozysko dyferencjału na łączeniu z wałem. WEZ zrob probe na podnisniku bez odpinania wału i sluchaj pod spodem napewno znajdziesz.

wyłacz kontrole trakcji wsadz kogoś za stery i niech dodaje gazu co 10 km/h i jak obsluchasz od silnika do dyfra i polosi to dalej 10 wyzej i tak do skutku

 

to lozysko mozna dostac???, to jest na zewnatrz dyferencjalu ??? moglbym prosic o jakis opis? gdybym chcial to kupic to jak to sie nazywa konkretnie? jestem gotow zrobic co trzeba ale jesli to nie dyferencjal powoduje to dudnienie tylko jakies laczace lozysko to jeszcze lepiej...

sugerujecie ze to nie dyferencjal tylko cos pomiedzy ???? problem w tym ze u mnie to bylo osluchiwane i nie moga dodkladnie stwierdzic co to jest...

 

obiecuje ze jesli ktoras z Waszych porad okaze pomocna i nie bedzie trzeba wymieniac dyfra - przesle butelke dobrego alkoholu . mozecie mnie trzymac za slowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

wczoraj zostal zalozony nowy dyferencjal...

I niestety sytuacja jest bez zmian !!!

Nie wiem co dalej czy w ogole jestem w stanie cos jeszcze zrobic...

 

Wyglada to tak:

1. Dyfer nowiutki.

2. Nie ma luzow na polosiach

3. Nie ma luzow na lozyskach

4. Wal napedowy wydaje sie ok, nie sa poodklejane zadne odwazniki te sluzace do wywazenia go. Laczace lozysko czy to cos na srodku walu wydaje sie ok.

5. Po odpieciu walu od skrzyni problemu nie ma.

6. Po zdjeciu tylnich kol na podnosniku jest duzo lepiej (zakladam ze dlatego ze obciazenie mniejsze)

7. Dudni przy mocnym przyspieszaniu miedzy 40-50km/h przez 2 sekundy. Potem cisza i od znowu dudni miedzy 100-120km/h - nawet na luzie toczac sie sila rozpedu.

 

Czy cos mozna z tych informacji wymyslec? 

Dzieki z gory.

Edytowane przez dexter7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód na kanał,jeden do samochodu i próbujcie ruszać do przodu i do tyłu,obserwując zachowanie podpory wału,a jak nic nie wyjdzie to na podnośnik i tak jak piszesz przy 40km/h sprawdzać gdzie puka,jeżeli wał bije to powinno być to widoczne,tylko uważać na latające kamyki z opon i nie hamować gwałtownie na tym podnośniku bo to niebezpieczne i raczej tak się robić nie powinno ze względów bezpieczeństwa,więc nie namawiam na takie eksperymenty,ale jak nie ma innych pomysłów to ja czasami tak robię,nie daje to pełnego obrazu bo koła i zawieszenie nie są obciążone i nie pracują w swoich normalnych warunkach. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze tu nic nie puka, dzwiek jest inny. Taki jakby jechal po kostce brukowej. A testy byly robione na podnosniku (pisalem o tym wczesniej) rozpedzajac auto w powietrzu. Na oko nic nie widac.

 

Ta czesc http://allegro.pl/przegub-walu-bmw-e36-e46-e39-e53-e70-e90-e91-x5-i5604881562.html czyli przegub walu byl wyjmowany i ogladany orzez mechanika i niby jest dobry. Czy mimo wszystko go wymienic?

To http://allegro.pl/podpora-walu-bmw-3-e81-e82-e87-e88-e90-e91-e92-e93-i5953046132.html nie bylo sprawdzane. Wymieniac samo lozysko w razie czego czy to sie z tym metalowym czyms?

Wal byl niby ogladany wlacznie z krzyzakiem. Niby nie stwierdzili problemow z krzyzakiem.

 

Jakies jeszcze sa tu laczniki ktorych nie wymienilem na wale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podpora jak ją zdejmiesz to od razu powinno być wiadomo że jest walnięta. A wał to według mnie można sobie oglądać do woli, ale dopóki go nie sprawdzisz na wyważarce to nic nie wiesz. Krzyżaki raczej nie padają.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przegub to jest guma z tulejkami. Jeżeli nie był popękany to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

 

Krzyżak jakby był padnięty to raczej by było słychać stukanie przy ruszaniu.

 

Objawy masz takie jakby wał stracił wyważenie albo padło łożysko podpory.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem ponownie z warsztatu. Wal nie byl ponownie sciagany ake przejrzany jeszxze raz. Wedlug mechanika nie ma zadnego luzu nawet najmniejszego na podporze i w ogole nigdzie nie widac i nie czuc luzu.

Czy mimo wszystko wymieniac lozysko podpory?

Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze łożyskowanie kół. najlepiej zrób taki test- wiesz jak i w jakim zakresie jak głośne dudnienie, szumienie występuje. Wsadź do tyłu 3 osoby żeby Ci dociążyły tylnią oś, tym samym nacisk na koła i obciążenie bieżni łożysk, jeżeli objawy się nasilą tutaj szukaj problemu. Sciągasz koła i jest ciszej bo możesz odciążać zajechane łożyska, więc i hałas który generują się zmniejsza.

 

pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do póki się nie nagrzeja mogą być ciche, mogą też halasowac w różnych zakresach prędkości np. Do 70 prawie nie słyszysz, później do 100 głośniej później do 110 znowu nie słyszysz i np. Powyżej 110 już huczy głośno, jest to zależne od częstotliwości i zakresu dźwięku jaki przy danej prędkości obrotowej generuje, obciążone słychać bardziej dlatego np. Na zakrętach jak obciazasz tylko jedna stronę samochodu (siła odsrodkowa) słychać je bardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi w e46 padły łozyska w kołach, to też najpierw wymieniłem dyferencjał, okazalo sie jednak że łozyska były w tak zaawansowanym stanie zuzycia ze po przejechaniu kilku kilometrów wyły juz cały czas na prostej i zakretach, dlatego wszyscy którzy ze mna mieli okazje sie przejechac i posłuchac obstawiali dyfer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przegub to jest guma z tulejkami. Jeżeli nie był popękany to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

 

Krzyżak jakby był padnięty to raczej by było słychać stukanie przy ruszaniu.

 

Objawy masz takie jakby wał stracił wyważenie albo padło łożysko podpory.

 

Witam. Hura!

Naprawione! Przyczyna byla podpora z lozyskiem. Nareszcie cisza. Co ciekawe nie byla na oko walnieta w ogole a mechanik nawet nie chcial jej wymieniac. Wiec albo byly to jakies jej poczatki albo pod obciazeniem dopiero dawalo znac wlacznie z lozyskiem. W kazdym razie temat mozna uznac za rozwiazany. Moze mi sie teraz uda pomoc w takich sprawach na forum. Dzieki! :)

Edytowane przez dexter7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.