Skocz do zawartości

e60 530i pali za 3,4 razem


Szmyciu321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Na wstępie powiem że szukałem ale nie znalazłem tematu który odpowiadałby mojemu przypadkowi. Mianowicie pacjent to E60 530i + LPG automat 2005 rok.

 

objawy:

Auto czy zimne czy ciepłe często nie odpala za pierwszym razem tylko za trzecim bądź czwartym. Zawsze kręci lekko bez oporu. Czasem podczas jazdy przy dodaniu gazu wgl nie reaguje na niego.

 

Wymienione elementy:

Czujnik położenia wału na ori

rura odmy (była pęknięta)

czyszczony vanos

LPG po generalnym przeglądzie wymienione wszystkie wtryski od gazu + regulacja oraz sprawdzanie kompa

 

 

Po wymianie czujnika położenia wału auto nadal tak odpala ale nie myśli już podczas dodawania gazu. Błędów na kompie nie ma żadnych które by coś mówiły, jest jedynie błąd prądu na postoju czy coś takiego nie pamiętam już.

Jakiś czas temu zaglądał do niej magik i niby stwierdził że to pompa paliwa ma winę, oczywiście nie mierząc ciśnienia. Zdiagnozował to na tzw ucho, bo słychać ją jak pracuje.

 

Więc może koledzy podpowiecie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pompe paliwa mialem tak w e39 pompa sie zawieszala musialem w nia lekka stukać raz mi zgasla na skrzyzowaniu na bankowym i musialem siedzenia z tylu zdejmowac zeby sie dostac do pompy i w nia stuknac .Raz chodzila a raz nie po wymianie na nowa do dzis niema problemu Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zamówione zostały dwie pompy bo podobno takowe są w tym modelu dodatkowo jedna jest z filtrem.

Auto cały czas odpalało normalnie więc nie jest tam pewnie żaden chiński zamiennik filtra.

Dam znać co i jak po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po małej przerwie :)

Mianowicie po wymianie pomp w zbiorniku brak poprawy :(

Po wymianie przekaźnika od pomp o dziwo chwile było okej ale znów lipa:(

Więc zacząłem dłubać w ustawieniach

Wykonałem testy wtrysków i reset wymiany świec zapłonowych i eureka :D

Auto pali jak nowe :)

 

Ale to nie jest koniec problemów :(

IBS rozładowuje mi akumulator:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.