Skocz do zawartości

Zmieniarka cyfrowa Peiying nie działa. Czy ktoś pomoże?


SharkyR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skuszony ceną 120zł kupiłem na tablicy zmieniarkę cyfrową peiying do mojego bmw. Wszystko podpiąłem jak należy (inaczej się nie da) i nie działa. Próbowałem z pendrivem, kartą pamięci i przez aux. W ogóle nic nie czyta. Jak wciskam przycisk MODE to wyskakuje napis NO TAPE lub na chwilę pojawiają się foldery podpisane NO CD i wraca do radia fm. Na odwrocie zmieniarki są takie 4 małe przełączniki. Może muszą być ustawione według jakiegoś wzoru? Sprzedający mówił że miał ją w e46 i mu działała, nie sadzę żeby kłamał bo dołączył paragon i zmieniarka jest objęta gwarancją sklepu w którym ją kupił. Zmieniarka z płaskimi pinami. Moje bmw to e39 525d 2002 rok. Radio 16:9. Wstawiam zdjęcia i link do instrukcji od zmieniarki cyfrowej.

 

http://tufotki.pl/fZP1e

 

http://www.manualslib.com/manual/901422/Peiying-Py-Em01.html?page=15#manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli działała w e46 to jaki problem, żeby sprzedający podał Ci w jakiej pozycji powinien być każdy z przełączników DIP?

Ale po pierwsze primo, jakie radio było w tym e46? Może sprzedający podpiął ten emulator pod MIDa.

Ty piszesz, że masz 16:9, jak podłączasz ten emulator u siebie?

Kolejna sprawa to z tego co na necie jest dostępne wynika, że model 03 tego urządzenia pasuje do BMW.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki ustawiłem tak jak podał sprzedający. On w e46 tez mial 16:9, jak jest inne to w ogole nie pasuje kabel. Ja to podpinam pod kostke od zmieniarki. Wczoraj próbowałem podłączyć pendrive, kartę pamięci i aux tez. Nie działa. Dzwoniłem do serwisu peiying i rozkładają ręce. Mówią ze coś może być zablokowane w komputerze i dlatego nie działa. Zastanawiam się teraz czy to odesłać. Tylko nie wiem czy temu co mi to sprzedał czy reklamować u importera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na instrukcję którą załączyłeś i na 15 stronie są ustawienia przełącznika DIP pod kilka marek samochodów ale niestety BMW tam nie ma. Na 20 stronie są numery katalogowe i wynika z niego że do BMW z płaskimi wtyczkami do radia numer katalogowy powinien być taki (pY-Em03). Może po prostu ta zmieniarka nie działa w BMW. Sam posiadam zmieniarkę DENSON z bt i tam wszystko działa bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej sprawdzić na innym aucie tą zmieniarkę?

Jak nie zadziała, to wtedy odsyłaj.

 

Nie mam gdzie sprawdzić, nikt ze znajomych nie ma takiego bmw.

 

Patrzyłem na instrukcję którą załączyłeś i na 15 stronie są ustawienia przełącznika DIP pod kilka marek samochodów ale niestety BMW tam nie ma. Na 20 stronie są numery katalogowe i wynika z niego że do BMW z płaskimi wtyczkami do radia numer katalogowy powinien być taki (pY-Em03). Może po prostu ta zmieniarka nie działa w BMW. Sam posiadam zmieniarkę DENSON z bt i tam wszystko działa bez problemu.

 

Model tej zmieniarki to PY-EM03 i napisane jest "for bmw" FLAT PLUG.

 

A może trzeba jakoś aktywować zmieniarkę i będzie działało? Bo w moim bmw nie było fabrycznie zmieniarki, sprawdziłem po numerze VIN. Kończą mi się już pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też nie miałem zmieniarki fabrycznie a do tego miałem standardowe radio które nie obsługiwało zmieniarki i musiałem je zmienić na to podwójne do tego musiałem podłączyć kostkę do wyświetlacza mid potem przez tę przejściówkę podłączyłem wszystko i działa nic nie trzeba było aktywować. Tyle tylko że na pendrive musze mieć foldery podpisane kolejno od CD01 do CD06. a jak łącze się przez blutooch to wtedy wszystko przełączam w telefonie. Wedłóg mnie coś nie tak jest z twoją zmieniarką i albo odeślij ją sprzedawcy albo na gwarancje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też nie miałem zmieniarki fabrycznie a do tego miałem standardowe radio które nie obsługiwało zmieniarki i musiałem je zmienić na to podwójne do tego musiałem podłączyć kostkę do wyświetlacza mid potem przez tę przejściówkę podłączyłem wszystko i działa nic nie trzeba było aktywować. Tyle tylko że na pendrive musze mieć foldery podpisane kolejno od CD01 do CD06. a jak łącze się przez blutooch to wtedy wszystko przełączam w telefonie. Wedłóg mnie coś nie tak jest z twoją zmieniarką i albo odeślij ją sprzedawcy albo na gwarancje

 

Foldery na pendrive są podpisane odpowiednio. Mam pytanie co do tych 2 małych kostek. Czarna podpisana na zdjęciu "1" i biała podpisana "2"

Jak podpinam ten mój emulator zmieniarki to mała czarna kostka z numerem 1 zostaje nie podłączona wcale a mała biała kostka z numerem 2 zostaje zastąpiona kostką z numerem 3.

 

http://tufotki.pl/8u5up

 

Ewentualnie można wypiąć kostkę z numerem 1 i przypiąć do kostki od emulatora, bo jest wolne miejsce. Ona ma zostać nie podpięta czy wpięta do kostki od emulatora? Próbowałem w każdy możliwy sposób przypinać i nie działało.

 

Jest ktoś na forum z Kielc i z odpowiednim autem żeby spróbować czy ten emulator zadziała u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.