Skocz do zawartości

Uszkodzenie wyświetlacza (ekranu) nawigacji CIC 10"


robertpos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Dzisiaj przytrafiło mi się coś dziwnego. Rano odpaliłem samochód, a ekran nawigacji zamiast powitalnego napisu "BMW..." zapalił się cały na żółto/pomarańczowo. Żadnego napisu, jednolite tło. Świecił bardzo intensywnie. Zgasiłem więc po dwóch, trzech sekundach samochód, zaczekałem chwilę i odpaliłem znowu. Tym razem ekran nawigacji nie wyświetlił już niczego. Jest całkowicie ciemny. jechałem do pracy kiedy na dworze było jeszcze ciemno i ekran wyglądał jakby był w ogóle nie włączony - nic się w nim nie podświetlało, jak np. na wyświetlaczu pod zegarami na desce rozdzielczej. Żadnej oznaki działania. Wyglądał jak plastikowy element tapicerki. Sam komputer chyba działa. Sprawdziłem, że radio gra, CD gra, bluetooth działa i telefonować można. Nawigacji nie sprawdziłem, bo nie wiem jak to zrobić bez ekranu.

 

Samochód ma 4 lata.

 

Wyświetlacz się uszkodził? Może się zawiesił?

Przytrafiło się komuś coś podobnego?

 

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy historii!

 

Samochód postał sobie godzinę na dworze. Poszedłem z ciekawości zobaczyć, czy wyświetlacz przypadkiem sam się nie naprawił. No i niestety się naprawił. Piszę "niestety", bo skoro sam się zepsuł a potem sam naprawił, to na takim urządzeniu nie można polegać. Ot, tak jakość współczesnych BMW.

 

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jest zimno to zdążają się takie cyrki, jedyne co mi do głowy przychodzi to złe napięcie lub słaby kontakt wtyczki.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Może ktoś wskazać jakiegoś linka do instrukcji jak to rozebrać? Chętnie tam sam zajrzę. Na myśl o wizycie w serwisie przechodzą mi ciarki - na moje 4 wizyty w ASO (nie licząc przeglądów), dwa razy obtrzaskali mi auto i jestem już po dwóch szpachlowaniach i malowaniach :( .

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzięki za odpowiedź!

 

Może ktoś wskazać jakiegoś linka do instrukcji jak to rozebrać? Chętnie tam sam zajrzę. Na myśl o wizycie w serwisie przechodzą mi ciarki - na moje 4 wizyty w ASO (nie licząc przeglądów), dwa razy obtrzaskali mi auto i jestem już po dwóch szpachlowaniach i malowaniach :( .

 

Robert

 

Przy takim pechu nie brał bym się za rozbieranie czegoś w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,


Dzis stalo mi sie dokładnie to samo. Ekran zapalil sie na pomaranczowo. Zgasilem auto i po ofpaleniu jest wylaczony. Radio gra. Ekran nie dziala. Odpalalem 3 razy. Nic. Czy jakos rozwiazales problem ze swoim ekranem? Jaki byl finał. Czy moge prosic o kontakt jak wiesz jak usunąć problem? 791 222 107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W przypadku CIC nie miałem takich przypadków, ale w dwa przypadki miałem już w NBT(nowsza nawigacja, od 2014r).

Błąd jaki się pojawiał to przegrzanie ledów podświetlenia ekranu(podobny błąd jak przytoczony kilka postów wyżej).

ASO przewiduje tylko jedno rozwiązanie. Wymiana ekranu(prawie 12tys. zł nowy).

Po zmianie na inny używany problemu nie ma.


Do środka ekranu nie zaglądałem, bo w obu przypadkach zależało klientom na szybkim rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich.

Mam podobny problem w mojej bawarce z wyświetlaczem lub i z całym radiem. Po odpaleniu silnika pojawia się logo a po kilku minutach wszystko się wyłącza. Następnie ekran się włącza i świeci na pomarańczowo później znów się wyłącza i świeci logo bmw. Jeżeli ktoś miał z was taki problem i go naprawił bardzo proszę o pomoc co było przyczyną. Słyszałem że to oprogramowanie że trzeba wymienić całe radio ze może to być jakiś moduł. Nie wiem już sam co robić dlatego proszę o jakieś konkrety. dzięki bardzo. Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.