Skocz do zawartości

[m52b20] spalanie wg. OBC 18


mario20044

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam silnik m52b20 z full obc i mam pytanie do posiadaczy rowniez tego silnika i pelnego obc. Jaka wartosc spalania litrow na godzine pokazuje wam obc przy w pelni rozgrzanym silniku, wylaczonych swiatlach i dmuchawie? u mnie jest to wartosc 1,0-1,1L i zastanawiam sie czy to nie jest za duzo :( na wlaczonych swiatlach i nawiewie na polowe jest 1,2-1,3L/h. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie jestem pewiem czy pali za duzo, mialem problem z wysokim spalaniem ok 17-18l przy dziadkowej jezdzie i winowajca okazal sie przeplywomierz, na live data sondy pracuja prawidlowo i inne parametry tez sa w normie. Filtr powietrza wymieniony miesiac temu, swiece tez na NGK, zamiast odmy mam oil catch tank(gazy w powietrze, dolot zaslepiony, szczelny), krokowiec wyczyszony. Silnik nagrzewa sie szybko, po ok 3km temp w pionie. czasem robie krotkie odcinki to pracy po 6km, takze ledwo sie zagrzeje i ogrzeje wnetrze i go wylaczam, a czasem troche dluzsze, staram sie jezdzic w miare eko, 70% gazu, 2,5-3tys a potem utrzymywanie predkosci z lekkim wcisnieciem gazu(ekonomizer pokazuje wtedy 7-10L), czasem go pogonie ale nie zbyt czesto i spalanie wynosci ok 13-15L ( teraz po przejechaniu 100km mam 13,6L), takze czytajac tematy o spalaniu gdzie ludzie pisza ze przy w miare dynamicznej jezdzie, nie dziadkowej i bez palowania spalanie moze byc ok 10-11L szukam tego aby mohe m52b20 tez do tego dazylo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pokazuje OBC to nie jest ważne, ile ci wychodzi spalanie z tankowania pod korek i przeliczania ilości paliwa na przejechane kilometry.

 

Ostatnie tankowanie mojego b28 to 11.6l gazu jazda raczej dynamiczna z wyprzedzaniem i połowa tego to miasto.

 

Wiec masz kosmiczne spalanie jeśli faktycznie tyle pali. Ale to można sprawdzić lejąc do pełna czy to gaz czy paliwo i zerując licznik dzienny i potem znowu do pełna i przeliczenie.

 

litry dzielisz przez kilometry i mnożysz x100.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi teraz też pali ok 13-14l, z czego 90% miasto i krótkie odcinki na zimnym silniku i raczej spokojnie staram się jeździć. I myślę, że to normalne spalanie. Tylko ja mam automat. A latem spala mi rzeczywiście te 10-11l. Trasa non stop udało mi się zejść do 7,5-8l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam silnik i obc.na rozgrzanym silniku obc pokazuje 0.7-0.8 litra na godzinę.co do spalania to i tak dobre.ja do pracy mam 2,5 kilometra wiec się nawet silniku nie rozgrzeje teraz i jeżdżąc praca dom dom praca mam spalanie ok 15-16 litrów.w końcu 6 garów i na tz. ssaniu myślę może tyle spalić aczkolwiek musze sprawdzić sonde jeszcze dla pewności.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem 2 testy z pomiarem spalania ale nie takim ze zatankowalem do pełna tylko takim ze zalalem ok 15l zobaczyłam na obc w ukrytym twscie nr 7 ile mam paliwa i po przejechaniu 100km zobaczylem ile zostało i według tego obc minimalnie zawyza chyba, jeśli tak jest to zobaczę czy po korekcji spalania w obc te spalanie l/h też spadnie :) atik obc masz oryginał czy dokladane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.