Skocz do zawartości

Czyszczenie ksenonów


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jako, że mój samochód ma już swoje lata domyślam się, że soczewki ksenonów są pokryte warstwą kurzu. Na tej stronie jest ciekawy opis ja oczyścić je z zewnątrz (od strony klosza) http://www.3er-faq.de/e90/anleitung/wartungen-reperatur-e90/184-reinigung-xenonlinsen-vfl-leicht-gemacht.html. Mam zatem pytanie czy ktoś podobny patent na czyszczenie soczewek od środka. Bardzo proszę o odpowiedź tylko tych z kolegów którzy zrobili to samodzielnie, albo widzieli jak ktoś to robił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pistolecikiem do przedmuchiwania ze sprężarki? Jeżeli tylko kurz to odleci. Zawsze można wyjąć lampę, wyjąć żarnik i od środka czyścić ściereczką założoną na długi śrubokręt.

 

Jak ja to czytam to mnie krew zalewa, bez obrazy,

Co do tematu, są dwa sposoby czyszczenia, Albo płukanie reflektora, albo wymontowanie soczewki i same je płukanie,

Nie dotykamy odbłyśnik ani sama soczewką -palcami/ściereczka i innymi ,

 

Do mycia reflektora potrzebujemy wodę ciepłą/zimną , płyn do mycia, wodę demineralizowaną / opalarkę ,

 

To co jest pokazane na zdjęciach to jest niechlujstwo , wystarczy popatrzeć ja soczewkę jak ona wygląda, jak byśmy robili takie coś jak powyzej kolega dał przykłąd na zdjęciach to możemy zamykać działalność ,

 

jeśli są jakieś pytania proszę na pw , pozdrawiam

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A pistolecikiem do przedmuchiwania ze sprężarki? Jeżeli tylko kurz to odleci. Zawsze można wyjąć lampę, wyjąć żarnik i od środka czyścić ściereczką założoną na długi śrubokręt.

 

Jak ja to czytam to mnie krew zalewa, bez obrazy,

Co do tematu, są dwa sposoby czyszczenia, Albo płukanie reflektora, albo wymontowanie soczewki i same je płukanie,

Nie dotykamy odbłyśnik ani sama soczewką -palcami/ściereczka i innymi ,

 

Do mycia reflektora potrzebujemy wodę ciepłą/zimną , płyn do mycia, wodę demineralizowaną / opalarkę ,

 

To co jest pokazane na zdjęciach to jest niechlujstwo , wystarczy popatrzeć ja soczewkę jak ona wygląda, jak byśmy robili takie coś jak powyzej kolega dał przykłąd na zdjęciach to możemy zamykać działalność ,

 

jeśli są jakieś pytania proszę na pw , pozdrawiam

 

Z uwagi na konieczność wysłania reflektorów do "mycia" i ryzyko uszkodzenia w transporcie nie biorę takiej opcji po uwagę, ale ponawiam pytanie do forumowiczów, może ktoś robił coś takiego samemu i może podzielić się uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nas reflektory wysyłają z całej Polski , dobrze zapakowane reflektory i wysłana paczka z napisami ostrożnie , nie trafiło nam się aby jakaś przyjechała popękana/połamana/uszkodzona, no ale decyzja zawsze należy do klienta, pozdrawiam
Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyscilem soczewke od strony zarowki - drut z nawinieta szmatka, wiadomo nie jest to profesional ale przed czyszczeniem byla"kremowa" teraz swieci ok, kolega wyslal dwie lampy do regeneracji , w jednej uszkodzili koszyczek od poziomowania, i obie parowaly firma z dabrowy gorniczej. Oczywiscie moglem to zrobic profesionalnie ale po pierwsze auto na tydzien udupione a po drugie podobnomciezka reflektor wymontowac dlatego zrobilem to od nadkola. Jest to moja opinia , cala,operacja z 20 minut.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem czy oni czyścili te reflektory karcher ? myjka ciśnieniowa ? a może z węża ogrodniczego?

Firma która nie umie wypłukać profesjonalnie reflektora , to jest tylko i wyłącznie partactwo , strach im dać reflektora do polerowania,

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem czy oni czyścili te reflektory karcher ? myjka ciśnieniowa ? a może z węża ogrodniczego?

Firma która nie umie wypłukać profesjonalnie reflektora , to jest tylko i wyłącznie partactwo , strach im dać reflektor do polerowania,

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pistolecikiem do przedmuchiwania ze sprężarki? Jeżeli tylko kurz to odleci. Zawsze można wyjąć lampę, wyjąć żarnik i od środka czyścić ściereczką założoną na długi śrubokręt.

 

Jak ja to czytam to mnie krew zalewa, bez obrazy,

Co do tematu, są dwa sposoby czyszczenia, Albo płukanie reflektora, albo wymontowanie soczewki i same je płukanie,

Nie dotykamy odbłyśnik ani sama soczewką -palcami/ściereczka i innymi ,

 

Do mycia reflektora potrzebujemy wodę ciepłą/zimną , płyn do mycia, wodę demineralizowaną / opalarkę ,

 

To co jest pokazane na zdjęciach to jest niechlujstwo , wystarczy popatrzeć ja soczewkę jak ona wygląda, jak byśmy robili takie coś jak powyzej kolega dał przykłąd na zdjęciach to możemy zamykać działalność ,

 

jeśli są jakieś pytania proszę na pw , pozdrawiam

 

 

Znam budowę projektora ksenonu. I nie wyobrażam sobie co tam można zepsuć przy takiej operacji. Jak się robi ostrożnie i używając delikatnych "narzędzi" i najlepiej wyjąć do tego lampę to co można uszkodzić?

Mnie krew zalewa jak niektórzy piszą "ma bmw to stać go na nowe lampy albo profesjonalne naprawy"

 

Rozbierałem ksenon w vectrze B, siedzi tam mały projektor Boscha taki sam jak w Mondeo. Sama soczewka nie była brudna, natomiast na odbłyśniku utworzył się ciemny nalot który bardzo łatwo można było zetrzeć delikatną suchą ściereczką. Nie wiem czy lampy w E90 są rozbieralne, czy trzeba je rozklejać ale mając projektor wyjęty z lampy można wtedy dokładnie ocenić stopień zabrudzenia/uszkodzenia i wówczas podjąć decyzję co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem ksenon w vectrze B, siedzi tam mały projektor Boscha taki sam jak w Mondeo.

 

Proszę nie mylić soczewek w vectrze B czy w mondeo , Soczewka w modelu bmw E90 bez rozklejania reflektora nie uda się jej wyciągnać , rozbieranie reflektora nie polecam tym bardziej amatorom , aby dokładnie umyć/wypłukać/zakonserwować reflektor i jej podzespoły typu soczewka/światło drogowe/klosz od wewnątrz wystarczy tylko i wyłącznie dobra chemia którą stosujemy , opalarką wysuszyć i reflektor lśni od środka , pozdrawiam

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze też trzeba rozklejać lampę i potem odblokować zaczepy, wyjąć silniczek, następnie podpinać kilka wtyczek, odkręcić projektor.

Myśli Pan że jest jedynym specjalistą a wszyscy inni to amatorzy co od razu wszystko psują.

Złe podejście !

 

Jak ktoś ma wprawę, cierpliwość, trochę wiedzy i lubi majsterkować to sobie poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze też trzeba rozklejać lampę i potem odblokować zaczepy,

 

Nie wszystkich traktuję amatorsko , każdy sobie radzi jak umie, my to szanujemy , ale tez podpowiadamy w nie których sytuacjach/problemach na tym forum ,

Gratuluję Panu za wyczyszczenie soczewki w E90 lecz my takiej operacji byśmy się musieli wstydzić, a co dopiero żądać za to wynagrodzenie , pozdrawiam

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem ksenon w vectrze B, siedzi tam mały projektor Boscha taki sam jak w Mondeo.

 

Proszę nie mylić soczewek w vectrze B czy w mondeo , Soczewka w modelu bmw E90 bez rozklejania reflektora nie uda się jej wyciągnać , rozbieranie reflektora nie polecam tym bardziej amatorom , aby dokładnie umyć/wypłukać/zakonserwować reflektor i jej podzespoły typu soczewka/światło drogowe/klosz od wewnątrz wystarczy tylko i wyłącznie dobra chemia którą stosujemy , opalarką wysuszyć i reflektor lśni od środka , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wcale nie prawda jest ze nie mozna wyciagnac soczewki bez rozklejania lampy w e90.Sam wyciagalem soczewki z takich lamp i niema problemu ,tylko potrzeba cierpliwosci.Pozdrawiam

 

Proszę nie pisac bzdur , BMW E90 aby wyciągnąć soczewkę najpierw trzeba zdemontować szkło reflektora, następnie czarną ramkę wewnętrzną , światłowody , maskownicę, mechanizm skrętu z regulatorów , odkręcić soczewkę z mechanizmu skrętu. Nie piszmy hipotez zasięgniętych z innych źródeł , bo mój kuzyn ,kuzyna brat , wuja mamy rozebrał bez rozklejania,

Trzeba też wziąść pod uwagę że ringi w tym modelu sa tak kruche , jeden mocny niekontrolowany ruch i możemy pożegnać sie z ringiem który jest w całości a nie osobno. W tym wątku kończę już konwersację bo temat dotyczy mycia/czyszczenia/płukania soczewki reflektora , jeśli są jakieś pytania czy interesuję kogoś wycena usługi zapraszam na pw . pozdrawiam

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo polecam czyszczenie soczewki od środka.

Po zdjęciu nadkola przygotowujemy szmatkę nawiniętą na jakiś elastyczny drut i w ten sposób możemy ją ładnie przetrzeć.

Przestaje być mleczna, światła na drodze pojawia się zauważalnie więcej a do tego linia odcięcia jest bardziej ostra.

 

Ja jednak idę o krok dalej i wyślę lampy do profesjonalnej regeneracji - czyszczenie + napylanie odbłyśnika.

Porobię fotki przed i po jeśli chodzi o światło oraz zmierzę profesjonalnym sprzętem ilość lx wychodzących z lampy przed i po operacji.

Rozwieje to wszelakie wątpliwości pod tytułem czy warto :-)

 

Wybiorę tylko możliwie najlepszą firmę, więc będziemy realnie wiedzieć ile to daje.

Sprzedam nowy Downpipe decat 4,5' do B58 - firmy CTSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czlowieku piszesz same bzdury :nienie: ,powtarzam jeszcze raz :mad2: ze mozna wyciagnac lampy soczewke bez rozklejania

 

 

potwierdzam ja tak zrobilem :)

 

ale mozna to zrobic jedynie jak sie ma nieskretne xenony , no i ja mam przed liftem sedana i w tych sie da to zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede dalej konwersował z tobą , zrób guide i udowodnij , pozdrawiam

 

 

To z mojej galeri ale niestety zdjecia juz wcielo w.....

 

zrobilem narazie lewa strone i jedyny problem jaki mialem to kawalek plastiku ktory blokowal i nie bylo mozliwosci wyciagniecia (1.5h walczylem) musialem upilowac.. aale on nie spelnia tam zadnej funkcji :)

Mozliwe ze z prawej strony nie bedzie zadnego problemu z wyciagnieciem to zalezy tylko z ktorej strony bedzie ten plastik..

Sama soczewka jest na 3 srubach torks T25 i trzeba sie zaopatrzyc w dlugi taki srubokret by dotrzec do jednego wkreta- dlugosc minimum 10.6cm + raczka...

Ogolnie udalo mi sie to zrobic nie wyciagajac lampy z auta :) jedynie mialem na podnosniku :)

 

Podsumowujac:

Potrzeba zdjac kolo , polowe nadkola , otworzyk klapke lampy , wyciagnac d1s odczepic przewody i je przesunac , wyciagnac silniczek regulacyjny (na srodku lampy) wykrecic 3 sruby T25 i odciac kawalek plastiku ktory bedzie zawadzac przy wyciaganiu :)

Przy pierwszej lampie mysle ze troche czasu zejdzie ale przy nastepnej mysle ze czas operacujny max godzina :)

 

Tu sa zdjecia https://goo.gl/photos/1rye1xWXRHB37Bwy6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis. Opisz dokładniej to "obcinanie kawałka plastyku", bo wg zdjęć robione jest to po wyjęciu całości z obudowy lampy.

 

nie to robisz jeszcze w lampie, tu na zdjeciach pokazuje tylko co obciac ale podczas wyciagania sam bedziesz widzial ze ten element przeszkadza w wyciagnieciu i ze nie byl do niczego przymocowany wczesniej.. Ten element jest potrzebny jak masz lampe skretna a jak nie to mozesz sie tego pozbyc i bedziesz mogl czyscic lampy ile razy w roku ci sie podoba bez wiekszych problemow :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wrażenia? widać różnicę między wyczyszczoną a "brudną"? :?: :?:

 

 

tu masz zdjecie lampy przed i po czysczeniu soczewki, Ciezko mi powiedziec roznice bo w tym czasie tez zarniki (zarowki) wymienilem ale jestem przekonany ze roznica jest :)

Jeszcze znalazlem pare zdjec po wyciagnieciu soczewki...

https://goo.gl/photos/CBBR4QDqNLarWDMs9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że udało mi się wyciągnąć odbłyśnik bez wycinania czegokolwiek :D Więc da się. Serdecznie dziękuję piotr39 za rady.

 

Tak wygłąda odbłyśnik po przejechaniu ~240k km.

http://s11.postimg.org/cz9xbpncy/odblysnik.jpg

 

Jak widać jest w niezłym stanie, w jednym tylko miejscu ma zmieniony kolor. Warto napylać go na nowo?

 

Soczewka była za to bardzo brudna, sama szybka lampy w środku też.

Sprzedam nowy Downpipe decat 4,5' do B58 - firmy CTSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.