Skocz do zawartości

BMW E60 2.2BM54 2003r. instalacja gazowa Landi Renzo


jarekjurczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem szcześliwym posiadaczem BMW E60 - kupiłem autko z zamiaram wygodnego przemieszczania sie oraz z montażem instalacji gazowej. Z tego co czytałem na rożnych forach najlepszą instalacja do tego auta bedzie "Landi Renzo"

I tu moje pytanie: czy wiecie gdzie/kto fachowo mi taka instalacje założy - okolice tczewa / starogardu / 3-miasto. Macie jakieś doświadczenie warsztatowe, ktoś kto wam swiadczył taka usługę (kogo polecacia a kogo omijać szerokim łukiem)

Ponadto , jeśli nie "Landi Renzo" to .... ?

 

Z góry dziekuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w/w komponenty i na gazie zrobione 100 tys km. Oprócz przeglądu (regulacja i wymiana filtrow) co 12 tys nic nie robiłem. Wydaje mi się, ze niedługo czeka mnie wymiana wtryskow, ponieważ swoje już wysluzyly. Myślę, że ważniejsze jest kto montuje a nie co:)

LPG dlatego, że nie każdy lubi klekotu, poza tym kupienie diesla z przebiegiem poniżej 400 tys graniczy z cudem, a ewentualne koszty usterek idą w tysiącach. Na prawdę nie rozumiem osób które pogardliwie wypowiadają się o lpg. Osobiście robię ok 50-60 tys rocznie i oprócz oszczędności nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w/w komponenty i na gazie zrobione 100 tys km. Oprócz przeglądu (regulacja i wymiana filtrow) co 12 tys nic nie robiłem. Wydaje mi się, ze niedługo czeka mnie wymiana wtryskow, ponieważ swoje już wysluzyly. Myślę, że ważniejsze jest kto montuje a nie co:)

LPG dlatego, że nie każdy lubi klekotu, poza tym kupienie diesla z przebiegiem poniżej 400 tys graniczy z cudem, a ewentualne koszty usterek idą w tysiącach. Na prawdę nie rozumiem osób które pogardliwie wypowiadają się o lpg. Osobiście robię ok 50-60 tys rocznie i oprócz oszczędności nie widzę różnicy.

 

 

pogardliwie może nie, raczej niedowierzanie... że w auto tej klasy pchać lpg, mam wrażenie, że ludzie pchający lpg wychodzą z założenia postaw się a zastaw się... szukasz oszczędności w bmw e60 to nie chce pytać na jakich zamiennikach latasz... przepraszam ale z całym szacunkiem nie umiem tego zrozumieć

 

ps. moja wypowiedź nie ma na celu obrażenia nikogo jak ktoś poczuł się obrażony przepraszam za wczasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wysokie mniemanie o sobie. E60 to auto które ma technologicznie 12 lat więc to nie jest jakaś klasa:) Po prostu kupiłem je, bo jeszcze nie stać mnie na f10 (ale już niedługo;)) a poszukiwałem auta w miarę komfortowego i fajnego w prowadzeniu. Zaskoczę Cię, że auto lata wyłącznie na oryginalnych częściach BMW, ewentualnie zmieniki mam w hamulcach ATE, ale nie jest to jakaś chińszczyzna. Nie stać mnie na tanie części.

Równie dobrze ktoś może zarzucić Tobie, że skoro uważasz e60 za taką limuzynę to dlaczego nie kupisz 550i która da więcej frajdy, a jeździsz dieslem. Odpowiedz jest bardzo prosta: nie stać Cię.

 

Ja nie ukrywam, że mam lpg. To auto ma za zadanie przewieźć mnie z punktu A do B. Na weekendy mam drugie auto i tu Cię ponownie zaskoczę bez LPG, typowo do zabawy Hondę s2000 (spełnienie młodzieńczych marzeń:))

 

Z doświadczenia wiem, że nigdy nie da się ich pogodzić takich rozmów, dlatego proponuje zakończyć i skupić się na głównym temacie.

Edytowane przez p_s88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wysokie mniemanie o sobie. E60 to auto które ma technologicznie 12 lat więc to nie jest jakaś klasa:) Po prostu kupiłem je, bo jeszcze nie stać mnie na f10 (ale już niedlugo;)) a poszukiwalem auta w miarę komfortowego i fajnego w prowadzeniu. Zaskoczę Cię, że auto lata wyłącznie na oryginalnych częściach BMW, ewentualnie zamieniki mam w hamulcach ATE, ale nie jest to jakaś chińszczyzna.

Równie dobrze ktoś może zarzucić Tobie, że skoro uważasz e60 za taką limuzynę to dlaczego nie kupisz 550i która da więcej frajdy, a jeździsz dieslem. Odpowiedz jest bardzo prosta: nie stać Cię.

 

Ja nie ukrywam, że mam lpg. To auto ma za zadanie przewieźć mnie z punktu A do B. Na weekendy mam drugie auto i tu Cię zaskoczę w benzynie, typowo do zabawu Hondę s2000 (spełnienie młodzieńczych marzeń:))

 

Nie raz przerabialem takie konsensusy i wiem, że nigdy nie da się ich pogodzić dlatego proponuje zakończyć i skupić się na głównym temacie.

 

 

skąd wiesz na co mnie stać a na co nie stać ? pokazujesz jak bardzo jesteś umysłowo płytki... mam wysokie mniemanie o sobie ? co Ty jesteś jakiś wróżbita Maciej ? oceniając ludzi po jednym poście ....

ps jak miał bym brać 550i to wolał bym kupić m3 e46 dla ''zabawy''

 

 

dodam, że moja poprzednia wypowiedź nie miała na celu Cie urazić... więc bądź trochę bardziej otwarty na krytykę i dysputę, oraz staraj su nie oceniać ludzi po jednym poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pogardliwie może nie, raczej niedowierzanie... że w auto tej klasy pchać lpg, mam wrażenie, że ludzie pchający lpg wychodzą z założenia postaw się a zastaw się... szukasz oszczędności w bmw e60 to nie chce pytać na jakich zamiennikach latasz... przepraszam ale z całym szacunkiem nie umiem tego zrozumieć

ps. moja wypowiedź nie ma na celu obrażenia nikogo jak ktoś poczuł się obrażony przepraszam za wczasu

Mam wrażenie Kolego floryda,że masz chyba za mało lat żeby zrozumieć wiele rzeczy.Jeden woli piwo,drugi mleko a trzeci sok.

P.S. Nie latam na zamiennikach... :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogardliwie może nie, raczej niedowierzanie... że w auto tej klasy pchać lpg, mam wrażenie, że ludzie pchający lpg wychodzą z założenia postaw się a zastaw się... szukasz oszczędności w bmw e60 to nie chce pytać na jakich zamiennikach latasz... przepraszam ale z całym szacunkiem nie umiem tego zrozumieć

ps. moja wypowiedź nie ma na celu obrażenia nikogo jak ktoś poczuł się obrażony przepraszam za wczasu

Mam wrażenie Kolego floryda,że masz chyba za mało lat żeby zrozumieć wiele rzeczy.Jeden woli piwo,drugi mleko a trzeci sok.

P.S. Nie latam na zamiennikach... :nienie:

 

człowiek uczy się całe życie a umiera głupi, no jasne że jeden woli piwo, drugi mleko a trzeci sok - ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat gazu do tego auta wieć też powinniście przyjąć ja z pokorą albo powinna po Was spłynąć jak woda po kaczce... kończę tą rozmowę bo nie wnosi ona nic do tego tematu a kolega jarekjurczyk zapewne chciał by się czegoś dowiedzieć. Życzę miłego wieczoru Panowie ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, może dla Ciebie jestem zbyt płytki intelektualne, ale nie czuje potrzeby podbudowania swojego ego na forum. Na szczęście nie musimy spędzać ze sobą czasu:) Zauważ, że sam zacząłeś tą niepotrzebną dyskusje. Temat nie dotyczy sensu montarzu lpg w e60, a podzespołów jakie należy użyć, żeby cieszyć się bezproblemową eksploatacją.

 

Wracając do tematu, bardzo dobre opinie mają podzepoly LPGTech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Panowie, wiem ze na swiecie sa zwolennicy LGP jak i przeciwnicy. Dla mnie E60 to normalne auto jak kazde inne i z uwagi na spalanie chce założyc instalacje LPG. Czy to zle czy dobrze .... moja decyzja. Wiem ze gaz w tym silniku sprawuje sie OK , kwestia instalacji - producent oaz warsztat ktory potrafi dobrze to zrobić. Czy mozecie mi podpowiedzieć kto w okolicy 3 miasta robi to dobrze/profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Landi ma swoich przedstawicieli (tzn warsztaty które oficjalnie montują te instalacje), więc popatrz na stronie na mapie co obok Ciebie jest i wtedy szukaj opinii o konkretnym miejscu... Sam zakładałem w stolicy w warsztacie znalezionym w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e60 M54B22 i istalacje na stagu wtryskiwacze hana, zakładem w Siewierzu woj śląskie, w autoryzowanym warsztacie stag, kosztowało 3700 zł, spalnie około 11-14L. 0 róznicy w pracy silnika, ładnie to działa. Najgorsza jest mała butla którą jest w kole zaposawym, zasieg na lpg to tylko 280 km, co mnie irytuje na długiej trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziwne,że nie mogli jej wstawić.Ja mam taką jak kolega wyżej i jest ok.Moduły: haka,PDC i MPM leżą między butlą a ścianką.

P.S. Sorki,mam 55l.

Edytowane przez daski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Sterownik LPGTECH 326, wtryski DRAGON, reduktor KME GOLD ogarnięty gazownik i nie odczujesz że masz gaz w aucie, checka napewno na desce nie zobaczysz w przeciwieństwie do staga. Butla 630/250 spokojnie wchodzi po delikatnych modach bagażnika. Zajmuje się tym na codzień i wiem co mówie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.