Skocz do zawartości

E46 150KM lift, Wzrasta poziom oleju,dymienie


8marcin5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Od jakiegoś czasu moje auto zaczęło mocno dymić na czarno,zauważyłem że dzieje się tak jak obrotomierz zbliża się do 3-ki (ale auto nie straciło na mocy). wypuszcza taką czarną chmurę że nie widzę w lusterku wyprzedzającego samochodu.Dzieje się tak już od około 2 miesięcy, jakieś 3tyg temu sprawdziłem poziom oleju,który był podniesiony o 1cm ponad max,olej został wymieniony razem z filtrem,ale poziom dalej się podnosi,co może być przyczyną? nie ubywa płynu chłodniczego,więc to pewnie disel dostaje się do oleju,ale którędy? żona podjechała (aktualnie jestem za granicą) do mechanika który bez podnoszenia maski stwierdził że to wtryski.tylko czy to jest jedyna opcja? słyszałem że to może być uszczelka pod głowicą albo DPF a może jeszcze coś innego? co najpierw sprawdzić? znajomy mówił mi żeby sprawdzić ciśnienie na cylindrach,czy to da mi odpowiedź?

Z góry wielki dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W e46 nie ma DPFa.

Oj zdarzało się, zdarzało :wink: więc warto sprawdzić fizycznie czy jest, bo były dokładane.

Nie ma problemu z rozruchem na ciepłym silniku? Komp z inpa i sprawdzenie korekcji wtryskiwaczy, później albo wcześniej test przelewowy i będzie jasność jak wtryskiwacze się mają.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No kiedyś czytałem o DPFie w e46 ale stwierdziłem, że sobie właściciel dołożył, a wiadomo, że jak ktoś chce to sobie może i gaz w dieslu założyć albo i turbinę wiatrową :lol: A były przypadki fabrycznego DPFa w e46?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za tyle odpowiedzi,podejrzenia się "zawężyły" :)

maniek21112 nie ma problemu z rozruchem na ciepłym silniku...

wyślę żonę do mechanika z zamiarem sprawdzenia wtrysków i zobaczymy co z tym fantem.

Może ma ktoś jeszcze jakieś podejrzenia co to może być?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

wtryski sprawdzone,mechanik napisał żonie na kartce takie oto parametry:

1) 51,11

2) 49,64

3) 49,48

4) 49,74

powiedział ze pierwszy do wymiany bo nie może przekraczać "50-tki" czy to może być przyczyna wzrostu poziomu oleju? a co z pozostałymi wtryskami?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi pozostalymi? Masz 4 cylindry to i 4 wtryskiwacze. Nie wiem jakie maja miec parametry, powiedza moze koledzy ale jesli wierzyc mechanikowi to tryski leja. Samochod powinien zostawiac chmure czarnego dymu za soba i mose przybywac oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeden mechanik powiedział że się nie podejmie naprawy auta,bo podobno w tym modelu Bmw wadliwa jest pompa (chyba wtryskowa,żona nie potrafiła mi powtórzyć o jakiej pompie mówił,twierdząc że się na tym nie zna ;D )

myślicie że wadliwa pompa może powodować przypływ oleju? co robić? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lord_Simon :modlitwa: :modlitwa:

lepiej tego spuentować nie mozna było :cool2:

 

dochodzimy do momentu gdzie dla własciciela ponad 10letniego bmw wskaznae jest znać sie na mechanice, w innym wypadku gdy tylko mechanik zobaczy ze trafił na ciemnotę to bedzie kasował x2 albo i x3

i nie chodzi tutaj o szczegółową wiedzę ale o podstawy, budowę , zasadę działania, to niekiedy w rozmowie z mechanikami stopuje ich nieludzkie pragnienie łojenia $$ z ciemnoludu

to tak jak w innym temacie chłop żone posyłał do mechanika z wtryskami :roll: chyba ze żona jest bardziej kumata jak chłop, ewentualnie zamienili sie rolami w domu :roll:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam ponownie.

wtryski sprawdzone,mechanik napisał żonie na kartce takie oto parametry:

1) 51,11

2) 49,64

3) 49,48

4) 49,74

powiedział ze pierwszy do wymiany bo nie może przekraczać "50-tki" czy to może być przyczyna wzrostu poziomu oleju? a co z pozostałymi wtryskami?

pozdrawiam

Nic mi nie mówią te parametry..trzeba zacząć od kompa z inpa i sprawdzić korekcje, później można pokusić się o test przelewowy, prosta robota a ładnie widać, który daje na przelew.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lord_Simon :modlitwa: :modlitwa:

lepiej tego spuentować nie mozna było :cool2:

 

dochodzimy do momentu gdzie dla własciciela ponad 10letniego bmw wskaznae jest znać sie na mechanice, w innym wypadku gdy tylko mechanik zobaczy ze trafił na ciemnotę to bedzie kasował x2 albo i x3

i nie chodzi tutaj o szczegółową wiedzę ale o podstawy, budowę , zasadę działania, to niekiedy w rozmowie z mechanikami stopuje ich nieludzkie pragnienie łojenia $$ z ciemnoludu

to tak jak w innym temacie chłop żone posyłał do mechanika z wtryskami :roll: chyba ze żona jest bardziej kumata jak chłop, ewentualnie zamienili sie rolami w domu :roll:

 

 

 

nie mam innego wyjścia jestem za granicą z autem coś się dzieje więc żona musi odstawić samochód do mechanika,tylko że w mojej okolicy ciężko o dobrego fachowca.tak jak pisałem,jeden powiedział że się tego nie podejmie,na stacji diagnostycznej powiedzieli że nie moją odpowiednich przyrządów,a trzeci zażyczył sobie 2500zł za zrobienie wtrysków,tylko że nie jestem pewny czy to jest wina wtrysków,a to nie sztuka zapłacić 2,5tys i problem nie będzie rozwiązany.za trzy tygodnie będę w Polsce,sam bym pojeździł po mechanikach tylko żeby nie było za późno,a druga sprawa to będzie okres świąteczny więc naprawa się wydłuży a ja nie będę miał auta na święta :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka paliwa hmm ok

moja rada, gdy juz auto bedzie gotowe koniecznie odbierz starą pompkę paliwa od mechanika i zobacz na niej date produkcji itp

cos mi sie wydaje ze trafiles na dobrego janusza biznesu :?

 

a tak przy okazji zapytam jaki masz przebieg ze wtryski nalezy robic ?

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka paliwa hmm ok

moja rada, gdy juz auto bedzie gotowe koniecznie odbierz starą pompkę paliwa od mechanika i zobacz na niej date produkcji itp

cos mi sie wydaje ze trafiles na dobrego janusza biznesu :?

 

a tak przy okazji zapytam jaki masz przebieg ze wtryski nalezy robic ?

 

 

pompa poszła do regeneracji,a przebieg jest już 300tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Normalnie pompki wysokiego cisnienia można regenerować i nie jest to jakieś znowu tam kuriozum, na pewno nie mniejsze niż regeneracja starych VP.

 

Jak padł uszczelniacz wałka pompy, a to się zdarza, to niektórzy wymianę simeringu nazywają regeneracją.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.