Skocz do zawartości

E90 Nie działający Xenon-Dynamic, wymienione prawie wszystko


clubber

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem ze światłami którego nie potrafiło rozwiązać kilku specjalistów od kodowań, programować etc.

 

Błędy które mi towarzyszą od chwili zakupu samochodu (dobre 2miesiące) :

9CBD - Kommunikation mit StepperMotorBox links gestoert (kein Signal oder Wert)

9CBE - Kommunikation mit StepperMotorBox rechst gestoert (kein Signal oder Wert)

 

Błędów nie da się skasować, mruga zielona kontrolka przy włączniku świateł który jest oczywiście w pozycji Auto.

Auto fabrycznie wyszło z takimi lampami (na soczewce również odpowiednio piszę Dynamic Xenon), nic nie było dokładane, pas przedni jest oryginalny, chłodnice, zderzak, wentylator, obudowa filtra powietrza, plastiki - nie wiem czy był dzwon czy nie, części mówią że raczej ori.

 

Zostalo wymienione/sprawdzone:

- moduł FRM dobrany po numerze VIN, stary zgubił kodowanie/VIN - tak tłumaczył to facet z CarConnect Lublin. Wymienił na drugi FRM, zakodował się poprawnie, przyjął VIN i z tego co mówił już powinno być OK, nie było więc ciąg dalszy

- dwa nowe moduły SMC, tak samo dobrane po numerach katalogowych bo stare się nie kodowały. I tutaj sytuacja inna - podobno jeden się zakodował (po stronie kierowcy), lecz drugi nie chce przyjąć numeru VIN/danych (nie wiem konkretnie co on przyjmuje, po prostu nie chce tego przyjąć), naturalnie błędy od początku do teraz są te same. Po odpięciu SMC błędy te same, tak jakby sygnał urywał się gdzieś wcześniej.

- sprawdzone czujniki poziomowania, reagują poprawnie - przód około 1V, tył ~2V, przy nacisku na przód/tył auta wartości natchmiast się zmieniają

 

Dodatkowo w ostatnich dniach zauważyłem że w lampie po stronie pasażera zdaża się że przestaje działać wszystko oprócz świateł mijania, tzn. wywala błędy kierunkowskazu, postojówek, długich (i faktycznie żadne z tych świateł nie działają) jedynie mijania świecą. Gdy poruszam wiązką obok puszki filtra powietrza po chwili wszystko wraca do normy. Błędy dalej jakie były takie są, ruszanie wiązką nie rozwiązuje problemu braku poziomowania i doświetlania zakrętów.

 

Według mnie to może być problem z instalacją, dodatkowo specjalista z Lublina po przeskanowaniu zobaczył komunikat o uszkodzonej linii Lin-Bus - czy dysponuje ktoś schematami gdzie ona przebiega, jaki to kolor kabli ? Dysponuję miernikiem, mam jakieś tam doświadczenie w wiązkach ewentualnie mogę przejrzeć tylko gdzie zacząć ?

 

Ja szukałem dość intensywnie, czytałem wiele tematów o podobnych przypadkach (w większośći wymiana SMC i problem z głowy, ale u mnie tak nie jest) i jedyne co znalazłem to :

Pin assignments at plug connector X14260

24 A/E Signal, LIN bus Right headlight

25 A/E Signal, LIN bus Left headlight

 

Tylko które piny we wtyczkach lamp to LIN-Bus ? Ewentualnie czy jakiś bezpiecznik/bezpieczniki odpowiadają za komunikację z lampami (bo napięcie do nich dochodzi) ?

 

Ja sam dysponuje jedynie INPA, kabel D-CAN więc błędy mogę odczytać, ewentualnie coś popróbować z kodowaniem gdyby komuś przyszło jeszcze coś do głowy i naprowadził mnie mniej więcej jak kodować.

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Wiązka została sprawdzona, nadal nic z tego więc zostały chyba tylko lampy i wiązka w samych nich...

 

W między czasie zauważyłem że jeden pin od komunikacji w lampie po stronie kierowcy był zaśniedziały na zielony kolor, po czyszczeniu i doprowadzeniu na krótko sygnału z FRM nadal zero zmian.

 

Zostało jeszcze wrzucenie moich lamp do innego auta i sprawdzenie czy ruszą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja żeby wyłączyć pokazywanie błędu na zegarach od dynamic xenon w e91 pre lci? Mam uwalony moduł w jednej lampie, ale nie jest mi to do niczego potrzebne i szczerze nawet nie chce mi się wymieniać go. Nie piszcie tylko że stać na bmw to i na części bo o nie o to chodzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
witam, przychodzę z problemem Xenonu skrętnego a mianowicie prawej lampy poziomować się poziomuje lecz nie skręca, w Inpie pokazało błąd Silniczka w lampie właśnie od skrętu i tutaj moje pytanie jak go wyciągnąć ponieważ nie mam kompletnie pomysłu chodzi dokładnie o ten który jest głębiej i jest właśnie tak jakby zabudowany. Ma ktoś jakieś propozycje lub pomysły czy kaplica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś rozwiązał ten problem ?


mam identyczny problem w e93 LCI 2010r jak autor tematu - lampy z modułami skrętu sa na 100% OK (sprawdzene w innym aucie), moduł FRM na 100% OK (tez sprawdzany w innym aucie) , wiązka sprawdzona a błędy jak były tak są - 009cc0 i chyba 009cbf - comunication with step motor distrupted - na obu lampach . I skręt nie działa.


pozdrawiam

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki małej radzie kolegi mnichu udało się rozwiązać problem !


Przeskrobałem styki we wtyczce lamp odpowiadające za AHL - w zasadzie to przeskrobałem ostrą igłą wszystkie wąskie styki we wtyczkach lamp - i problem znikł ! Na multimetrze u mnie było przejście, więc było to mylące a wtyczki BMW uważałem za dobre, pierwszy raz natrafiłem na nieprzewodzące wystarczająco dobrze styki, widać AHL jest bardzo czuły na solidny kontakt.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.