Skocz do zawartości

Życiorys mojej 320 ;)


Bunia2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Panowie pilnie jaka ta blacha najlepsza ?? Bo czym predzej to robie coz najzyzej bedzie nie pomalowany bo na to kaski teraz miec nie bede ale wole to niz dziury ;p Rozebralem auto dzisiaj tzn dywaniki bo pd spodu zauwazylem lekko odchodzącą taką zaślepke czy nie wiem co.. Wrzuce fotki jak wroóce do domu.. A tam basen ja ;d niestety z braku zywicy nic nie zrobilem oczyscilem ile sie dalo i jutro powtorka i zalepie to na amen mam nadzieje ze zda to egzamin(w bagazniku pod akumulatorem tak zrobilem i jest ok)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No więc dopatrzyłem się czegoś takiego co wyglądało takhttp://s2.ifotos.pl/mini/WP2015111_srqxaaa.jpg

następnie po rozebraniu foteli i odsłonięciu co tam się kryję było tak słabo widać ;p http://s2.ifotos.pl/mini/WP2015111_srqxaqe.jpghttp://s10.ifotos.pl/mini/WP2015111_srqxqne.jpg

Także dzisiaj wysuszyłem, odtłuśiciłem i zakleiłem. Jeszcze mi przez próg tam prześwitywało także zawaliłem to jeszcze nie chlujnie byle do dostawałą się woda i będzie wycięte niebawem mam nadzieję :D

 

http://s2.ifotos.pl/mini/WP2015111_srqxqhr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie masakra ! :D Łożysko wymienione nic nie stuka nic nie puka.. przy próbe odkręcenia odpowietrznika z zacisku urwał się tak był wspawany w całość ;P Kupno "nowego" i na szczęście pozostałe odkręciły się bez urywania uff... Jak by tego mało pęknięty miałem przewód hamulcowy.. wymieniłem.. a tu ciach pękł drugi szok xD Ale zostały wymienione i jak narazie wszystko działa. oprożniony cały płyn i zalany nowy.. Teraz kwestia tego silnika zastanawia mnie ten skok mocy.. czy to spowodowane tymi posklejanymi dolotami powietrza czy to jednak grubsza sprawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz to mniejsze OBC, też to mam. Tam w ogóle funkcje są pod innymi numerami, z tego co kojarze to chyba tylko do 10 coś tam pokazuje a później nic nie ma. I całkiem inny jest rozkład funkcji, poradniki np. jak zmienić jezyk do tego OBC nie pasują bo jezyk jest pod innym numerem i nie trzeba odblokowywać nic na 19 bo się i tak nic nie dzieje.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma rozpiski bo sam ostatnio w tym grzebałem własnie żeby zmienić jezyk. Zawsze probowałem odblokować dodatkowe funkcje na 19 numerze ale on po prostu wylaczal OBC. Wiec sam zaczalem wpisywać numery po kolei i trafiłem na jezyk który był całkiem w innym miejscu niż to sugerują poradniki na necie. Wiec jest różnica miedzy dużym obc a mniejszym. Bo jest jeszcze mniejsze 7 przyciskowe :P
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po sprawdzeniu cisnienia w cylindrachna 2 pierwszych po 11 reszta po 10 takze chyba planowanie glowicy mnie na razie nie czeka ? :oops: bo czytam ale chciał bym uzyskać konkretną odpowiedź bo jak zwykle wszędzie co innego ;/ pierwsze co teraz zamawiam to te poklejone doloty, przeplywke i uszczelke pod kopulke bo wlasnie tam mam niewielki wyciek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe kolego nie jestem jakiśm mechanikiem ;) Więc co do moich nazw można mieć spostrzeżenia haha ale chodzi mi o tą pierwszą uszczelke pod klawiature. Do tego widziałem są jeszcze jakieś uszczelki pod świece(jest konieczność ich wymiany ?) I jak z tym ciśnieniem ? jest ok jak narazie ? To falowanie podejrzewam że jest od walniętej przepustnicy ale się to okaże jak go wymienie ;)

 

a elektryczne lusterka naprawione :D przyczyna odpieta kostka xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod deklem zaworów coś takiego :P ja na to tak mówie :)

 

tak uszczelki na świece też wymień. Nie wiem czy jeszcze tam jakiś uszczelek nie masz na śrubach. U mnie przy r6 jest jeszcze chyba 11 czy 12 gumowych podkładek pod śruby. Zobacz sobie na schemacie swojego silnika na realoem.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie bo czytam i czytam i glupieje :D jak jest z tymi kolektorami ssacymi moge wlozyc od wiekszego motoru ?? Bo bardzo mnie to interesuje bo jezeli ma to chociaz minimalnie osiagi poprawic to to zrobie ;) bo i przeplywomierz ? A przepustnica ?

 

cholera 1 punkt mi zostal ;O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pomozcie ! Łącznik elastyczny wału mam do wymiany.. Nic nie odczuwam ale wyglada strasznie.. Wziąłem się za wymiane i zonk.. Gdzieś jakaś jest jeszcze blokada? Nie mogę całego wału wycofać i musiałem skręcić spowrotem i teraz jest masakra... Powiedzcie co tam trzeba zrobić żebym mógł go zmienić... Chodzi mi o ta gumę http://allegro.pl/przegub-walu-lacznik- ... 25363.html i teraz go poskręcałem spowrotem pewnie w innej pozycji i mi gałka drzy i wgl cale auto hehe rak miedzy 2-4tys obrotów :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest łącznik elastyczny wału-tłumik drgań.

Wał musisz odkręcić od dyfra, odkręcić podporę wału i go wycofać do tyłu. Wydech odepnij z wieszaków i się opuści na tyle żebyś miał dojście. Wał napędowy w miejscu tego łącznika wchodzi na wałek wychodzący ze skrzyni biegów-dlatego nie możesz go zdjąć :wink:

Jeżeli kupiłeś ten z allegro to nie dokonałeś dobrego wyboru, nie wytrzymują zbyt długo. Auto Ci drży ponieważ maż pozrywany i powoduje bicie, jak zakładasz nowy to nie ma znaczenia jak go przykręcisz.

PS. Wyczyściłem temat. Pisz rzeczowo bo robi się potem śmietnik.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tzn on sie wycofa na tyle zeby to wlozyc ale nie tak zeby wyskoczyl z tej skrzyni ? Bo sie troche pogubilem heh ale w pon mam nadzieje to ogarne. I pozniej fotki jakies nowe powrzucam bo mialem przygode z szyba jeszcze w tym czasie ;) nie nie kupilem tego, wzialem jakis tu od nas z auto partsa jakis za 80zl bo znajomy ma jakies rabaty i jeszcze 2 drazki stabilizatora bo mi puka prawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wał musisz wycofać tak żeby spadł Ci ze skrzyni bo inaczej nie wyjmiesz tej gumy. Rób tak jakbyś chciał zdemontować wał-odkręć go wszędzie i opuść następnie cały wał przesuń do tyłu żeby zsunął się z wałka ze skrzyni (tak ok. 10 centymetrów) i wtedy wymienisz.

Trzeba było szukać oryginału-nawet w używce :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://olx.pl/m/oferta/pokrywa-zaworow-bmw-e39-528-e38-e36-CID5-IDb9UFN.html?code=768bacc8c3 czy to bedzie pasowac do mojej bawarki ?? http://olx.pl/m/oferta/pokrywa-zaworow-bmw-e39-528-e38-e36-CID5-IDb9UFN.html?code=768bacc8c3

 

pekla mi pokrywa przy dokrecaniu xD a uszczelki byly tak trmwarde ze szkoda gadac, wylamywaly sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrywe przykreca sie lekko :P

 

masz m52 czy m50 bo pod nickiem masz napisane m50, a w swojej galerii masz napisane m52.

 

Do m52 masz 2 rodzaje przykrywek do chyba 95r były aluminiowe całe i wtedy są płaskie uszczelki, po 95 były plastikowe właśnie takie czarne chyba jak pokazujesz i wtedy też jest inna uszczelka, taka na 1cm wysoka.

 

Od razu zmień uszczelki na świece 2x takie okularki. Ja też mam twarde ale złożyłem na starej bo nie cieknie a nową kupiłem złą uszczelkę :P wiec niedługo też zmienie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.