Skocz do zawartości

serwis BMW F30


magdaf30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako kobieta i posiadaczka pierwszego w życiu BMW (ma dopiero 4 miesiace)proszę kolegów o radę -tzn jak działa ten serwis 5 lat inclusive-czy mam robić przeglądy tylko wedlug wskazań komputera(pokazuje mi czerwiec 2017 !!!) czy raz na rok i tak wymieniac olej i filtry-wtedy pewnie odpłatnie.Co radzicie-mam 320 i ,przebiegi tak 12 tys/rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobije do 15 tys. to wymień olej i filtr oleju na swój koszt. tak samo w połowie między interwałami serwisowymi pokazywanymi przez komputer: przy 30 wymienią Ci za darmo w ASO, potem przy 45 znowu wymieniasz sama, itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak przedmówca :D

Robię wymianę na swoich oryginalnych częściach wymianę oleju z filtrem oleju w ASO za 120pln a po 30 tys muszę się przypomnieć BMW bo pokazuje jeszcze 7000 do wymiany. Jeżdżę sporo po Wrocławiu i myślę że te 15tyś jest ok. Niektórzy polecają nawet przy 10tyś ale to już raczej przesada.

Zrobisz jak będziesz uważał. Jak uprawiasz binarny tryb jazdy to częściej. Robisz długie trasy przy umiarkowanych prędkościach to pewnie nawet po 30tyś nie będzie problemu. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam jeszcze takie trochę inne pytanie odnośnie serwisu:

-Czy mając pakiet "service inclusive +" (darmowy serwis dot, wymiany filtrów i oleju itp) nie złamię jakiejś umowy podkręcając moc silnika przez czip\soft?

Mam zamiar zlecić czipowanie profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu modyfikacjami ale czy mimo to serwis może mi odmówić bezpłatnego serwisu?

 

-Jeszcze jedno: czy w modelu 316d jest fabrycznie montowany zawór upustowy (blow off)- fajnie by było posłuchać "psikania" po owym podkręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie trochę inne pytanie odnośnie serwisu:

-Czy mając pakiet "service inclusive +" (darmowy serwis dot, wymiany filtrów i oleju itp) nie złamię jakiejś umowy podkręcając moc silnika przez czip\soft?

Mam zamiar zlecić czipowanie profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu modyfikacjami ale czy mimo to serwis może mi odmówić bezpłatnego serwisu?

 

-Jeszcze jedno: czy w modelu 316d jest fabrycznie montowany zawór upustowy (blow off)- fajnie by było posłuchać "psikania" po owym podkręceniu.

To w sumie ciekawe pytanie bo gwarancji raczej na pewno nie uznaliby. Ale w sumie serwisować dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.