Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem


yio

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę. Zacina mi się w aucie centralny zamek, którego nie mogę otworzyć ani zamknąć. W tym samym czasie przestają działać wycieraczki, pompka spryskiwacza i elektryczne szyby. Gdzie może być przyczyna dolegliwości? Auto E34 89r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem niedawno to samo w E-36 i u mnie byl walniety modul centralnego zamka. Zniknelo oswietlenie wnetrza i centralny zamek (szyby i szyber mam na korbke). U Ciebie na 99,9% jest to samo tylko ze basz jeszcze sterowanie wycieraczkami w tym module. Bylo wiele razy na forum o tym

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobne objawy spowodowało zwarcie wprzewodach klapy bagażnika zaizolowałem przycięte przewody i po sprawie.Mechanik kazał zostawić samochód na 2dni :duh: Wtedy przycinał mi się centralny ,oświetlenie zegarów i el.szyby.

 

Nie doczytalem dobrze posta. Zrozumialem ze juz sie zacial calkowicie i ze wycieraczki i reszta tez nie dziala nie dziala.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z bezpiecznikiem zasilajacym moduły pod tylnim siedzeniem.

Bezpiecznik ten znajduje się również pod siedzeniem ale po stronie akumulatora w czarnym plastikowym pudełeczku.

Od klemy plusowej na akumulatorze jeden z przewodów idzie właśnie do tej puszeczki. Gdy ją otworzysz zobaczysz 80A bezpiecznik, który może nie będzie przepalony, ale napewno pęknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radził robertbmw pęknięty był bezpiecznik listkowy 80A w pudełeczku obok akumulatora. Po prostu pod wpływem czasu i wstrząsów pękł. Nie wiedziałem do tej pory, że w moim aucie mogę znaleźć tego rodzaju bezpiecznik. Dzięki wszystkim za rady, które dla mnie okazały się w pełni trafione. Pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

mam problem też z centralnym ale troszke z innej beczki. W drzwiach kierowcy nie dało się rady otworzyć centralnym drzwi, kluczyk nie chciał się przekręcić. Rozruszałem go trochę i teraz dało rade zamykać drzwi, ale nie szło ich otworzyć. Kuracja WD40 pomogła teraz zamykają się i otwierają. Ale pojawił się problem że po zamknięciu drzwi przez chwilę słychać głośne brzęczenie z zamka kierowcy. Nie wiecie przypadkiem jak usunąć te ustarkę? Zależy mi żeby grało wszystko w 100% bo beta musi być w stanie idalnym :D dodam że chodzi o 525i 24v 1991r. Dzięki za odp. Wesołych Świąt

Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.