Skocz do zawartości

[E39] Centralny zamek tył - nie zamyka


polowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam od pewnego czasu problem z jednymi drzwiami (tyl prawa strona). Jak jest ciepło na dworze, to centralny nie zawsze się otwiera. A jak sie otworzy to nie zamknie (i tu jest problem, juz kilka razy auto zostawilem otwarte). Centralny chodzi wtedy bardzo powoli, jakby nie miał siły.

W tej chwili jest chłodniej i wszystko działa idealnie.

Gdzie szukać uszkodzenia? Rozbierałem drzwi, wszystko luźno chodzi. Nic nie haczy.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem tyle, że na amen nie działał zamek ale od kierowcy. Podmieniłem siłownik dalej to samo. Okazał się winny sterownik od kierowcy (ten co steruje szybami lusterkami) może go podmień i zobacz czy jest poprawa. U mnie zrobiły się w nim zimne luty. Co ciekawe pomogła kompiel w wanience do zalanych telefonów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

i co to było? naprawiliście ? :)

Ja własnie zauważyłem, że od kilku tygodni coraz wolniej działa mi zamek kierowcy. Zawsze zamykały sie jednocześnie, a teraz wyraźnie jeden sie spóźnia. Dzisiaj jest mróz i drzwi mi sie nie zamknęły :/ kluczykiem pokręciłem kilka razy i zaskoczył, ale ledwo. Elektronika zazwyczaj jak się rypie to nagle a nie tak długo i stopniowo.

A w ogóle gdzie znajdę ten moduł sterujący ? Drzwiami lusterkami itp? Czy każde drzwi mają swój własny ?

 

edit: No i dzisiaj zdechł zamek na jakiś czas. Szyby lusterka chodzą normalnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie tylne prawe drzwi maja problem tzn. przy zamykaniu nie zawsze sie zamykaja z centralnego, czasami dopiero za drugm razem, otwieraja się czasami też nie zawsze... Wciskam centralny na pilocie jest dzwiek zamykania zamyków ale rygel od tylnych prawych nie idzie w dol i zostaja otwarte albo zamkniete przy otwieranu... za drugim razem najczęściej zamyka.

Wyczytałem, że to problem najprawdopodobniej sterownika zamka drzwi, kupiłem zamek i wyjąłem z niego ten sterownik.


Jak z dobraniem się do tego czy trzeba ściągać klamkę, ramkę zamka itd tak żeby tylko podmienić sam sterownik jaka jest najszybsza droga? I dodatkowe pytanie czy ściągając to wygłuszenie drzwi żeby spowrotem założyć muszę mieć silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z zamkiem nie podpowiem, ponieważ nie robiłem tego, spróbuj poszukać filmów na youtube. Jeżeli masa uszczelniająca (butyl) jest klejąca jeszcze to wystarczy dobrze ją podgrzać i przykleić, jak nie to kup sobie rolkę sznuru butylowego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tego mi brakowalo co to za masa tam jest... wczoraj zakupilem ten butyl.


Jezeli chodzi o objawy co opisalem to powodem okazal sie ten sterownik, rozebralem to wszystko i po podmianie na razie od 3 dni za kazdym razem zamyka i otwiera. Ogladalem przed robota jakies filmiki ale wszystkie byly chyba wersji przedliftowej bo wiecej rozbierania - u mnie rocznik 2002 zdjemujemy tapicerke, wygluszke i wystarczy wyciagnac sam zamek bez klamki, ramki itd. Z samego zamka mozna odlaczyc sterownik i podmienic na inny. Airbaga nie odlaczalem.

Teraz pozostaje mi wyczyszcic stary butyl, nalozyc nowy i zlozyc wszystko spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
u mnie problem ciagle pojawia się i znika. Przeszła zima, lato znowu teraz zima i czasami któreś drzwi nie chcą mi się zamknąć. Zauważyłem ze częściej dzieje się to gdy jest zimniej. Ostatnio nie zamknął mi się cały tyl auta, a raz nie rozłożyło mi się prawe lusterko... Za to zniknął częsty problem z ciężka praca zamka koerowcy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To się nazywa "auto z duszą" :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.