Skocz do zawartości

F32 435i spryskiwacze reflektorów


SzybkiKuba

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem trochę dziwną prawidłowość - przynajmniej inne działanie niż w dotychczas używanych BMW. Otóż przy jeździe na dziennych spryskiwacz świateł nie działa - to jest normalne. Ale jak włącze światła mijania to przy pierwszym uruchomieniu spryskiwaczy po tym fakcie, nie zawsze działają od razu. Wiem że lampy są "czyszczone" co ileś tam cykli czyszczenia szyb, ale po zgaszeniu auta czy wył/wł lamp we wcześniejszych zawsze liczyło się na nowo od tego momentu. Też tak macie czy spryski mi po prostu szwankują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F30, ale dziala to dokladnie tak samo jak u Ciebie - wydaje mi sie, ze jak przytrzymasz odpowiednio dlugo spryskiwacz to zacznie tez myc reflektory, niezaleznie od tego kiedy ostatnim razem to robil. Nie testowalem dokladnie tego, a standardowe zachowanie mi wystarcza, aby reflektory byly odpowiednio czyste.

 

Btw. mala rada - jesli zalejemy plyn, ktory bmw nie wykrywa (czyli wiekszosc :)) to przy komunikacie niski poziom plynu auto nie odpala spryskiwania reflektorow w ogole - sa 2 rozwiazania tego problemu: trzeba byc bardzo szybkim i spryskac zanim pokaze sie komunikat, albo zalewac plynem, ktory jest wykrywany. Ja uzywam Sonax-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F30, ale dziala to dokladnie tak samo jak u Ciebie - wydaje mi sie, ze jak przytrzymasz odpowiednio dlugo spryskiwacz to zacznie tez myc reflektory, niezaleznie od tego kiedy ostatnim razem to robil. Nie testowalem dokladnie tego, a standardowe zachowanie mi wystarcza, aby reflektory byly odpowiednio czyste.

 

Btw. mala rada - jesli zalejemy plyn, ktory bmw nie wykrywa (czyli wiekszosc :)) to przy komunikacie niski poziom plynu auto nie odpala spryskiwania reflektorow w ogole - sa 2 rozwiazania tego problemu: trzeba byc bardzo szybkim i spryskac zanim pokaze sie komunikat, albo zalewac plynem, ktory jest wykrywany. Ja uzywam Sonax-a.

Co to znaczy płyn, który BMW nie wykrywa? Od nowości jeszcze nie dolewałem płynu (ostatnio dolali mi w ASO, podczas wymiany oleju) więc temat jest mi obcy...

Jaki zatem płyn można dolewać, żeby był wykrywany :shock: jeśli np. kupię na BP czy Shellu to auto mi go nie wykryje? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum F30 jest juz o tym pare stron :)

viewtopic.php?f=163&t=199370

 

z mojego doswiadczenia - bp i biedronki nie wykrywa, teraz uzywam tylko sonax i dziala (koncetrat bmw tez dziala, ale ta cena i pomysl, zeby jechac do serwisu kupowac plyn :D ). Cieszmy sie, ze nie musimy tankowac aut u dealera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoamtko, czyli mam kupować jakieś koncentraty i bawić się domowego chemika i rozcieńczać to w różnych proporcjach w zależności od temperatury? :shock: Kto ma czas na takie zabawy... nie rozumiem jak można skomplikować tak prostą sprawę... w drugim japońskim aucie mam spryskiwacze xenonów i leję co chcę i od lat nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, a tu takie jaja w nowym BMW... czyżby zbudowanie spryskiwacza było aż tak skomplikowane... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje płyn z Shella i w sumie też nie zauważyłem problemu poza tym od czego zaczął się wątek. Jednak jak się okazuje takie działanie jest normalne. W weekend pojeździłem taty X'em i działają jak w F32 - zgaszenie auta nie kasuje pamięci ile razy użyliśmy czyszczenia szyby. W starszych widocznie było inaczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.