Skocz do zawartości

Wymiana FRM na FRM2


R420

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat parę dni temu oddałem samochód do zakładu,który już parę razy robił taką wymianę lamp i oni dorobili wiązkę. W trakcie montażu warsztat stwierdził, że lampy są w środku uszkodzone, bo nie działa w nich skręt. Twierdzą, że dobrze wykonali instalacje i kodowania. Wyłączyli więc funkcję skrętu, żeby nie było błędu. Powiedzieli żebym poszukał firmy co regeneruje lampy, albo najlepiej kupił xenony nieskrętne. Lampy niby działają, błędów nie ma, ale świecą bardzo krótko tak że mało co widać w nocy :cry: Spróbuje jeszcze podjechać na skp żeby spróbowali lampy wyżej ustawić. Ale mam pytanie: czy mimo wyłączenia ahl w skrętnych lampach powinny one poprawnie działać jak zwykłe xenony? Czy nie da się ich tak zakodować, żeby bez tej funkcji sprawnej normalnie świeciły. Jeśli ktoś coś wie będę wdzięczny za informacje.

 

A podstawowe rzeczy sprawdzili? Mowa tutaj o przetwornicach, żarnikach, może warto byłoby to sprawdzić zanim wyślę się lampy do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Żarniki i wszystkie żarówki założyłem nowe. Dziś byłem jeszcze u innego elektronika od bmw. Sprawdził wiązkę i wygląda na to, że jest dobra. Nie można się było połączyć z dwoma modułami skrętu smc, więc jeszcze spróbuje je wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żarniki i wszystkie żarówki założyłem nowe. Dziś byłem jeszcze u innego elektronika od bmw. Sprawdził wiązkę i wygląda na to, że jest dobra. Nie można się było połączyć z dwoma modułami skrętu smc, więc jeszcze spróbuje je wymienić.

Jeden uszkodzony moduł, potrafi zablokować komunikację z obydwoma SMC w lampach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.