Skocz do zawartości

E60 520i Jaki rozmiar opon letnich na 19" felgi


Morfix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Koła na zimę już mam. Ale auto kupiłem na ślicznych 19 calowych felgach. Przód 245/30, tył 275/30. Lubie jak jest twardo i lubię szybkie zakręty ale uważam, że na polskie drogi 275 na tył, to jednak przesada. Tym bardziej, że zdarza mi się przycierać nadkolami tylnie opony.Wiem, że tak opcjonalnie zaleca producent ale on nie jeździ po naszych ślicznych drogach. Poza tym, znalazłem gdzieś w sieci, ze w innej wersji silnikowej serii 5 dopuszczalny jest rozmiar 245/30 na wszystkie koła. Myśląc o wiośnie, przeglądałem oponeo. Jest tam bardzo mało opon o profilu 30. W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy mogę do swojego E60 520i założyć komplet kół na przód i tył w rozmiarze 245/30 R19 bez negatywnych konsekwencji?

2. Czy nie będzie problemu, jak podniosę się z kompletem kół na rozmiar 245/35 R 19, ewentualnie na 235/35R19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale auto kupiłem na ślicznych 19 calowych felgach. Przód 245/30, tył 275/30.

 

Tył jest dobry... przód już nie. powienieś mieć z przodu 245/35 R19

 

 

Co do przycierania.... jakie masz felgi ? masz dwie szerokości felg więc na tył mógłbyś dać 255/30 R19 ale bedzie wyglądac na 5er kiepsko.

 

Napisz co to za felgi (szerokość obręczy i ET - ewentualnie nazwe/wzór)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem koła na zimowe i już jestem w temacie...

Problem z 19 calowymi felgami polega na tym, że to chińszczyzna z podrobionymi znaczkami, a nie orginał. Mają za male ET.

Znalazłem na tylnich oznaczenie 19x9 1/2JJ, cokolwiek to znaczy. Na przednich felgach mam: 19x8 1/2JJ. Ponieważ poprzedni właściciel kupił felgi kierując się wyglądem i ceną, a nie parametrami, miał później problem, żeby to wszystko zamontować, bo zarówno z przodu, jak i z tyłu felgi zahaczają o osłony amortyzatorów. W związku z tym zamontował dystanse. Z przodu 20mm, z tyłu 32mm.... Z przodu jest ok ale tył wystaje już za bardzo i dlatego obciera, że fiu fiu...

Pytanie: Czy jedynym wyjściem, jakie mi pozostaje, to sprzedać chińszczyznę, dołożyć i kupić orginał, na wiosnę, czy mogę nie iść w koszty i wystarczy kupić mniejszy dystans na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuję. Z takimi kupiłem. Na zimę dostałem komplet felg 16" Czyli albo maksymalnie duże albo małe. Felgi są ładne w dobrym stanie. Opony z przodu również brzytwa.W pierwszym poście pomyliłem się, z przodu jest rozmiar opon 245/35 R19, a więc ok. Problem stwarza tylko tył. Jeśli jest opcja, że jak kupię mniejsze dystanse (jakie?) będzie wszystko oki, to wolę kupić dystanse i dwie nowe opony na tył, bo obecnie jestem na ogranicznikach.

Jeśli natomiast, żeby było dobrze , będę musiał kupić komplet felg, to będę myśleć o 18 calach... W związku z tym mam też drugie pytanie:

Czy 18 cali do mojego 520i ma z przodu i z tyłu taki sam rozmiar, czy również tył jest szerszy? Czy mógłby ktoś podać jaki powinien być rozmiar felgi 18" na przód i tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 18 cali do mojego 520i ma z przodu i z tyłu taki sam rozmiar, czy również tył jest szerszy? Czy mógłby ktoś podać jaki powinien być rozmiar felgi 18" na przód i tył?

 

Spójrz na wklejkę z ciśnieniami opon. Masz tam różne możliwe do twojego auta konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie zdaje ze daskiemu chodzilo ze do 520i sie nie oplaca montowac 19 cali

 

 

Dlaczego? Aż tak duża utrata mocy? Bo trakcja wydaje mi się, jest taka sama niezależnie od wersji sinikowej.

Tak przy okazji. Co sądzicie o takich felgach?

http://allegro.pl/felgi-18-5x120-bmw-e60-e61-e63-e66-m-power-i5677139245.html

Wpadło mi w oko jeszcze coś takiego niby orginał ale w tabelch rozmiarów widziałem, że do e 60 powinno być ET 20, a tam widzę ET 24. Będzie do mnie pasować?

 

http://allegro.pl/oryginalne-felgi-5x120-8jx18-bmw-e65-e66-e39-e60-i5713072690.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.