Skocz do zawartości

Wpadłem w dziure prawym kołem [318]


Pacino20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadłem w dziurę nieoznakowaną na ulicy ( asfalt ) przy zmianie pasa z prawego na lewy..

Problem jest taki, że prawym kołem wleciałem do dziury. Od tej pory mam wrażenie, że autem jeździ się gorzej i przy nierównościach ( kamienna droga ) słychać głuche bicie z prawej strony.

Mailem robioną geometrie. Auto jeździło okej. Teraz czuje, że kontrola trakcji mocno pracuje. Dodam, że miałem kiedyś na drodze sporo jakiś mniejszych dziur, ale bylo okej.

Ale ta ostatnia... Tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpadłem w dziurę nieoznakowaną na ulicy ( asfalt ) przy zmianie pasa z prawego na lewy..

Problem jest taki, że prawym kołem wleciałem do dziury. Od tej pory mam wrażenie, że autem jeździ się gorzej i przy nierównościach ( kamienna droga ) słychać głuche bicie z prawej strony.

Mailem robioną geometrie. Auto jeździło okej. Teraz czuje, że kontrola trakcji mocno pracuje. Dodam, że miałem kiedyś na drodze sporo jakiś mniejszych dziur, ale bylo okej.

Ale ta ostatnia... Tragiczna.

 

 

:cool2: Jak Ci pomóc ? Zadać za Ciebie pytanie ? :mrgreen: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpadłem w dziurę nieoznakowaną na ulicy ( asfalt ) przy zmianie pasa z prawego na lewy..

Problem jest taki, że prawym kołem wleciałem do dziury. Od tej pory mam wrażenie, że autem jeździ się gorzej i przy nierównościach ( kamienna droga ) słychać głuche bicie z prawej strony.

Mailem robioną geometrie. Auto jeździło okej. Teraz czuje, że kontrola trakcji mocno pracuje. Dodam, że miałem kiedyś na drodze sporo jakiś mniejszych dziur, ale bylo okej.

Ale ta ostatnia... Tragiczna.

 

 

:cool2: Jak Ci pomóc ? Zadać za Ciebie pytanie ? :mrgreen: :lol:

 

 

Faktycznie zapomniałem zadać pytanie. :mad2:

Co mogło się stać? :mrgreen:

 

 

 

 

Kto naprawi teraz szkodę. Ja czy zarządca drogi? Byliście w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety ale Ty zapłacisz, bo to walka z wiatrakami. Policja musiałaby przyjechać i spisać notatkę, żebyś miał jakąś podkładkę.

Oglądałem kiedyś dokument o facecie, który wjechał w uszkodzoną studzienkę kanalizacyjną i uszkodził samochód no i chciał odszkodowania. Zarząd dróg przepychał sprawę do zakładu wodno-kanalizacyjnego i odwrotnie. Najlepsze było to, że pieniądze wypłaca ubezpieczyciel, który w tym przypadku był ten sam dla obu podmiotów, bodajże UNIQA....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem STOP Drogówka i była tam sytuacja, że koleś rozwalił sobie felge przez taką dziurę. Zadzwonił po policje, przyjechała, spisała jakieś zaświadczenia i on później musiał udać się do zarządu dróg z tym zaświadczeniem i odszkodowanie. Jak to suię skończyło, nie wiem.

 

Co do uszkodzeń, obstawiałbym skrzywienie felgi, zniekształcenie opony lub coś w zawieszeniu, typu rozlany amorek, peknieta sprężyna lub uszkodzenie jakieś gumy na wachaczu. Proponowałbym wjechać na kanał i ruszając samochodem sprawdzić czy nie ma jakiś luzów. Zdjąć koło, zobaczyć czy cos tam sie nie stało, no i dać je do wulkanizatora, żeby sprawdził wyważenie.

Najlepiej powiedz dokładniej co się dzieje podczas jazdy, typu jakieś drganie, ściąganie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygrasz bez policji na miejscu zdarzenia.

Wcześniejszym samochodem wpadłem w dziure, ba, wyrwa w drodze. Rozwaliłem dwie felgi+dwie opony. Na następny dzień dzwoniłem do zarządu dróg i podobnych instytucji. Przy takim wypadku musi na miejsce policja przyjechać lub straż miejska i spisać notkę ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.