Skocz do zawartości

BMW 320d E46 bierze olej


Rufi46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem BMW 320d e46, facet w ogłoszeniu pisał i zarzekał się,że auto nie bierze ani grama oleju. Tymczasem po przejechaniu ok 500 km ubyło mi ok 500 ml oleju. Nie ma nigdzie wycieków, silnik jest suchy, pracuje dobrze, zakopci tylko czasem jak dam pedał w podłogę, bo tak to żadnego dymku nie ma. Jak sprawdzić co jest przyczyną takiego poboru oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie turbina bierze, zdejmij dolot do turbo i sprawdź luzy na wirniku, możesz też zdjąć dolot do IC i sprawdzić czy nie jest tam mokro od oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sprawdzic luzy na turbo tak jak dostales podpowiedz

pod kompem sprawdzic czy potrafi utrzymac cisnienie, jej prace przy roznych obr/obciążeniu itp

ogolnie warto pelna diagnostyke zrobic, turbo, przeplywka, szyna, egr itp

 

turbo regenerowane a jaki przebieg ? magiczne 200kkm ?

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię sprzedawca w jednym oszukał bo powiedział że nie bierze oleju to może znaczyć że cię we wszystkim oszukał.

Do tego co Ci już napisano to jeszcze trzeba brać pod uwagę zwiększone przedmuchy przez co odma nie nadąża wyłapywać oleju i to idzie w dolot.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprawdziłem w dwóch warsztatach, zrobiłem diagnostykę silnika i okazało się,że silnik jest rozszczelniony, w związku z czym olej dostaje się gdzie tylko może.

 

Za taką "diagnozę" ci specjaliści powinni w ryj dostać. Co to znaczy, że silnik jest rozszczelniony? Skoro patrzyłeś i nie cieknie z niego jak z zarzynanej świni, to co, rozszczelnił się rozumiem do czarnej dziury, która tenże olej zasysa?

 

Bzdura. Pierwsze co zrób, to podaj rocznik wozu, od tego zależy dalsza diagnoza.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carloś , spoko , niema co od razu dawać po ryju bo nie wiemy co było zlecone warsztatowi ? jak to było w stylu : ile będzie u was kosztować naprawa nadmiernego zużycia oleju ?

Postawić dobrą uzasadnioną darmową diagnozę w 5 minut to nikt się nie odważy, no to się mówi ogólnik typu : rozszczelnienie silnika pod co można wszystko podciągnąć.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za diagnostykę dałem 150 zł, rozkręcali różne części silnika, nawet porobili zdjęcia. Olej dostaje się wszędzie, jak napisali mi w opinii: "stwierdzono nadmierną ilość oleju silnikowego w układzie dolotowym silnika: rury dolotowe, intercooler, odma silnika, turbina". Rok auta to 2001 po lifcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to na jakąś szopke a nie warsztat

 

kazde auto doładowane ma olej w dolocie, mniejsze lub wieksze ilości, pytanie ile tego miałeś u siebie, ile wylało sie z IC o ile wogle go zdemontowali...

bo jesli zdjeli wąż przed egr, zobaczyli od srodka nalot oleju to gratuluje im fachowosci :duh:

inna sprawa olej w dolocie (oczywiscie duze ilosci) nie swiadczy odrazu o rozszczelnieniu silnika, moze np turbo puszczac

 

znajdz normalnego specalistę ktory sprawdzi silnik programem do diagnostyki bmw (nie uniwersalnym czytnikiem do bledow), parametry podczas jazdy z wielu czujników

własciwa diagnosta da odpowiedz dlaczego dymi itp, bo skoro dymi to ma niewlasciwy sklad mieszanki paliwo/powietrze a za ten sklad odpowiada troche elementów ;)

 

napisz skąd jestes moze któs z forum jest z okolicy i pomoże, dobrego mechanika który ogarnie bmw nie znajdziesz po warsztatach klepiących kury czy cztery zera dla frajera :wink:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tym olejem to tak jak napisałeś

stwierdzono
to mogli uczniowie z samochodówki zrobić ale jaka jest diagnoza ? czyli dlaczego tak jest ? bo stwierdzenie że to
że silnik jest rozszczelniony
to jest ogólnikowe stwierdzenie i za mało jak za płatny raport.

Luzy na turbinie mogą zaświnić olejem intercooler i wszystko po drodze aż do samego dolotu i jak sie tego w porę nie zrobi to może grozić zapętleniem silnika.

Ja na twoim miejscu to bym zaczął od sprawdzenia turbiny.

 

Ps.

Widzę że Puzon mnie uprzedził i Ci napisał fachowo

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.