Skocz do zawartości

530D automat, dziwne zachowanie sprzęgła


CK530D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, mam pewien problem ze skrzynią/konwerterem. Ostatnio jechałem po trasie jakieś 300km, dosyć dynamicznie i już prawie na finiszu podróży poczułem dziwną pracę sprzęgła. Mianowicie coś jak uślizg ale odczuwalny najbardziej na 3 biegu, lekko na 4. Mało tego na tempomacie powyżej 100km/h czuć takie szarpnięcia jakby dotknięcie hamulca, pojawiające się co 1-2 sekundy. No i kolejna rzecz, przy zmianie biegów. Gdy wskakuje wyższy bieg czuć jakby sprzęgło "złapało", puściło na chwilę i znowu łapie. Tzn po wskoczeniu biegu czuć że wskoczył później odpuszcza troche, obroty wzrastają i znowu "zakleszcza". Ciężko to trochę wytłumaczyć ale w razie czego mogę nagrać filmik jak się zachowuje obrotomierz w tym czasie. No i nie wiem czy sobie wkręcam ale chyba słabiej "ciągnie" przy wrzuceniu P, tzn wolniej przyspiesza bez dodaniu gazu. Czy ktoś może mi coś doradzić bo nie bardzo mogę znależć dobrego mechanika, a może ktoś miał podobny problem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu Wszyscy nie wywróżyli wizyta w serwisie ASB Cię nie ominie. Ja bym zaczął od sprawdzenia poziomu oleju ( o ile to mozliwe). Niewykluczone, że to jednak coś z konwerterem.

 

Btw, chyba bedzie lepiej jak znajdziesz podobny duzy temat i podepniesz sie pod niego. Wieksza szansa, że odpowie Ci na Twoj post ktoś kto mial podobny problem. No i pozniej jest też wszystko w jednym miejscu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem podobnych postów, naczytałem się ale nic podobnego nie znalazłem. Sprawdzę na dniach poziom oleju i podjadę do zakładu mech specjalizującego się w automatach bo znalazłem taki w okolicy. Po powrocie napiszę co się dowiedziałem. Nie znam się za bardzo na budowie automatów ale czy możliwe że to sterowanie skrzynią czy raczej usterka mechaniczna ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Olej sprawdzony i stan jest ok. Wizyta u 2 "fachowców" żaden nie wie co to może być. Został jeszcze trzeci, ostatni w świętokrzyskim i jak on nie będzie wiedział to zostaje mi loteria, wymiana konwertera, regeneracja mechatronika itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.