Skocz do zawartości

316.climatronic nawiew nie działa


snapy93

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę się zapoznać na przyszłość.

viewtopic.php?f=68&t=120678

 

 

Witam zakupiłem ostatnio e36 na climatronicu, niby wszystko ok, ale climatronic nie załącza dmuchawy.

Wina jeża? Czy może być jeszcze jakiś inny powód?

Drugie pytanie, czy jeżeli klimatyzacja się nie załącza to może być też wina panelu climatronic i jakiegoś "rezystora" w nim? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć tylko osłonę nad pedałami pod kierownicą i po prawej stronie na tunelu środkowym będzie nagrzewnica a w niej przykręcony na dwa wkręty "jeż". Odepniesz kostkę z przewodami od niego i wykręcasz wkrętki i po sprawie... pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeż znaleziony :)

Teraz poszukuje jakiegoś używanego na terenie Gdyni, jeżeli ktoś z rejonów to zapraszam do kontaktu, chętnie zakupie :)

 

A pytanie pozostaje kolejne czy panel klimatyzacji może być odpowiedzialny za to że klima się nie załącza?

Bo kompresor ok, układ szczelny klima nabita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat bo mam problem również z dmuchawą a mianowicie ogólnie wszystko działa dmuchawa dmucha ale siła nadmuchu rośnie tylko do połowy zakresu na panelu klimatronika tzn. od zera do połowy siła wzrasta proporcjonalnie z zapalającymi się kwadracikami na panelu ale tylko do połowy potem dodając jeszcze siła nawiewu się nie zmienia tylko kwadraciki się zapalają. Czyli tak na chłopski rozum nawiew działa tak na 50% i moje pytanie czy to wina jeża czy dmuchawy czy może klimatronika??? .pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam , również mam problem z climatronicem. Mój jest trochę inny , dość często wyłącza się panel , w tym momencie nic nie działa , gdy się włączy wszystko działa jak powinno. Ale zdarza się również , że panel włączy się za każdym razem , nie gaśnie , wtedy natomiast wgl nie działa nadmuch , nie reaguje na nic , moc max. zero reakcji , klima włączona , zero reakcji. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ? panel ? a może jeż ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.