Skocz do zawartości

Nie równa praca silnika na jałowym m50b20


GRAND512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni jestem posiadaczem bmw e34 z 1993 520i m50b20 vanos. Samochód normalnie jeździ, pali dobrze ma swoją moc ale na biegu jałowym nierówno chodzi silnik coś takiego jak na tym filmiku"
" tyle że nie skaczą tak wysoko obroty tylko normalnie jak jest zimny chodzi na ssaniu i i stara się dobrze pracować ale za chwile nierówno pracuje i potrafi zgasnąć na ciepłym od razu nim rzuca czasem po odpaleniu potrafi zgasnąć. Podłączaliśmy pod kompa ale nic nie pokazało, podmieniałem przepływkę, czyściłem krokowy i nic odpinałem cewki to chodzi na wszystkich. To jest moje pierwsze bmw i nie znam się na tych silnikach jeszcze więc proszę o pomoc co tam mogę posprawdzać i jak to zrobić. Dziękuje i Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - ja u siebie (ten sam silnik),miałem podobne objawy. Też podmieniłem przepławkę i nic to nie dało. Okazało się,że podmieniana przepławka,też była walnięta. Teraz pomykam z odłączoną przepławką (odpięta kostka),i jest zdecydowanie lepiej.

Sprawdź także,czy nie zasysa do silnika,"lewego" powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ile ma przebiegu? W głowicy nic nie klekocze przy dodawaniu gazu?

Dopnę się - u mnie właśnie coś klekocze.Najbardziej to słychać,jak silnik jest zimny. Wtedy nawet ciężko normalnie jechać bo coś go dusi i nie ma mocy. Po nagrzaniu,moc powraca,klekotanie cichnie a powraca właśnie przy mocniejszym dodawaniu gazu i ewentualnym przeciągnięciu na biegu. Vanosa nie mam - pasuje mi to troszkę na tzw. szklanki,ale pewien nie jestem. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.