Skocz do zawartości

środek zamiast koła zapasowego


daniel

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie czy miał ktoś doświadczenia w używaniu środków uszczelniających do opon, znalazłem na allegro produkt firmy SURE i chciałbym się coś dowiedzieć przed zakupem czy to naprawde działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem jak ten z Allegro ale kiedys w DE na stacji kupilem taki specyfik do Fiata Ducato i to ostro przeladowanego. Spelnil on swoja role w 100%. Trzeba tylko stosowac sie do instrukcji jaka tam jest zeby po okreslonym czasie zaczac jazde z odpowiednia predkoscia bo ja tak nie zrobilem i w miejscu przebicia opony zebrala sie wiekszailosc tego usczelniacza co spowodowalo wyczuwalne bicie kola w czasie jazdy.

 

Pozdrawiam

 

P.S.Podesli linka to powiem czy to taki sam preparat

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=106880625

 

to jest ten o ktorym pisalem, ale znalazlem jeszcze jakies inne:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=105482640

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=105521338

 

tą opone którą uszczelniłeś to wulkanizator naprawił bez problemu?

czy musiałeś wymienić opone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze nie powinies sie nawet zastanawiac. Kolo musi byc chociazby ze wzgledu na przepisy drogowe a srodek taki stosuje sie jako ostatecznosc. Pytales czy to dziala to odpowiadam ze dzala tak jak powinno dzialac. Domyslam sie ze pewnei masz gaz w miejscu kola zapasowego. Kup pokrowiec na kolo taki z rzepem i kolo nie bedzie Ci latalo po bagarzniku i bedzie ladnie wygladalo jak otworzysz bagarznik np w publicznym miejscu :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem właśnie gaz, i bagażnik się zmniejszył,planuję właśnie wyjazd w cztery osoby i potrzebuję więcej miejsca na bagaż, pomyślę jednak o dojazdówce tylko że one chodzą po 150zl,troche dużo jak dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mysle ze nie powinies sie nawet zastanawiac. Kolo musi byc chociazby ze wzgledu na przepisy drogowe a srodek taki stosuje sie jako ostatecznosc.

Hmm nie spotkałem sie z przepisem, który mówi o konieczności posiadania koła zapasowego. Natomiast spotkałem się z samochodami ,które zamiast "rezerwy" jako wyposażenie mają środek uszczelniający w płynie np. BMW serii 6, Mercedes slk, corvetta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mysle ze nie powinies sie nawet zastanawiac. Kolo musi byc chociazby ze wzgledu na przepisy drogowe a srodek taki stosuje sie jako ostatecznosc.

Hmm nie spotkałem sie z przepisem, który mówi o konieczności posiadania koła zapasowego. Natomiast spotkałem się z samochodami ,które zamiast "rezerwy" jako wyposażenie mają środek uszczelniający w płynie np. BMW serii 6, Mercedes slk, corvetta

 

Sory za blad. :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: Faktycznie w Polsce nie jest wymogiem prawnym posiadanie kola zapasowego w samochodach osobowych.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "cywilizowanym" swiecie przebicie opony zdarza się raz na 200 tyś km, dlatego z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłaca się wyposażyć samochód w spray uszczelniający niż w koło zapasowe, które:

-waży

-zajmuje miejsce

-kosztuje znacznie więcej niż spray

A że po użyciu spray`u opone trzeba wymienić to trudno. Zresztą spray powoli jest wypierany przez opony typu run flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas powrotu niemiec oponka sie przebiła w lawecie z 5tką na niej. Niestety kola zapasowego nie bylo :duh: wiec w dziurke srubke sie wkrecilo (dziura byla dosc spora) do tego magiczny srodek i dojechalismy jakos do polski :P Wiec cos tam działą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiście wolałbym wozić koło zapasowe, niż spray. Nawet jeżeli butla gazowa zabiera miejsce w bagażniku, to na wakacje z rodziną można wyposażyć autko w box'a dachowego, a wtedy zmieści się wszystko a nie tylko kosmetyczka kobieca... :) pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.