Skocz do zawartości

BMW E61 Zmiana silnika z 2.5d na 3.0d bądź 3.5d


michal3126

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Jestem nowy na forum i mam kilka pytan na które nigdzie nie moglem znaleźć odpowiedzi...

 

Posiadam BMW E61 z Silnikiem 2,5 d o mocy 177km ze skrzynią automatyczną ( wsyzstko od roku chodzi jak nalezy , oprocz nieszczelnosci ktora pojawila sie jakis tydzien temu )

Mam odlozone troche funduszy ale nie na tyle zeby zmienic moje e61 na model wyzej czyli F , i w tym momencie pojawia sie pytanie

chcialbym jezdzic jeszcze tym autem (bo nie stac mnie na f) aleeee... chcialbym zmienic motor na 3,0d bądź 3.5d biturbo.

Jakie są koszta takiej wymiany ?

Co trzeba wymienic?

Czy ktoś juz kiedyś robil takie rzeczy ?

Czy jest jakis magik w polsce ktory sie tego podejmie

 

Może tanszym rozwiazaniem bylo by wywalenie skrzyni automatycznej i wmontowania 3.5 d z manualna skrzynia ?

 

 

 

Zakładając - mam na ten cel ok - 20 tys zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie masz taki sam silnik jak 535d :)

Trochę się zapędziłeś. Może część komponentów ze "słupkiem" i pojemność skokowa są takie same, ale osprzęt jest już inny: wtryski, turbiny, IC, co do tłoków i kolektorów to się nie wypowiem :)

 

Może tanszym rozwiazaniem bylo by wywalenie skrzyni automatycznej i wmontowania 3.5 d z manualna skrzynia ?
Może się zmieścisz w 20 tys? Nie wiem...

Najlepiej: sprzedać ta i kupić 535 :)

Albo: udać się do tunera na chip'a i zobaczyć, czy będzie lepiej

Albo: udać się do Tunera i wsadzić inne turbo (hybrydę?), inne wtryski, inną skrzynię, większy IC, większe tarcze hamulcowe i zaciski, oraz klocki - może uda się zamknąć w 20K?

 

P.S: 525D, 530D i 535D to silniki 3.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mnie uswiadomili w serwisie po nr VIN mam motor o pojemnosci 2500cm3 ( faktycznie motory 2,5 , 3,0 i 3,5 to motory o pojemnosci 3000cm3 )

 

W kazdym badz razie nie do tego dąże , motory 525 wychodzily - 163ps , 177ps i 196ps ?

jezeli zmienie motor na ten z oznaczeniem 3.5d musze wymianiac sterownik , skrzynie biegów , most , hamulce bo auto staje sie bardzije dynamiczne tak ?

 

Poprostu pytam o szczegóły takiego zabiegu ale chyba spotykam sie z krytyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieautoryzowanym serwisie BMW we wrocławiu czlwoiek ktory ze mna rozmawial , uswiadomil mnie ze do wymiany jest caly uklad wydechowy wraz z filtrem czastek stalych bo jest calkowicie inny w 535 niz w 525 , skrzynia biegów jezeli nie uda sie jej przeprogramowac bo ona scisle wspolpracuje z silnikiem i abs , do tego jeszcze pare innych rzeczy , ale liczylem , ze dowiem sie tego od Was :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze pare innych rzeczy
Tak - dolot, turbiny, IC, pompa paliwa(?) sterowanie tym wszystkim...
ale liczylem , ze dowiem sie tego od Was :)
To dość zaawansowana modyfikacja i rzadko się ją spotyka. Więc pewnie mało kto coś wie?

Po lifcie skrzynie w 525 były takie jak w 520 - więc słabe... (nie wiemy, z jakiego roku masz auto - brak info w sygnaturce) więc w przypadku zmiany na 535 wymiana skrzyni będzie koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy.... ;) Bedę śledził ale obawiam się że umrze śmiercią bezbolesną - bo nagle ;) No ale nic....

 

 

 

Jak ktoś mi powie jak przebudować 530d na 535d stawiam dobrą flaszkę :8) I nie chodzi mi o mechanikę.... tylko bardziej o stronę elektryczną jak i programowanie ;)

 

Powód ? Bi-Turbo na hybrydach robi 420-430ps ;) Single turbo max 380-390ps ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda zachodu z takimi zmianami.. sprzedaj swoją dołóż te 20k i kup zadbaną 535d w Msporcie i M pakiecie jak znajdziesz po lifice 286KM tam juz można samym chipem bez innych modyfikacji osiągnąć 350KM.

535 tak jak 550 mają najmocniejsze skrzynie waly , mosty, przeguby, wieksze hamulce, chłodnice, inne zawieszenie,

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grubsza niby tak (jest skrzynia GA6HP26Z) ale wg aso sa inne numery katalogowe czesci pt "skrzynia biegow" wiec roznice jakies pewnie sa (moze nieistotne)

 

Sam konwerter w LCI ma ten sam numer katalogowy w 530D i 535D..ale nie w 525D (czyli slabsza 3L - bo 525D w LCI jest 3litrowka)

"V102 24407585539" (konwertet e60 530D/535D LCI)

"T126 24407588747" (konwerter e60 525D)

 

W przed LCI ale z okolic 2005r (pewnie 231/272ps) 530D/535D - konwerter ten same ale inny niz w LCI

"F85 24407557757" (530D/535D e60 nonLCI)

 

W starszych 530D (2003 wzialem w realoem - pewnie jakies 218)

jest "Z83 24407559124" i to bylo wsadzane w 525D i 530D

 

W nowszych 525D ale nie LCI jest jeszcze cos innego

"C82 24407551821"

Jednym slowem odpowiedz, ze "w 530D jest to samo co w 535D" jest obarczone ryzykiem bledu :)

Pozdrawiam,

PRzemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc z tym wszystkim jest za duzo babraniny i mysle , ze raczej nikt sie tego nie podejmie... bo podczas przekladki moze wyjsc mnostow niewiadomych..

 

Znalazłem w internecie cos takiego :

 

BMW 525d E60 177 KM 177 KM 240 KM 400 Nm 500 Nm

 

Tzw chiptunnig , z wykresami , hamownia i bez gotowca( program pisza pod dany samochod) , tylko zastanawia mnie czy po uwczesnym sprawdzeniu stanu technicznego mojego pojazdu i po zrobieniu tego chipu na 240 km ten samochod pojezdzi chociaz rok ? jest to dosc duzy skok - 63 km i 100Nm wiecej... jak to sie wszystko ma do turbiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.