Skocz do zawartości

[e92] n52n kopci na biało / odma


pionab

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z kopceniem na biało przy porannym rozruchu (i to też nie zawsze, auto garażowane, dym nie smierdzi), płynu nie ubywa. Chciałem wymienić odme ale gdzie ona sie znajduje? z realoem wynika tam gdzie była odma w n52 u mnie jest sam wąż http://realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WB51-EUR-12-2006-E92-BMW-330i&diagId=11_3737

 

auto ma moc, nie pożera oleju.

 

Wymienione:

Wszystkie filtry

Świece

Olej 5w30 mobil

Wyczyszczone solenoidy i nowe uszczelki.

 

Dodam że na zimnym autem potrafi zatelepać (jakby dławienie) delikatnie falują obroty potrafią podskoczyć do 1400 2-3x, pózniej się wszystko stabilizuje na komputerze błedów brak.

 

 

n52n 272 konie

12.2006

Edytowane przez pionab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba normą w BMW już jest, że odma jest zintegrowana z pokrywą głowicy.

 

Co do falowania, to pewnie czujniki położenia wałków rozrządu - bardzo popularna przypadłość (ja u siebie już wymieniałem, silnik N43 z 2007, ale numery części te same).

Nie jestem pewien, ale możliwe, że po odpięciu tych czujników ECU będzie korzystać tylko z czujnika położenia wału korbowego i falowanie powinno zniknąć (przy okazji zostanie wyłączony vanos) - o ile faktycznie przyczyną są te czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz przedmuchany był przy okazji wymiany filtra (inpa: daje 1010/1000)

 

Sprawdziłem rownież wejście i wyjście vanosa daje tyle ile powinno.

 

nowy objaw? obroty po puszczeniu gazu spadaja do 700, poczym pomału do 600 (czuć lekkie drgania na samochodzie) [już na ciepłym silniku]

 

restartowałem obroty biegu jałowego jednak bez skutku.

 

Wtryski (nie wiem czy dobrze wszedłem, jeżeli nie poprawcie mnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam.

 

auto zaczeło dzisiaj piszczeć (z okolic filtra przeciwpyłkowego?) , zczytałem błedy:

 

2a98 z opisem einlass bank 1

 

wymieniłem 2 solenoidy, lekka poprawa (jak po czyszczeniu, zrobie 1000km i będzie pewnie to samo)

 

czujnika wałka rozrządu nie moge odpiąć (jakas dziwna wtyczka jakby zintegrowana z czujnikiem?)

 

auto po 2 dniach postoju puszcza białe bąki, płynu jaknie ubywało tak nie ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o czyszczeniu zintegrowanej odmy w N52n to udalo mi sie to zrobic przy uzyciu AR2300. Jezeli masz watpliwosci czy to jednak odma to radze sprobowac, nawet jezeli potrzebujesz kilka tysiecy kilometrow (7 u mnie) aby sie to wyczyscilo. Druga mozliwosc to wymiana samego filtru zamiast calej pokrywy, mozna znalesc czesc na stronach amerykanskich.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma jest zintegrowana tu masz jak ją wymienić

http://vanos-bmw.com/membrane-for-cover-n51-n52-n52n-bmw-11127552281

koszty to około 275zł i przesyłka idzie jakies 16 dni z moskwy

do wymiany tego jest potrzebne zdjęcie pokrywy zaworów, tak jest ten dekielek klejony na niemiecki klej wiec bardzo ciężko schodzi ale da sie to zrobić, ale czy poprawi to falujące obroty nie wiem u mnie nie pomogło,

zrób tak: odepnij wtyczne od elektrozaworu vanos i odpal - jak znikną objawy to znaczy ze vanos do wymiany a dokładniej zastaw regulacyjny wałków rozrządu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.