Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy po odpaleniu-330d.


Rogal1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawię Wam moj problem od samego początku.

A więc:

Pewnego ślicznego ranka odpaliłem samochód,nagle zaczęsło,szybko zgasiłem i po oględzinach okazało się że zerwał paski od alternatora i ten drugi. Rozebrałem wszystko i okazało się,iż przyczyną było urwanie się mocowania rolki wraz z nią,która zerwała paski. Kupiłem orginalne mocowanie,paski i wszystko skręciłem. Pasowało wszystko elegancko. Lecz po tej naprawie jest jeden mały problem. Po odpaleniu,wylacznie na zimnym silniku słychać cicho metaliczne stukanie. Trwa to okolo 1 sek. Lecz boje sie,ze moze to prowadzic do jakies powaznej usterki.

Przychodzi Wam moze co moze powodowac takie stukanie?

Silnim to 3.0d 184km z automatyczna skrzynia biegow.

Olej to Castrol edge turbo diesel 5w-40 zalany w tym roku.

 

Udało mi sie nagrać owy dźwięk: http://w718.wrzuta.pl/audio/1qf9gqnfUVG/bmw330dmaciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dzieje się to za każdym razem jak odpalasz silnik i występuje to po tym jak wymieniłeś te części ? Wcześniej był spokój ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koło pasowe nie uległo zniszczeniu? Jak poduszki? W 3.0d są podciśnieniowe , sprawdź cały ich układ i czy działa po odpaleniu ,robiłem juz taka x5 tak trzęsło ze urwało dwa razy łapę silnika mechanik rozłożył ręce a okazało się ze podciśnienie do poduszek w ogóle nie dochodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.