Skocz do zawartości

Przybywa oleju w silniku (dostaje sie olej napedowy)


macioo82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam WSZYSTKICH :)

Szanowni koledzy mam następujący problem. Przybywa mi oleju w silniku (dostaje się tam ON). DPF został usunięty (elektronicznie jak i mechanicznie). W dniu dzisiejszym odebrałem autko po mechanicznym usunięciu DPF , wymianie filtra oleju jak także samego oleju. Samochód pracował sobie na wolnych obrotach przez około godzinę. Poziom oleju pozostał w normie (innymi słowy tyle ile zostało zalane tyle po godzinie pracy było tez na bagnecie widoczne). Po przejechaniu odcinka około 10 - 15 km zgaszeniu silnika , odczekaniu około 1 godziny poziom wzrósł do max. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi bo nie wiem czego się czepić , silnik pracuje równo , cicho. BMW E91 320D 163KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom oleju na pracującym silniku. Nie jestem expertem, ale na pewno nie sprawdza się tak oleju. Teraz jak godzinę silnik nie pracuje, pół litra oleju może "ściec" z silnika i masz maxa. najwidoczniej tak ci musieli zalać w warszatcie. Jak uruchomisz silnik poziom oleju jawsze trochę spada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc prawie dobrze sprawdzal :)

 

Silnik diesla M47 rozgrzewamy do temperatury roboczej (ok. 88-92C) stawiajac pojazd na rownej powierzchni i odczekujemy 5min po wylaczeniu , odczytujac poziom z miarki oleju.

Moze to jest zawila procedura ale nie dla kazdego.

Nie mierzymy oleju tego diesla(m47) na zimnym!

 

INSTRUKCjA BMW >pod pokrywa komory silnikowej>najwazniejsze w komorze silnikowej

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem co Ty. Przybywało oleju ... Nie wiem czy po przejechaniu 10 czy 100 kilometrów, ale na bagnecie było prawie maximum. Wywaliłem DPF-a i dalej to samo... Dopiero wymiana pompy wysokiego ciśnienia rozwiązała problem. Jest to jedyne miejsce gdzie ON może dostawać się do oleju. U mnie była wyrobiona jakaś ośka w pompie i tam był przeciek. Od czasu wymiany problem zniknął!

A tak jeszcze od siebie dodam, że nowa pompa w BMW kosztowała ponad 4 tysie :shock: Nie wiem jak jest u Ciebie (niech się wypowie ktoś z większym pojęciem) ale u mnie jest pompa BOSCH-a. Kupiłem nową z plombami za 1600 na 'alledrogo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem co Ty. Przybywało oleju ... Nie wiem czy po przejechaniu 10 czy 100 kilometrów, ale na bagnecie było prawie maximum. Wywaliłem DPF-a i dalej to samo... Dopiero wymiana pompy wysokiego ciśnienia rozwiązała problem. Jest to jedyne miejsce gdzie ON może dostawać się do oleju. U mnie była wyrobiona jakaś ośka w pompie i tam był przeciek. Od czasu wymiany problem zniknął!

A tak jeszcze od siebie dodam, że nowa pompa w BMW kosztowała ponad 4 tysie :shock: Nie wiem jak jest u Ciebie (niech się wypowie ktoś z większym pojęciem) ale u mnie jest pompa BOSCH-a. Kupiłem nową z plombami za 1600 na 'alledrogo"

 

Dlaczego piszesz jedyne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam mam problem, a mianowicie po wymianie oleju i przejechaniu 4300 km przybyło mi około 1,5l czy ktoś miał podobny przypadek jak sobie z nim poradził?auto z silnikiem m47t2 163 km po programie na 200km,po podłączeniu pod kompa i spr dpf komp pokazał 14,5mg czyli nie jest zapchany ,rozmawiałem też z gościem który robił mi program i mówił by nie wywalać dpf ponieważ zbyt mocno rozpędza się turbina,doradził by wywiercić około 2 -3 otworów w dpf by nie wzrastało ciśnie i w ten sposób nie będzie wypalania co wy na to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.