Skocz do zawartości

e36 compact brak ogrzewania m43 316


Sproxxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problemik, wieczorem było chłodno i postanowiłem włączyć ogrzewanko, ku mojemu zdziwieniu niestety nie działa, klima chłodzi wszystko cacy a grzanie nie.... Wymieniłem filtry kabinowe jednak bez rezultatu, odpowietrzyłem układ chłodzenia i również lipa, wie ktoś o co kaman?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kabinowy nie ma nic do ogrzewania.

 

najpierw wedle przykazań spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć.

 

Potem jeśli nadal nic to prawdopodobnie nie puszcza ci płynu zawór na nagrzewnice i musisz sprawdzić czy dlatego że nie jest sterowany czyli coś z pokrętłem czy tam panelem w zależnosci co masz u siebie, lub uszkodzony zawór ktory jest stale zamknięty.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy do ogrzewania nie ma nic do rzeczy. Filtruje powietrze ktore jest dmuchane do kabiny, moze ograniczyc przeplyw jak zapchany, moze powodowac smrodek. Nie wplywa na ogrzewanie w zaden sposob. Ty nie masz podgrzewanej nagrzewnicy stad brak ciepla. Albo zawor albo masz zapchana nagrzewnice.

 

Zawor znajdziesz blisko podszybia, po stronie kierowcy obok serwa hamulcow.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że jeśli przełączę na obieg wewnętrzny to powietrze leci ciepłe...

 

u mnie było podobnie, po długim, długim czasie leciało ledwie letnie powietrze z nawiewu, a na obiegu zamkniętym leciało ciepłe, winowajcą okazała się link pokrętła ciepło-zimno, która wypadła z mocowania przy nagrzewnicy i nie domykała klapki, zdemontuj dolne plastiki przy po stronie pasażera i sprawdź czy klapka się domyka

 

będzie tam linka z takim żółtym mocowaniem przy nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przerabiałem to, do wymiany nagrzewnica, koszt ok 90 zł + robocizna wedle uznania. Wszystkie elektrozawory, odpowietrzanie itp nic nie dały. W nagrzewnicy było tyle kamienia że ważyła chyba z 10 kg..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.