Skocz do zawartości

GAZ - założyć czy nie?? Prosze o radę...


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie składaże mam taki silniczek w swojej e36, zrywnościa to on nie grzeszy, ale cóż... załozyłem gaz II gen i jeździ dobrze, nie ma problemów ze strzałami, odnosnie gazu to jak wiadomo przelicz sobie ile jeździsz i gdzie jeździsz, mi się opłaci na każdej setce zyskuję około 10 zeta, tylko pojawia sie problem kabli, częstszych zmian świec itd, jesli masz autko tzn silnik w dobrym stanie jak u mnie to przez rok albo i wiecej jak ci dobrze założa gaz nic nie będziesz tykał, ja narazie po ponad roku wymieniłem tylko świece, kable sa okej, utraty mocy nie ma jakiejs znacznej. jesli duzo jeździsz to moze i warto, ale napewno LPG bardziej sie opłaca na większych pojemnosciach zwlaszcza sekwencja, a o sekwencji w e36 316 z 91roku zapomnij wedlug mnie to szkoda kasy, nie ma sensu wkladac gazu ktory jest wart prawie polowe ceny auta( w tym przypadku akurat)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za owocną dyskusję :) , choć nieco zboczyła ona z toru...

 

Dośc długo sie nie odzywałem bo jak to bywa w życiu, człowiek ciagle zagoniony i nawet na sen czasu mu brakuje.... :worried: Doba powinna mieć 26-28 godzin :wink: hehe

 

Trochę sie poorientowałem w temacie i założę 2 generację prawdopodobnie Landirenzo...

Sekwencja odpada...jest za droga... :?

 

MARCINJUVE dzieki za opis Twojej sytuacji... Masz rację... Bez gazu jest ciężko... :)

 

VALDIMAN - mam nadzieję że i ja będę zadowolony kiedy na stacji wreszcie powiem: DO PEŁNA PROSZĘ :dance:

 

KILOFF - wtrysk w fazie ciekłej?? Napewno super sprawa ale jakie koszty... Może do nówki sztuki z fabryki opłaca się coś takiego założyc ale nie do mojej betki... Ona juz ma 15 latek...

 

BAMBAM - masz elpigaz VEGA z czujnikiem temperatury do przełączania gazu?? Słyszałem że są dobre...

 

 

LUKAS23 piszesz że masz podobny silniczek i instalke 2 generacji...

Wymieniałeś od razu świece a kable masz oryginały??

 

Wystrzały są głównym powodem złego stanu układu zapłonowego...

 

W związku z tym mam pytanko do kolegów...

Czy przy montażu gazu od razu muszę wymieniać kable??

 

Do tej pory nie miałem z zapłonem najmniejszych kłopotów...

Może wystarczy wymienić tylko świece i poczekać, a kable wymienic dopiero gdy coś będzie nie tak?????

 

Chodzi mi o to by nie wpędzać się w dodatkowe koszty... Wiadomo sesja się zbliża więc dla studenta każdy grosz się liczy.... :mrgreen:

 

Co do blokady Wawki to jeśli zbierze sie odpowiednio duza grupa ludzi to ja tez się dołączę bo mam kawałek drogi do stolicy... :?

Ale wtedy to już na gaziku będę śmigał, więc jazda będzie za grosze :mrgreen:

 

Jeszcze raż dziekuję wszystkim za rozwinięcie tematu...

 

POZDRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora postu, kabli jeszcze nie wymieniałem i nic nigdy nie strzeliło, świece wymieniłem jakieś 6 tyś km po tym jak załozyłem gaz, ale w sumie dla lepszeo zamopoczucia niż z konieczności, ostatnio miałem zamulone auto ale wywaliłem katalizator i jest lepiej ale nieco nadal muli, jesli chodzi o gaz to nie miałem z nim problemow moze akurat dobrzemi załozyli, nawet jak wyczyściłem krokowca to nie faluje mi zbytnio więc jest okej, ale to prawda im wiekszy litraż tym bardziej opłaca sie gaz w szczególności sekwencja, oblicz ile jeździsz oblicz cene wymiany kabli za jakis czas , świece, układ wydechowy w nim przy jeździe na gazie lubi sie zbierac woda, itd jesli pasuje to zakładaj, II gen do tego typu autka jest jak najbardziej okej według mnie ale to moje skromne zdanie pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. ja osobiście jestem przeciwnikiem instlacji lpg mam e36 2,5l24v i pali w mieście do 12lna100km niejest to dużo ponieważ drugie auto laguna 1,8 16v pali tylesamo a przyjemność z jazdy nieporównywalna i nieśmierdzi w i za autem.jak widzę na ulicach auta ospojlerowane,głośna muza lansik na całego i wlew gazu to poprostu wymiękam ale jest to moje zdanie nieurażając nikogo.w przyszłości planuje założyć instalację NO2 :dance: :diabel_faja: ew do tego kompresor,pod wrunkiem że nie sprzedam mojej 36 coupe.ale do następnej dołożę napewno a będzie to e 46 330ci.wielkie pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj kolega ma racje, jesli 325 pali 12 to sie nie oplaci jesli jeździ sie mało, ale te 12 litrów to sorki ale nie uwierze, chyba ze jeździsz jakoś specjalnie delikatnie tym autem i do tego polowa w trasie i polowa w miescie, i do tego miasto niezbyt duze bez korków, sąsiad ma 325 i w miescie spokojnie łyka mu 14-15 i to normalna jazda czasem decha czasem lekko czyli normalnie, ale już zboczyłem z tematu ktory odnosil sie do gazu i to w 316 sorki, ale nie moglem wytrzymać i musiałem wtrącić swoje :oops: , no chyba ze kolega jeździ jak emeryt ale chyba 325 nie da sie tak jeździc :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie kupuje się 325 w coupe żeby się wlec,jeżdże normalnie niedławiąc silnika niskimi obrotami czasami zdaża się że auto musi pokazać swą moc a ma sporą właśnie wybieram się na hamownię,potrafi na 4 biegu dociągnąć do 215km\h.nie sprawdzałem maxa .trasa przy prędkości ok120 do140 spala około 9l miasto przy normalnej jeżdzie ok12,12.5

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to poco kupować auta dobrych marek jeżeli niestać nas na utrzymanie ,widziałem gości co do jaga XKR montowali gaz, bisa z gazem też widziałem jak niebędzie stać mnie na utrzymanie to jest jeszcze komunikacja miejska.moim i tylko moim zdaniem widząc na stacji gościa nowym WRX-em jak rankuje gaz to poprostu ręce opadają.pozdrawiam wszystkich w ten upalny dzionek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich...

Mam już instalke... i ciesze sie przy tankowaniu... :mrgreen:

Założyłem instalke II generacji LANDI RENZO... i jestem bardzo zadowolony....

Spalanie: 9 litrów gazu :cool2: czyli jazda za grosze...

Nie wymieniałem na razie nic... Wszystko hula jak potrzeba... Za jakiś czas wymienię świece...

Moje kable pamiętają jeszcze chyba fabrykę ale są OK. Poza tym zauwazyłem, że auto na gazie jest jakby bardziej zrywne... Może to wynik wyższej wartości oktanowej LPG??

Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.