Skocz do zawartości

BMW F21 125d M Sport auto white


Blaine

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna :cool2: szczegolnie ze to 125 biała m-pakiet i 3drzwiowa :wink: myślałeś nad wstawieniem czarnych nerek ? I przyciemnieniem szyb oraz felgi w czarny ?

 

Felgi podobają mi się takie jakie są, ale nerki i szyby są w planach ;)

Z drugiej strony to czekam aż się gwar skończy, to pójdzie wirus i chyba wtedy pójdzie estetyka.

 

Tylko te kable dyndające psują efekt :P

 

p.s. to Ty nie masz sportowego automatu?

 

1 kabel i to jest czarna skrzynka, więc dla mnie rzecz priorytet ;) Zaraz Ktoś może napisać, że kabel można schować, można... Ale nie zamierzam grzebać przy fabrycznie spasowanych elementach ;)

No automat to mam "sportowy" ;) Nie mam manetek, ale sport+ jest. Co do manetek, to żałowałem na początku, ale i tak nie korzystam wcale z shiftu z poziomu skrzyni, więc manetki pewnie byłyby okazyjnie w ruchu przy najlepszej okazji.

 

Auto piękne, ale zdjęcia zrobiłeś do d**y, nic nie widać, no i po co wstawiasz lustrzane odbicie środka ? :mrgreen:

 

Zdjęcia do dupy? No wiesz ;D Nocne wyszło jakie wyszło, ale i tak to miałobyć porównanie do drugiego auta, które rozpierdziela mnie podświetleniem wnętrza. W każdym razie ciężko się robi takie zdjęcia telefonem ;D A lustrzane odbicie wstawiam, bo już napewno się Wam opatrzył ten bardziej popularny widok :8)

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Kabelek od rejestratora jeśli jest odpowiednio długi (zawsze można kupić dłuższy) można wcisnąć pomiędzy szybę a podsufitkę a dalej koło słupka i pod nogami pasażera, zawsze to lepsze niż zwisający drut :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek od rejestratora jeśli jest odpowiednio długi (zawsze można kupić dłuższy) można wcisnąć pomiędzy szybę a podsufitkę a dalej koło słupka i pod nogami pasażera, zawsze to lepsze niż zwisający drut :P

Ale i tak wtedy ten kabel widać po bokach + nie ma wtedy jakiejkolwiek mobilności kamerki. Noi mi taki kabel nie przeszkadza generalnie ;) A to chyba najważniejsze Panowie ;)

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No automat to mam "sportowy" ;) Nie mam manetek, ale sport+ jest.

A ja byłem przekonany, że to jest automat sportowy w 1er :think: :

http://i.imgur.com/zQHNiQE.jpg

To, że w zwykłej skrzyni automatycznej jest sport+ to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego co ja się orientuję, to musisz mieć mpakiet, żeby sport+ mieć w skrzyni. I z tego co pamiętam mogłem dopłacić do manetek, ale to było półtora roku temu jak składałem zamówienie, to może już mu się obraz zamazał :D

Noi czym się te gałki ( :D ) różnią dokładniej od siebie?

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć m-pakietu, żeby mieć tryb sport+. Nawet w linii urban line możesz mieć skrzynię sportową ("sport automatic transmission", taką jak na zdjęciu z trybem sport+). To co ty masz to normalna skrzynia automatyczna 8-biegowa (także z funkcją sport). Natomiast skrzynia sportowa także jest 8-biegowa, ale dodatkowo masz takie opcje jak inna reakcja na gaz (inny stopień otwarcia przepustnicy), funkcja kontroli startu (lauch control) i punkty zmiany biegów w trybie manualnym (łopatki). Skrzynia ta także posiada funkcję sport+. Różnica cenowa przy konfigurowaniu auta to około 700 pln więcej na rzecz skrzyni sportowej. Montowana jako automat np. w M135i/M235i i opcja w innych 1er i 2er.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest zależność między sterownikiem automatycznej skrzyni sportowej a stopniem otwarcia przepustnicy, czyli w efekcie reakcją na gaz, a stopniem otwarcia przepustnicy przy sterowniku normalnej skrzyni automatycznej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominajmy, że obie te skrzynie mają nam dawać radość z jazdy ;) Jeśli moja skrzynia nie jest tą sportową najbardziej sportową ze sportowych to trudno ;) Mogłem dopłacić do manetek, nie wiedziałem, że wiąże się to z czymś jeszcze. Wszak mam sportowe odczucie i to bardzo przyjemne, nigdy nie miałem tak agresywnie zespolonej skrzyni z silnikiem, także jaram się od nowości, a to już jest 13 miesięcy ;) A kwestie techniczne zostawiam inżynierom BMW ;)
http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Miałem manual mam sportowa i w obydwu wariantach przy przełączeniu na sport zmieniała sie znacząco reakcja na pedal gazu. W automacie zmienia sie jeszcze kilka innych rzeczy to oczywiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem manual mam sportowa i w obydwu wariantach przy przełączeniu na sport zmieniała sie znacząco reakcja na pedal gazu.

Mówimy o skrzyni automatycznej (nie o manualnej). W skrzyni sport sterownik skrzyni sportowej jest tak zaprogramowany, że zmienia biegi szybciej o 200ms aniżeli sterownik normalnej skrzyni automatycznej (w obu skrzyniach po przełączeniu na sport czuć różnicę ale są to inne różnice). Te milisekundy mogą się wydawać śmieszne, ale przekłada się to m.in. na wyniki sprintu 0-100km/h urywając 0,5s. Podobno można to przeprogramować (normal na sport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Widziałem, że używałeś "niewidzialna wycieraczka" pytanie jak to się sprawuje ? Bo zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze takiego środka do mojej kolekcji :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że używałeś "niewidzialna wycieraczka" pytanie jak to się sprawuje ? Bo zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze takiego środka do mojej kolekcji :mrgreen:

 

U mnie trzeba jechać dosyć szybko i krople musza byc spore zeby nie trzeba bylo uzywac wycieraczki w ogole.

 

moze sie troche trudniej brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że używałeś "niewidzialna wycieraczka" pytanie jak to się sprawuje ? Bo zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze takiego środka do mojej kolekcji :mrgreen:

Taki sam efekt uzyskasz robiąc 3 programy na myjni bezdotykowej - czyli mycie, wosk, nabłyszczanie. Przy wyższych prędkościach (80-120kmh) nie musisz używać wycieraczek, efekt szybko znika jak zaczynasz ich używać. Generalnie po ręcznym naniesieniu efekt jest lekko lepszy niż po myjni, ale tylko lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że używałeś "niewidzialna wycieraczka" pytanie jak to się sprawuje ? Bo zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze takiego środka do mojej kolekcji :mrgreen:

 

U mnie trzeba jechać dosyć szybko

U mnie efekciarsko zaczyna to wyglądać od 40mil/h a działa od 50. Także jak sporo w mieście, to wycieraczki się przydadzą ;) Wszak ja sobie czasem gliceryną gumę przesmaruje, też widać różnicę.

 

Taki sam efekt uzyskasz robiąc 3 programy na myjni bezdotykowej - czyli mycie, wosk, nabłyszczanie. Przy wyższych prędkościach (80-120kmh) nie musisz używać wycieraczek, efekt szybko znika jak zaczynasz ich używać. Generalnie po ręcznym naniesieniu efekt jest lekko lepszy niż po myjni, ale tylko lekko.

Ja myjnie bezdotykowe omijam, ale przy samodzielnym myciu, wystarczy dobra piana, a potem szampon, i też mamy przez chwilę podobny efekt. Owa niewidzialna wycieraczka przy angielskiej wilgotności i częstych (zazwyczaj krótkich) deszczach, taka operacja to kwestia tygodnia max i operację trzeba powtórzyć ;) wszak zajmuje ona 3 minuty.

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mały update,

Auto było ostatnio na serwisie, wszystko pięknie, pojawiła się okazja, żeby auto odsprzedać, aktualnie jestem skłonny to zrobić, ale jeśli nic ciekawego na radarze się nie pojawi, pojezdzi u Nas jeszcze dłużej ;)

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mały update,

Auto było ostatnio na serwisie, wszystko pięknie, pojawiła się okazja, żeby auto odsprzedać, aktualnie jestem skłonny to zrobić, ale jeśli nic ciekawego na radarze się nie pojawi, pojezdzi u Nas jeszcze dłużej ;)

 

Bujda, nikt Ci tego nie kupi, masz ze złej strony zamontowaną kierownicę :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update,

Auto było ostatnio na serwisie, wszystko pięknie, pojawiła się okazja, żeby auto odsprzedać, aktualnie jestem skłonny to zrobić, ale jeśli nic ciekawego na radarze się nie pojawi, pojezdzi u Nas jeszcze dłużej ;)

 

Bujda, nikt Ci tego nie kupi, masz ze złej strony zamontowaną kierownicę :mrgreen:

Będą bebechy na swapa ;D

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mały update,

Auto było ostatnio na serwisie, wszystko pięknie, pojawiła się okazja, żeby auto odsprzedać, aktualnie jestem skłonny to zrobić, ale jeśli nic ciekawego na radarze się nie pojawi, pojezdzi u Nas jeszcze dłużej ;)

 

Bujda, nikt Ci tego nie kupi, masz ze złej strony zamontowaną kierownicę :mrgreen:

Będą bebechy na swapa ;D

 

Składaka też nikt nie weźmie :mrgreen:

 

Bardzo mi się dobrze jeździ 1er, brakuje mi tylko tego czym dysponujesz, czyli 25d i ZF :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się dobrze jeździ 1er, brakuje mi tylko tego czym dysponujesz, czyli 25d i ZF :mrgreen:

No jedyneczka to bardzo sprawne i fajne autko :D Wnętrze mi się tylko trochę już opatrzyło, ale to moja indywidualna przypadłość ;)

25d i automat tworzą bardzo przyjemną kombinację, jak się z nią już rozstawać, to z żalem, ale z drugiej strony nie ma to jak kupowanie sobie zabawek będąc dorosłym chłopem :)

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.