Skocz do zawartości

Jaka V-max w silniku M10 ??


globi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko jaka predkosc V-max w tym silniku bo u mnie rozpedza sie do 140km/h i po woli coraz szybciej ale strasznie wolno czy most ta jakies przełożenie nie wiem czemu tak jest ktos mi wytłumaczy??Pozdrawiam Exclamation Exclamation
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolesiem niedawno wracaliśmy z pewnej zakazanej na tym forum imprezy :duh: ... w aucie ziomka M10 1,8 na gazie; dwóch pasażerów; full napakowany bagażnik i spokojnie trzymał 190 w porywach do 195km/h... nie wiem dokładnie jaki tam ma typ wtrysku, ale to bez znaczenia bo na miał wtedy wyciągniętą pompe paliwowo, więc oni przemieszczali się tylko na LPG... samochód 1988rok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka predkosc V-max w tym silniku bo u mnie rozpedza sie do 140km/h i po woli coraz szybciej ale strasznie wolno

 

moja Bema do 145km/h wytrzymuje na czwartym biegu. Nie mam obrotomirza wiec nie wiem przy jakich obrotach. musisz sprawdzic do jakich obrotow sie rozpedza ... jezeli dochodzi do zbyt niskich to znaczy ze cosik z silnikiem, a jezeli obroty sa w normie to moze byc wina sprzegla (slizga sie)

BMW to moj pierwszy i jedyny samochod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie sie rozpedzam na 4 - biegu do 140km\h tylko wrzuce 5 i juz praktycznie sie nie rozpedza do 170km\h rozpedzałem z 3min :( Nie wiem co ma wine w tym aucie :mad2: no i jeszcze dodam ze na gazie jest nie wiem czy to cos z mienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne ... ja mam na gazie I generacja i jest bardzo dobrze ... tylko maly spadek mocy

 

Mialem juz w paru autach gaz II gen. i spadek mocy jest nieunikniony :!: Predkosc max tez spada i to znacznie :!: Przykladowo e30-tka zamykalem budzik na PB (220km/h) po zalozeniu gazu aby poszla 200km/h to juz potrzebna byla spora gorka :lol: tak w granicach 190 to byl max. A Objawy podobne jak napisal globi: przy wyzszych predkosciach auto juz nie chcialo isc za bardzo, potrzeba bylo duzo czasu na rozpedzenie auta od 160 do okolo 190km/h ZWEZKA W DOLOCIE robi swoje - niestety :mad2:

 

p.s. Globi wymotnuj instalacje gazowa to auta nie poznasz :mrgreen:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisaj przestawiłem zapłon i powiem ze dużo szybciej sie wkreca do 100km\h ale max jest dalej słaby wywale katalizator i tez bedzie lepiej :) nie robie z tego zadnej rakiety ale żeby mozna było wyprzedzac bo aż głupio jak Tico wyprzedza :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja E30 1.8i z 86roku na gazie.Z tego co mi wiadomo to instalacja jest oszukana-oszczędnosci poprzedniego wlasciciela.Na gazie jechalem nią już spokojnie 190 nie raz i bardzo dobrze sie prowadzila do 200 tez dociągnołem i był gaz pod nogą lecz już po mału.Dodam tylko,iż moja BETA ma już prawie 250 tyś.na budziku!!!Pozdro dla wszystkich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zrobiłem troche żeczy tzn. wyregulowałem zawory i ustawiłem zapłon troche lepiej sie zbiera ale v-max jest jeszcze za mały moim zdaniem tak 180km\h ale musze długo czekac nie wiem co jest wina tego i nikt tego nie wie wiec juz nie bede dochodził. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga powinna byc 14 a jaki profil opony ??

 

książki do e30 mam w garażu, ale podam przykład, jak niewielka zmiana w profilu przekłąmuje wskazania licznika:

w zeszłym sezonie jeździłem na 205/50R15 (powinien być profil gumy 55)-

spokojnie zamykałem blat, wskazówka przekraczała 240 i szła dalej, koleś z którym jeżdżę na odpowiednim profilu mówi, że według jego licznika jedziemy troche niecałe 230...

 

acha! mam większy motor niż M10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk czytam i nie moge uwierzyć MAM BMW PADLINE :( Mam E30 320 na wtrysku jetronik, i niewiem czy rozpędze ją do 200 reczej szczeżę wątpie, strasznie stukją u mnie zawory jeden bardzo głośno, jak pztrzyliśmy ciśnienie to miał najmniej bo 7 a pierwszy cylinder 13, czy to może być przyczyna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no wiec tak ja ostatnie sie rozpedzałem na Trójmiejskiej obwodnicy i 170km/h rozpedziłem ale dalej nie ma mowy zeby poszła nie wiem co jest przyczyna wydaje mi sie że powinno byc lepiej sprzegło sie nie ślizga zawory nie klepią nie wiem nie znam sie jeszcze tak dobrze na tym aucie auto jest w syanie bardzo bobrym mozna powiedziec zadnych wycieków z silnika nic nie stuka buda zero zdzy. Jak ktos wie co to moze byc niech sie wypowie chetnie poczytam :) Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.